Teraz jest 29.03.2024, 00:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Zakup nowej Fabii z LPG 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.11.2019, 13:27
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2019
Województwo: wielkopolskie
Post Zakup nowej Fabii z LPG
Hej,
Przede wszystkim chciałbym się przywitać, jestem nowy na tym forum i zamierzam dopiero zakupić nową Fabie z salonu z wyprzedaży rocznika.
W związku z tym chciałbym was podpytać o rady - przede wszystkim o wyposażeniu.
Chciałbym zakupić:

Wersja wyposażenia : Ambition
Silnik: 1.0 MPI 44 kW (60 KM) 5-biegowa manualna z fabryczną instalacją LPG
Kolor nadwozia: Błękit Energy Niemetalizowany
Wnętrze: Wnętrze standardowe z niebieskimi przeszyciami
Wyposażenie dodatkowe:
- Pakiet zimowy - podgrzewane fotele przednie i spryskiwacze szyby przedniej
- Pakiet PREMIUM
- Podłokietnik przedni ze schowkiem i dwoma gniazdami USB w tylnej części

Auto będzie jeździć przede wszystkim w mieście dlatego nie potrzebuje tempomatu. Ale za to podgrzewane siedzenia się przydadzą.
Silnik trochę słaby ale ma to być dla kobiety do jazdy w okolicach domu to musi wystarczyć.

Co myślicie o takim wyposażeniu ?
Ile rabatu mogę otrzymać z wyprzedaży rocznika ?


17.11.2019, 13:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2009, 09:24
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 399
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Ile rabatu mogę otrzymać z wyprzedaży rocznika ?[/quote]

To zależy od dilera i Twoich zdolności negocjacyjnych.

_________________
Pozdrawiam! Marek


17.11.2019, 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.11.2019, 13:27
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2019
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
No to jest jasne ale gdzieś granice maksymalnego rabatu mają ustaloną.
Pytam bo może ktoś wie że np. wiecej niż 5 czy 10 % nigdy i nigdzie nie uzyskam.
Że max to tyle i tyle.


17.11.2019, 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2009, 09:24
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 399
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Sądzę, że jak auto placowe to 10% powinieneś uzyskać.

_________________
Pozdrawiam! Marek


18.11.2019, 07:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.11.2019, 13:27
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2019
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Teraz do mnie dotarło.
Na oto moto raz widziałem wersje 60 koni a raz 75 koni. Nie mogłem zrozumieć dlaczego w konfiguratorze nie ma tych wersji.
Okazuje się że przy roczniku modelowym 2020 nie ma już wersji z 75 konikami. :-(
Ja oczywiście wolałbym ta mocniejszą wiec nic innego mi nie zostaje tylko szukać auta z 2019 czyli prawdopodobnie z placu tzn. z początku roku.
Przejścia modelowe są zawsze w połowie roku.

Ale myślę że na takie auto byłby większy rabat. tylko nie wiem czy znajdę takie jakie mnie interesuje.


18.11.2019, 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.10.2014, 19:25
Lokalizacja: Poznań
Posty: 255
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Ambiente +
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Aż mnie zaskoczyłeś bo moja znajoma też nastawiła się na wersję 75 KM z silnikiem MPI .


24.11.2019, 09:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Przecież to żadna różnica w praktyce. To ten sam silnik, tylko że 60 koni ma przy 5000 rpm, a 75 przy 6200. Będziesz kiedykolwiek korzystał w tego zakresu? A moment obrotowy (żenująco niski) jest ten sam w tym samym zakresie. Te papierowe 15 KM to tylko dla lepszego samopoczucia.

Tak patrzą ludziska na te (maksymalne) konie, a absolutnie nigdy ich potem nie doświadczają podczas jazdy.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


24.11.2019, 11:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11.10.2014, 19:25
Lokalizacja: Poznań
Posty: 255
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Ambiente +
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Kiedyś miałem okazje jeżdzić 1.0 /60 KM i faktycznie bardzo kiepsko choć moja ma 1.4/75 Km i też nie jest jakoś super.
Zresztą mam 2 fabie 1.4/16 V jedna 75 a druga 80KM i niby tylko 5 KM więcej i 6Nm a jest różnica między obiema . Nawet to mówi moja żona i córka.


24.11.2019, 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Bo te 1.4 BBY i BUD to fizycznie inne silniki (po otwarciu maski widać od razu różnicę), a ten 1.0 jest fizycznie identyczny.

No i teraz jest koni tyle samo, a momentu 27% mniej. To cudu nie ma, musi gorzej jechać.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


24.11.2019, 17:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Do normalnej jazdy jak będziesz tego używał jak człowiek to będziesz jechał szybciej i szybciej przyspieszał niż 90% użytkowników dróg mających 150-200 koni pod maską. Chyba, że będziesz jechał jak w.w takim autem, to absolutnie nie jedzie... to proponuje mks. A do normalnych prędkości spokojnie się rozpędzi. Jak jeżdze i na tempomacie i mam tylko 95 km/h to wyprzedzą mnie 2 auta a ja muszę wyprzedzić średnio kilkanaście (dystans około 30km raptem), żeby utrzymać te maksymalne, wolne ale dozwolone prędkości. O jeździe szybszej w Polsce to już nie wspominam. Także nie obawiaj się, da się tym jechać i nie być zawalidrogą. Stare 1.9 sdi było zdecydowanie wolniejsze. Zresztą jak szukasz auta które ma 50 czy 150 koni to znaczy że nie szukasz niczego szybkiego. Będziesz zadowolony. Auto mimo wlewu pomyj, słabych opinii dotyczących nowych aut jest całkiem udane. Doposażyć można do auta poziomu 2 segmenty wyżej. Całkiem wygodne. Ja do tej pory w swoim temacie mam 33 kkm zrobione. Zero usterek które występują niby notorycznie w fabiach.


24.11.2019, 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.10.2014, 19:25
Lokalizacja: Poznań
Posty: 255
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Ambiente +
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Fakt na trasie jak jeździłem służbową Fabią I 1,2/54 lub 64 KM na trasie to najpierw trzeba było odmówić zdrowaśkę przed wyprzedzeniem czegoś większego, a jak w Fabii były 4 osoby to nie warto był nawet próbować.


24.11.2019, 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
A co do wyposażenia to sam oceniaj. Ja podokładałem do swojego sporo rzeczy, bo miałem takie wymagania, a drugiemu wystarczy tylko kierownica i nawet nie chcą klimy czy jakiejś tam elektryki bo to przecież dodatkowa rzecz do popsucia się. Rabatów wielkich nie dostaniesz. Myśle że 5k to i tak bardzo dużo będzie. Tymbardziej, że auta mają sporo podrożeć to dla sprzedawcy kolejny argument aby nie schodzić z ustalonej ceny. W moim przypadku byli i tacy co proponowali 500 zł rabatu, także zależy od salonu/sprzedawcy...
Po pierwsze powinieneś się zastanowić czy kupujesz auto czy rabat. Jeśli jednak auto to coś tam negocjuj, ale jego wysokością nie możesz się podpierać zakupami innych uzytkowników, bo to zależy jak na dany moment stoi salon/ sprzedawca. Jak ma wyrobioną normę. W jednym salonie przykładowo ktos dostał 5 tys bo akurat trafil dobry moment, a Ty złożysz oferte i nie dostaniesz nic. Musisz porównywać na dany moment przynajmniej pare ofert i wybrać najkorzystniejszą w danym momencie dla Ciebie.


24.11.2019, 23:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
przemobiker napisał(a):
A do normalnych prędkości spokojnie się rozpędzi. Jak jeżdze i na tempomacie i mam tylko 95 km/h to wyprzedzą mnie 2 auta a ja muszę wyprzedzić średnio kilkanaście (dystans około 30km raptem), żeby utrzymać te maksymalne, wolne ale dozwolone prędkości. O jeździe szybszej w Polsce to już nie wspominam.

Dobre! Przemo nie słyszał o innych drogach z wyższą, normalną, legalną prędkością. :bravo: Albo rowerem też dałby tam radę, w końcu od czego są internety?

Gdybym leciał do roboty na tempomacie te 95 km/h, to może z jedna-dwie ciężarówki by mnie nie wyprzedziły. No i autem z potencjałem 95 Nm nie daj Panie górki na takiej trasie, bo trza by redukować. Za bramkami w Balicach fabia 1.4 16V 75 KM 126 Nm nie była w stanie utrzymać tempomatowej prędkości autostradowej. Rzecz jasna, nie była ona w rękach Przema... (może jechałby na czwartym biegu tuż przed odcinką - nie wiem jakiego ma knifa na niemoc)

Takie auto to jest miejskie i podmiejskie, tym się w trasy nie jeździ, bo obiektywnie nie ma czym.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.11.2019, 07:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
Nawet we włoskich alpach bylem w stanie utrzymac predkosc autostradowa, a przewyższenia są troche wieksze. O rozpedzaniu pod taka góre to oczywiscie juz nie ma mowy żeby pójść z 70 do 130 powiedzmy (nie robiąc nic) ale żeby nie utrzymać predkosci to jeszcze mi sie nie zdarzyło. Po to są biegi żeby z nich korzystać i nie trzeba piłowac do odcinki, bo po co. Jak juz chcesz maksa z tego auta to wystarczy miec te ponad 3k rpm co przy 3 cyl silniku jest przyjemniejsze od obrotow jałowych klekota (a takie obroty masz juz od 90 km/h - jak wrzucasz V bieg przy 50 to pozdrawiam - może stąd te problemy?). Cieżarowki maja blokady wiec nawet te 95 jest nieosiaglane chyba że litwini czy tym podobni to tak. Rozpedzanie ludzi trwa wieki do jakichkolwiek zadanych predkości. Jakby ludzie te auta pchali. Te parametry i tak są naddto na przecietnych użytkowników dróg. Mocowo matizem byłbym w stanie to objechać, co nie zmienia faktu, że to nie auto do ścigania oczywiscie hehe.

Nadinterpetujesz sobie... Zaznaczyłem że mimo przepisowej prędkości, która jest żółwim tempem .. a nie że jest inna legalna wartość. Co do roweru to 78km/h zdarzyło mi się tylko jechać. Wystarczyłoby to i tak żeby łyknąć większośc drogowych zamulaczy.
Cokolwiek czytam o Tobie mam przed oczami typowego Janusza.

A z tym gadaniem weuek to się pogrążasz że musiałbyś redukować. Jak nie jeździsz na optymalnych parametrach to zarzynasz silnik jak mamej i za takie kaleczenie w moim aucie byłby cios w czape. W mojej foce rs pojechalbym ta Twoja obiektywnie super truper mocne auto na trasy jakim jest octavia z zerowej predkosci na najwyzszym biegu, ale NIGDY tak nie robie. Zawsze redukcja. Nawet jakbym mial 1000 koni pod maska i tak bym tak jeździł, bo po to jest skrzynia biegów, która ma ileś tam przełożeń. Gdyby było niepotrzebne producenci robili by skrzynie 1 biegowa. I stąd później bierze się taki obraz ruchu. Wsiaada taki weuek do auta majacego 200 koni i to dalej nie jedzie. Nie dlatego, że auto jest be tylko ktoś jest po prostu lewy do jazdy, bo myśli że pojedzie.
Uprzedzam, że górka za balicami pokonywana przy tych samych parametrach fabią 75 koni vs inne auto podobnej masy ale 2-3x wiekszej mocy - tak mocniejsze będzie sie szybciej rozpędzało. W praktyce zależy kto jedzie. Pewnie oba będą przyspieszać podobnie.


Ostatnio edytowano 25.11.2019, 22:32 przez przemobiker, łącznie edytowano 2 razy



25.11.2019, 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zakup nowej Fabii z LPG
przemobiker napisał(a):
Uprzedzam, że górka za balicami przy tych samych parametrach fabią 75 koni vs inne auto podobnej masy ale 2-3x wiekszej mocy - tak będzie sie szybciej rozpędzało. W praktyce zależy kto jedzie. Pewnie oba będą przyspieszać podobnie.

Co to znaczy?

PS Ale ta twoja "foka rs' i tak dużo mi już wyjaśnia. Nie lada wyczyn byłby złoić nią taką przemocną octavię na trasy. Zresztą, pewnie i rowerem złoiłbyś mnie w czymkolwiek, boś nad wyraz niejanuszowym osobnikiem. No i objechałbyś wszystko od zera na szóstym biegu. Gdybyś tylko chciał. Ale nie zechcesz. Oj, Przemo...

Typowy Janusz (podkarpacki) to kupuje auto 75 KM/95 Nm na trasy, bo uważa, że wszystkich przechytrzy swoimi nadumiejętnościami. Ale bieżnika asymetrycznego od kierunkowego nie odróżnia.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.11.2019, 22:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL