Teraz jest 24.06.2024, 12:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona
[F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Hmm najlepiej to wogole by było kupic głośniki + wzmak i do tego jeszcze wygłuszyć drzwi matami, no ale wiadomo fundusze.......... Wybierajac miedzy głóśnikami a wzmakiem to ciezko cos doradzic bo i to i to jest wazne ale wydaje mi sie że lepiej najpierw głosniki bo juz bedzie grało lepiej a sam wzmacniacz nie poprawi dzwieku za bardzo. Dobrze by było jakbys od razu sobie wygłuszył drzwi bo z opinii które czyałem na forum ( ja niestety jeszcze nie wygłuszyłem bo brak funduszy) różnica pomiędzy zestawem z wygłuszonym drzwiami a bez wygłuszenia jest kolosalna. Wiec jakbys sobie zrobił same głośniki i wygłuszył drzwi dżwiek juz powiniem byc dużo lepszy......


21.10.2009, 23:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Samo wygłuszenie drzwi bez wymiany głośników juz powinno dużo poprawic :)
Oczywiscie mowa o pełnym pozbyciu sie wibracji a nie naklejeniu 2 kawałków mat na krzyz :)


23.10.2009, 15:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2009, 18:49
Posty: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Samochód: Fabia Basic
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
czyli głośniki z wygłuszeniem dużo poprawią a czy ktoś wie ile by kosztowały maty i ile tych mat potrzebnych ? a co do głośników to dalej mam dylemat jakie kupić :))


23.10.2009, 17:42
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam.
No to ja wleję łyżkę dziegciu. Zamontowałem Helixy 62.1 i ... jestem rozczarowany. Boli to szczególnie ,że montaż głośników był bardzo trudny (kto wymyślił te nity w głośnikach i blasze powinien dostać Nobla). Jeżeli nie macie zamiaru kupować wzmacniacza ani wygłuszać drzwi nie usłyszycie różnicy między serią a tymi Helixami. Takiej samej operacji dokonywałem w astrze II i różnica była ogromna ale montowałem głośniki pioneera z tej samej półki cenowej co helix 62.1. (to samo radio blaupunkt w obu przypadkach). Kable seryjne w fabii są co najmniej 2x grubsze niż te dołączone do zestawu helix 62.1. Szkoda ,że nie zdecydowałem się na jakieś jbl-e albo pioneery.
Reasumując -nie polecam głośników Helix 62.1.


31.10.2009, 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
dziobak napisał(a):
Znalazłem takie oto głośniki Blaupunkt. Warto się nimi zainteresować?


montowałem takie w drzwiach na podkładkach z MDF-u naprawdę konkretnie skręcone i przymocowane dodrzwi
niestety nie wyklejałem i nierozbierałem drzwi może to w dużej mierze przyczynia się do żenującego dźwięku
tak więc bez tego wygłuszenia głośniki bardzo marnie grają, dają dużo mniejszy bas i sopran aniżeli starsza seria blaupunkta w rozmiarze 13 CM wmontowane w tylną półkę.
ja bym je kupił za max 60-70zł

jeśli nie chcemy montować pieca to zauważyłem że lepiej szukać starych/uzywanych serii głośników
jeśli dostarczymy dużo prawdziwych wattów kupić odseparowany zestaw za te min 400-500zł

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


31.10.2009, 11:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.11.2009, 11:44
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Skoda Fabia kombi
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post [F1] Pomoc w wyborze głośników
Chciałbym zwiększyć nieco bass’ik w moim autku.

Obecnie mam seryjne głośniki (2 x woofer – drzwi i 2 x tweeter). + dodatkowo pociągnięta wiąska na skrzynię do bagarznika – z tyłu bardzo ładnie puka ale przód kuleje.
Cała instalacja pracuje tylko na radyjnu (bez wzmacniaczy) Pioonier DEH-4700MP.
Na razie nie chce wyciszać drzwi – bo to większy koszt – chyba że to bardzo zmienia jakość (wasze uwagi)

Pytanie 1: Czy warto inwestować w dłośniki mocniejsze (droższe) jeżeli będą działać tylko pod radiem?
Pytanie 2: Czy warto wymienić dystanse z plastików na MDF?
Pytanie 3: Co powiecie na moje propozycje głośników:

Hertz ESK-165
http://www.allegro.pl/item830092816_her ... oclaw.html


Magnat Pro 2160
http://www.allegro.pl/item825024500_glo ... _2160.html


Infinity REF 6520SCS

http://www.allegro.pl/item833596778_inf ... alera.html


JBL GTO 608c
http://www.allegro.pl/item829799709_jbl ... tisow.html

Pytanie 4: Czy może nie warto inwestować w takie zestawy i wybrać coś tańszego:

a)
http://www.allegro.pl/item831580309_zes ... a_car.html

b)
http://www.allegro.pl/item823905860_her ... atisy.html

c)
http://www.allegro.pl/item834767719_hel ... _hurt.html

d)
http://www.allegro.pl/item839034057_skl ... gw_fv.html

Dzięki z góry za porady :browar:


02.12.2009, 14:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2006, 09:33
Lokalizacja: Łódź
Posty: 190
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fresh +
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
Osobiście mam hertz esk 165 i grają naprawdę dobrze tyle, że są pod wzmacniaczem. Przy pełnych głośnościach nie ma szumów itp itd ale nie chcą i raczej wątpię żeby komuś udało się je wsadzić bez problemów z dopięciem tapicerki na ostatni zaczep bez jakiegoś tworzenie w drzwiach. Po prostu głębokość montażowa jest ciutke za duża. Z tego co wymieniłeś każdy zestaw za około 400 zł jest dobry ale jak go podepniesz pod radio to nie spodziewaj się, że zagra to lepiej od serii. Wytłumienie drzwi wyniosło mnie 50 zł. (sam robiłem) ale teraz w okresie zimowym miałbyś problem bo jest zwyczajnie zimno i materiał by się lipnie trzymał. A po wszystkim efekty zapierają dech w piersi... dosłownie w moim przypadku :D

ps. zestawy sobie daruj ( aczkolwiek 62.1 nie najgłupsze pod samo radio i z tego co wiem mieszczą się dobrze)


02.12.2009, 20:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.07.2007, 07:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 156
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: Subaru Impreza
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
bartolo21 napisał(a):
Pytanie 1: Czy warto inwestować w dłośniki mocniejsze (droższe) jeżeli będą działać tylko pod radiem?

Raczej nie warto. Seria dobrze gra. Ewentualnie jak dobrej klasy radio to jakieś słabsze można włożyć głośniczki. Ogólnie lepiej wyjdziesz jak wygłuszysz najpierw drzwi i posłuchasz - różnica nawet serii będzie kolosalna

bartolo21 napisał(a):
Pytanie 2: Czy warto wymienić dystanse z plastików na MDF?

I tak musisz kupić dystanse do nowych głośników, więc od razu lepiej szukać zaimpregnowanych z MDF. Chociaż te z tworzywa po odpowiedniej obróbce matami nie są takie złe.


bartolo21 napisał(a):
Pytanie 3: Co powiecie na moje propozycje głośników:

Infinity REF 6520SCS

http://www.allegro.pl/ite...od_dealera.html


Te infinity polecam. Mam założone u siebie. Ale nie jest tak, że chwalę bo mam. Porównywałem z innymi i na starcie deklasują HERTZe oraz są lepsze od tych JBL (Infinity to marka JBL'a - marka z wyższej półki). Jedynie te Magnaty mogłyby się równać - Infinity grają ostro i mają troszkę mniej basu niż Magnaty, które grają trochę cieplej, łagodniej i przez to subiektywnie ciszej.
pamiętaj tylko o wygłuszeniu drzwi i konkretnym piecu pod te głośniki.


02.12.2009, 23:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.11.2009, 11:44
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Skoda Fabia kombi
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
:worthy: Dzięki za rady.

Poczekam do wiosny jak będzie Cieplej to wygłoszę drzwi i sprawdzę jak będzie działać.

To jeszcze jedno szybkie pytanie gdzie wsadzić wzmacniacz tak aby zbytnio nie przeszkadzał i nie zajmował miejsca ???


03.12.2009, 08:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2006, 09:33
Lokalizacja: Łódź
Posty: 190
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fresh +
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
w bagażnik :devil:


03.12.2009, 17:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.07.2007, 07:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 156
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: Subaru Impreza
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
bartolo21 napisał(a):
zbytnio nie przeszkadzał i nie zajmował miejsca


W początkach swojego car audio w fabii wsadzilem taki jakis tani 2kanalowy wzmak do schowka - o dziwo jest tam duzo miejsca jak sie wyjmie okladzine. Tylko byl jeden minus - tam nie bylo chlodzenia i strasznie sie grzal - ciecie dziur i wentylator moze by pomogl, ale po eksperymentach jedynym slusznym miejscem jest wlasnie bagaznik;) Schowka nie polecam:D


04.12.2009, 00:10
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
Ja na mikołajki sprawiłem mojej Fabci takie glośniczki na przód:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Grają bardzo fajnie.
Koszt w Feuvercie w promocji 168 zł.

A taką półeczkę z głosnikami mam w swoim kombiaczku:

Obrazek Obrazek Obrazek


05.12.2009, 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.01.2010, 23:29
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Classic
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
Witam wszystkich !!!


Jestem nowym użytkownikiem nie pierwszego już Fabiana, zawsze muza jest na drugim miejscu po oszczędności więc pozwalam sobie spytaĆ się szanownych kolegów jak mam zamontowaĆ głośniki El Comp 6 w drzwi czy będę musiał wyciąć otwór w boku drzwi? Czy dystanse 30 mam zamieniĆ na większe? czy 60 mm to za dużo na głośnik czy te wygłuszenie jest potrzebne?? Radio też mam takie Alpine 111R. oczywiście kable kółka Antena bezpieczniki są ale mam potężny dylemat z montażem bo chcę to zrobić raz a dobrze wiele już postów przeczytałem naprawdę dużo, mam już obeznanie w temacie ale nie do końca bo nie mogę znaleŹĆ osoby która walczyła z tymi głośnikami może ktoś pomoże :)
pozdr :polska:

_________________
Speed


21.01.2010, 23:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.11.2008, 16:13
Lokalizacja: wrocław
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2006
Województwo: dolnośląskie
Post 
Witaj kolego Juxwik!
Rozumiem że chodzi Ci o głośniczki el comp6 firmy u-dimension?? Ja ich niestety samodzielnie nie montowałem - poprosiłem znajomego który trochę grzebie w car-audio. Z tego co mi mówił nie było z nimi większego kłopotu - nic nie trzeba było rozwiercać (w F1). Wiem, że musiał się troche napocić nad doborem pierścieni dystansowych - niestety nie pamiętam już jakich. Co do wygłuszenia to jeśli masz możliwość to wygłuszaj - efekt będzie zauważalny. U mnie grają już półtora roku i jestem zadowolony. Podobno są to świetne głośniki dla kogoś kto oczekuje znośnego nagłośnienia bez konieczności montowania wzmaka etc. Powodzenia!
Pomidor


24.01.2010, 09:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.01.2010, 23:29
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Classic
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
http://www.alpine.com.pl/products/detai ... p-445.html

Więc Men postawiłem na wzmacniacz który jest wyżej pod radio no ale Alpine ( Nie żebym mówił że to prezydent Car-Audio), jeśli chodzi o dystanse 30mm i jest za mały na bank, W tym levelu -20' nie robię wyciszenia Matami nastawię się na wiosnę z tym i tak kombinuję jutro sprawdzę boki od F II czy pasują i dystans 36mm w drzwi, mam problem z tymi tweterami bo mi nie pasują w te miejsce od lusterka... tam na wcisk wchodzi lecz jedno zapięcie ułamałem... wiesz może jaki jest temat na te twetery żeby nie było ich widaĆ bo tego bym nie chciał gdyż no ukryte lepiej wygląda.

[ Dodano: 2010-01-24, 22:05 ]
Twetery wmontuję na śruby w słupki... ciężko pewnie będzie znaleŹĆ kąt ale pokombinuję.
pozdr

[ Dodano: 2010-01-25, 10:10 ]
Teraz jak i wcześniej widziałem takie trzy grube kable to takie które idą bezpośrednio z akumulatora, CZy wie ktoś czy mogę śmiało podłączyĆ plus do tych kabli czy stracę na coś innego potrzebne napięcie???
Zwarcia nie chcę pożaru no bo co tam więcej może się wydarzyĆ :)
pomożecie?
POMOŻEMY
:hurra:

[ Dodano: 2010-01-27, 09:44 ]
Zrezygnowałem z wyżej wymienionego wzmacniacza, poczekam odłożę i kupię wzmacniacz z jakimś głosnikiem re audio, tak się zastanawiam jaki zestaw wybrać czy microdimens Glow czy jakiś inny harman cardon 4kanałowy aby był na te głośniki na przód i skrzynkę. no to Tyle i dzięki że na forum są tak szybkie odp :sciana: :good: :ban: :ganja:

_________________
Speed


24.01.2010, 20:57
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 35  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL