Teraz jest 20.09.2024, 22:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Instalacja radiowa Fabia Basic 2002 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
Wiec tak. Wersja basic i okrojone classic (taka jak moja) co do instalacji radiowej byla tylko kosc zasilajaca reszte instalacji trzeba samemu dorobic. Co do radia w ktorej polce to jak dla mnie lepiej u gory poniewaz wprzypadku mojego radia nie ladnie sie komponowalo z panelem nawiewu. Pin 4 i 7 przepinasz w kostce radia sa tam konektorki na kabelkach zamontowane. Z kostki zasilajacej w aucie wypinasz pin 5 poniewaz jak jest podpiety separator lub wzmacniacz to by z czasem aku rozladowalo do 9V i samochodu nie odpalisz


08.07.2009, 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Wszystko ok, demontaż półek i tapicerki z drzwi bez większych problemów. Natomiast po zdjęciu boczku czekała na mnie przykra niespodzianka :wtf1: Według tego co znalazłem w sieci głośniki miały być 130 mm, i takie kupiłem, a tu zonk! Otwory do mocowania mają rozstaw 155 mm, dziura w środku 140 mm a całe wytłoczenie jest fi 170 mmm. To chyba na głośniki 165 wygląda. Ponadto głębokość montażowa ma 25 mm i to wszystko. Ponieważ nie chcę odsyłać głośników (kupione w necie), a czas mnie troszkę goni, to planuję zrobić samodzielnie taką redukcję-dystans o grubości około 30 mm ze zwykłej płyty meblowej. Oczywiście kilkakrotnie ją zaimpregnuję odpowiednim zajzajerem, żeby nie "spuchła".
Jak sądzicie, będzie ok?
Pozdrawiam :-)

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


08.07.2009, 17:38
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
są do kupienia takie dystanse z MDF bądz plastiku nie są drogie 20-30zł. Jeżeli masz czas i materiał to czemu nie można samemu wykonać


08.07.2009, 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Prace zakończone. Dystanse zrobione, zaimpregnowane 4-krotnie lakierem. Głośniki przykręciłem z maskownicą, bo zawsze to jakieś zabezpieczenie przed nieostrożnym pasażerem, który wepchnie parasolkę w kratkę drzwi. Minimalnie wypchnięta jest tapicerka, ale najwyżej 5 mm, więc bez problemu. Radio zamontowane u góry, jeszcze tylko muszę pociąć tę oryginalną podwójną półkę. Jedyna strata, jaką poniosłem, to wyłamany ząbek w tym małym plastiku na regulacji lusterka w prawych drzwiach - chyba go wkleję na CośtamGlue i spokój. Testy stacjonarne wypadły pomyślnie, wzmacniacz antenowy działa poprawnie, bo widać różnicę w odbiorze po jego wyłączeniu - tuner natychmiast przechodzi na odbiór mono i wyłapuje mniej stacji. Antenę przeprowadziłem tylnym prawym słupkiem w dół (dzięki kornat), a potem pod progiem i za schowkiem pasażera. Ponieważ jednak nie bardzo szło mi upychanie kabla, więc wyrwałem próg do góry i wtedy już bez problemu. W razie potrzeby służę informacjami co i jak. W załączniku fotka głośnika, niestety słaba jakość, Nokia 6300, ale nie miałem przy sobie aparatu.
Pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2009-07-12, 17:17 ]
Działania zakończone całkowicie, półka docięta, wszystko działa ok. Testy w terenie wypadły pomyślnie - radio działa dobrze i nie gubi sygnału. Temat w zasadzie do zamknięcia.
Pozdrowienia dla wszystkich :-)

Tak to wyszło: http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/download.php?id=1625 .


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


10.07.2009, 19:13
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL