Teraz jest 28.03.2024, 21:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Co zrobić, gdy w silniku przybywa oleju? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Co zrobić, gdy w silniku przybywa oleju?
W niektórych samochodach z silnikiem Diesla nagle przybywa oleju. Dlaczego tak się dzieje i co wtedy robić?

Oleju przybywa w dieslach wyposażonych w filtr cząstek stałych DPF. Filtr to puszka umieszczona w układzie wydechowym wypełniona wkładem ceramicznym.

Gdy auto porusza się w ruchu miejskim, często stoi w korkach, pokonuje krótkie dystanse filtr może się zapchać.

Gdy układ elektroniczny stwierdzi napełnienie filtra uruchamia proces wypalania sadzy. Komputer sterujący wtryskiem paliwa podaje wtedy większą dawkę paliwa, co powoduje podwyższenie temperatury w filtrze i wypalenie sadzy.

Problem w tym, że musi być to proces ciągły - najlepiej gdy auto porusza się wtedy ze stałą, dość dużą prędkością.

ednak w ruchu miejskim nie zawsze jest to możliwe. Gdy auto zatrzyma się, np. na światłach, proces wypalania zatrzyma się.

Nadmiar paliwa spływa wówczas po ściankach cylindra i przedostaje się do miski olejowej. To bardzo niebezpieczne zjawisko, gdyż paliwo rozcieńcza olej służący do smarowania silnika.

W misce olejowej zamiast oleju jest mieszanina oleju z paliwem o słabych własnościach smarujących. Jeśli kierowca nie zauważy w porę podnoszenia się poziomu oleju może dojść do zatarcia silnika.

Dlatego w autach z silnikiem Diesla wyposażonych w filtr DPF trzeba często sprawdzać poziom oleju oraz dbać o prawidłowe wypalanie filtra - gdy zapali się kontrolka na desce rozdzielczej nie przerywać jazdy.

Jeśli zauważymy zwiększony poziom oleju w silniku nie wystarczy odessać nadmiaru, trzeba wymienić cały olej. To kosztowne, ale konieczne dla prawidłowej pracy silnika (info. Maciej Kosil Feu Vert Car Service).

Źródło: Auto Świat

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


15.05.2014, 20:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.04.2012, 07:08
Posty: 30
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post Re: Co zrobić, gdy w silniku przybywa oleju?
Też niedawno miałem taki problem i szukałem porad. Trafiłem własnie na ten post bo znajomy powiedział mi ze jest fajne forum Skody Fabia. Oprócz tego znalazłem jeszcze jeden, dość obszerny artykuł, który mówi o tym, co zrobić, kiedy w silniku przybywa oleju https://www.iparts.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-w-silniku-przybywa-oleju,70.html Polecam przeczytać


12.09.2019, 10:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL