Teraz jest 24.06.2024, 12:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona
[F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 31.05.2009, 10:05
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 60
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Fabia I HTB
Rok prod.: XII 2003 wer. "Creation"
Województwo: mazowieckie
Post 
odgrzeję trochę kotleta:

w sobotę wybieram się na montaż głośniczków na przód pod radyjko Symphony. Nie chcę się bawić w żadnego wzmaka, chcę, żeby fabiszon był jak najbardziej oryginalny.
Po przeczytaniu całego wątku mam dylemat:
Hertz DSK 165 za 249zł?
Hertz ESK 165 za 399zł
Helix DB 62,1 za 259zł? - czy ktoś wie, gdzie w Wawie je dostanę? Nie chce mi się jeździć po głośniki 50km...

edit: chyba skłaniam się ku Helixom jednak...

Audiofilem nie jestem, ale lubię, jak ładnie gra.
Też niestety nie jest jasno napisane, przy montażu których trzeba będzie coś rzeźbić, a które wejdą w standardowe otwory? Rozumiem, że tweetery wchodzą tutaj przy lusterkach?

z góry dzięki za sugestie i odpowiedzi,

Kufel


18.06.2009, 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.12.2008, 12:18
Lokalizacja: Legnica
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: FCV - 5b.
Samochód: Fabia Elegance
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post 
Kufel wziął bym pod uwagę jeszcze JBL'a GTO6507c. Też bardzo ładnie gra. Są 2 albo 3 podobne zestawy od JBL'a w granicach 300 zł. Zainteresuj się, ja szczerze moge polecić JBL'a ;)


19.06.2009, 17:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.05.2009, 10:05
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 60
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Fabia I HTB
Rok prod.: XII 2003 wer. "Creation"
Województwo: mazowieckie
Post 
klamka zapadła; pod wpływem impulsu, wracając dzisiaj z roboty naszlo mnie na trochę głośniejsze posłuchanie muzyki - myślałem że przez trzaski prawego woofera szlag mnie trafi. Więc zamiast w domu wylądowałem w MediaMarkt. No i jestem posiadaczem nowiuśkich, pachnących Helixów DB 62.1 za 319pln. Trochę przepłaciłem, ale za to zaraz mogę zabrać sią za montaż.
Dlatego ponawiam pytanie: wlezie mi to wszystko w fabryczne otwory, tweetery i woofer? Czy jakieś dystanse/podkładki mam zakupić?
A dzwi nie chce mi się wygłuszać....leniwy jestem. Jak będzie kiepawo grało to wtedy wygłuszę.

edit:

no więc jestem po nieudanej próbie montażu. Kto wymyślił sposób mocowania tego plastikowego kawałka z kontrolą szyb? Ten zatrzask jest koszmarny....

ale do rzeczy;

boczek udało mi sie w końcu zdjąć i o zgrozo! ten cholerny glośnik jest przynitowany!!! Co zrobić z tymi nitami?? Rozwiercić? Wyrywać a chama?
I druga sprawa:
jak wmontować tweetery przy lusterkach? Za cholerę nie chcą wejść w fabryczne mocowanie. Wycinać dziurę w plastiku i wklejać? Rozebrać tweeter ze wszystkiego co możliwe i wkleić go pod spód?

Prosze o porady, jak sobie z tym poradziliście?

pzdr,
Kufel

edit 2:

dobra, zrobione. Porozwiercane nity i wszystko śmiga. A tweetery wyjałem ze wszystkich obudów, ponacinałem na odpowiedniej wysokości ząbki do zatrasków i siedzą w fabrycznych uchwytach.
Gra w porównaniu do serii ślicznie... jeszcze tylko wygłuszenie i będzie miooooodzio.


19.06.2009, 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.12.2005, 13:21
Lokalizacja: okolice Łodzi
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
Kufel napisał(a):
dobra, zrobione. Porozwiercane nity i wszystko śmiga..


Jakiej grubości dystanse musiałeś zastosować pod te głośniki? Były jakieś problemy np. z założeniem tapicerki?


22.06.2009, 17:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.05.2009, 10:05
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 60
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Fabia I HTB
Rok prod.: XII 2003 wer. "Creation"
Województwo: mazowieckie
Post 
Hej.

Dystanse 36mm, pod dystanse 1 warstwa maty bitumicznej (pomiędzy dystans a blachę, ok 2-3mm w celu uszczelnienia, zapobiegnięcia drganiom i jako podkładka) i na wierzch (tzn między głośnik a dystans)1 warstwa tej samej maty (zastosowanie takie samo) oraz na matę 1 warstwa innej maty, wyglądającej jak gąbka. Ta gąbka ze względu na swoją konsystencję służy wyłącznie jako uszczelnienie. I jeszcze od wewnątrz dystansu na jego łączeniu z blachą wyłożona jest warstwa tej gąbki.
Głośniki o gł. montażu 61mm śmigają bez zarzutu, nie opierają się o prowadnicę szyby, szyba chodzi normalnie.
Tapicerka zapięła się normalnie, jeszcze z 1 cm miejsca jest, tak więc i trochę luzu i jak głośniczki pogonię to nie dotykają maskownicy.

Tak więc jeszcze raz reasumując:
Helix DB 62,1 swobodnie wchodzą z koniecznymi dystansami i bez problemu wszystko się mieści.

pzdr.


23.06.2009, 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.12.2005, 13:21
Lokalizacja: okolice Łodzi
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
Potrafią te Helix'y w fabrycznych miejscach wygenerować jakąkolwiek, choćby mocno umowną "scenę"?

_________________
https://psychoterapia-online.com/


01.07.2009, 07:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.05.2009, 10:05
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 60
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Fabia I HTB
Rok prod.: XII 2003 wer. "Creation"
Województwo: mazowieckie
Post 
Piotr_M napisał(a):
Potrafią te Helix'y w fabrycznych miejscach wygenerować jakąkolwiek, choćby mocno umowną "scenę"?


jeżeli chcesz, żeby po prostu ładnie grało, to bez wygłuszenia nawet daje radę. Myślę, że fakt, iż jest to zestaw odseparowany dużo pomaga. Ale wygłuszenie drzwi to 40% sukcesu.
Tylk przy mocniejszym uderzeniu dzwieku przy większej glosności radyjko niedomaga z mocą.

Ja ogólnie jestem zadowolony, problemów z montażem jakichś specjalnych nie było i gra to-to w miarę porządnie. I jest coś co można nazwać małą scenką.


01.07.2009, 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.06.2009, 21:09
Posty: 56
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Głośniki Fabia choice 2004 1.2 12v
Jakie głośniki i radio fundusze 1000zł. Czytałem forum 2 dni i nic już nie wiem. Potrzebuje dobrego basu..


20.07.2009, 22:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.07.2007, 07:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 156
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: Subaru Impreza
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
na dzien dzisiejszy jak mialbym sie zmiescic w twoich funduszach wzialbym LINK
lub jak lubisz bajerki i mnostwo funkcji za dobra cene to LINK

Do tego dobre głośniczki, np coś w tym stylu LINK
Może nie grają tak świetnie jak Hertz ale na pewno te JBL mają bardziej mocniejszy basik.
Jeżeli chcesz uzyskać jakikolwiek basik to jeszcze dolicz maty. Aby jednak uzyskać większy bas to zaplanuj jakiś nawet najprostszy subik;)


26.07.2009, 01:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.08.2009, 13:41
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Samochód: Skoda Fabia ( Choice)
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
ja mam fabke w hatchbacku i mam wszystko zrobione w Pionku styłu mam jajka 380 w Max z przodu w drzwiach wrzuciłem pionki 13" 120 dwu drożne i gwizdki org skodowskie z przodu już wali ładnie basik mam konkret bez tuby tubke jak bym wrzucił to byłby problem z tylnią szybą jedynie drzwi musze wygłuszyć BASS konkret a na radiu max 20 bo wiecej za głośno i się nie da


03.09.2009, 12:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Z tego co mi wiadomo to głośniki dwudrożne na wysokości nóg mijaja sie lekko z celem, więc do fabii najlepiej jakiś odseparowany zestaw, to co poleca bzyq81 jest niezłym pomysłem. Oprócz tego jeśli chodzi bardziej o twoje wrażenia z grania to nie ma sensu ładować kasy w jakis tylni zestaw - najlepiej wygłuszyć drzwi + konkret przedni zestaw + jakiś sub + wzmak. No chyba że dbasz o pasażerów to na tył też można coś dać ;-)


03.09.2009, 13:23
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,
jako, że zaczynam jeździć Fabią, którą wcześniej użytkowali rodzice postanowiłem nieco polepszyć brzmienie :)
Nie jestem w żadnym wypadku audiofilem, nie będę słuchał głośno, chciałbym tylko aby grało trochę lepiej niż teraz. Aktualnie są fabryczne głośniki z przodu + jakieś radio z CD Blaupunkta.

Ja planuję wymienić radio na takie z wejściem USB - wypatrzyłem: Clariona i właściwie się na niego zdecydowałem.
Ponadto chciałbym wymienić głośniki na coś lepszego i chciałbym w tym miejscu prosić o pomoc.
Co wybrać, żeby bez problemów pasowało do Fabki i ładnie grało z tym radiem. Cena tak do 250zł.
Przejrzałem temat i widzę, że polecacie Helixy 62.1. Mają one oddzielny tweeter i ktoś wspomniał, że można go włożyć przy lusterku. Rozumiem, że trzeba tam przeciągać kabel? A chciałbym tego uniknąć.
Znalazłem takie oto głośniki Blaupunkt. Warto się nimi zainteresować?

Ewentualnie proszę o inne propozycje.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)


08.09.2009, 20:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2009, 18:49
Posty: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Samochód: Fabia Basic
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post [F1] Parę pytań co do głośników na przód - amatora muzyki
[center]Witam jestem nowy na forum mam nadzieje ze mnie przyjmiecie entuzjastycznie i wybaczycie pewne błędy początkującego.. jak to bywa :mrgreen:
[/center]
Przechodząc do problemu a właściwie pytań:
Mam zamiar zmienić głośniki seryjne z przodu na jakieś które polecacie.
Helixy DB 62.1 lub Hertz dsk 165 w grę wchodzi kwota i łatwość montażu. Które wybrać?
Dodam ze w przyszłości planuje wzmacniacz i subwoofer.
Radio mam pionnera stare 4x50
Aha i jeszcze jedno pytanie wyczytałem na forum ze niektórzy z klubowiczów maja montowane tweetery w te trójkąty przy lusterkach od wewnątrz, mam elektryczne i czy nie będzie problemu z takim montażem ?
Dodam jeszcze że będę zajmował się tym po raz pierwszy ale jestem pełen optymizmu i łatwo się nie poddam :mrgreen:

Proszę o rady :) z góry dziekuje :))


20.10.2009, 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.05.2009, 23:54
Lokalizacja: KLI
Posty: 176
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Fabia Classic++
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post 
Żaden ze mnie spec ale wymiane głośników z przodu juz przerabiałem. Z takich ogólnych rad to:
Po 1 te zestawy które tu piszesz wiele lepiej od serii nie zagraja na samym radiu, tym bardziej na jakims "starym pioneerze". Na pewno bedzie lepiej ale zebys nie mial zbyt wygorowanych oczekiwan
Po 2 zaopatrz sie w dystanse 36 z mdfu i wirtarke zeby rozwiercic nity na których sie trzymaja seryjne głosniki ( to chyba najtrudniejsza czesc całej roboty).
Po 3 ponoc ciezko jest wcisnac jakikolwiek nieoryginalny tweeter w seryjne miejsce ale jest kilka innych rozwiazan mysle rownie dobrych: po prostu wyciac otwor na nowy tweeterek w tych trojkatach (ja sobie akurat tak zrobiłem i jestem zadowolony), kupic szpachle do plastiku, wyprofilowac caly trojkat, obic skora i wtedy bedzie juz profesjonalnie na maxa albo po prostu umiescic tweeter po prostu gdzies indziej np gdzies na tapicerce w rogach miedzy słupkiem a deska rozdzielcza. Aha i co do szpachlowania trojkatow to popatrz sobie do działu nasze fabki na temat o aucie Wojtka Siary u niego w galerii jest gdzies pare fotek ze szpachlowania tych trojkatow


20.10.2009, 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.10.2009, 18:49
Posty: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Samochód: Fabia Basic
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Goryl_25, dzięki za rady popatrzę co ten siara tam wymodził :)
a co do głośników to radzisz najpierw wymienić głośniki czy jednak wzmacniacz pierwszy ?


21.10.2009, 18:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL