Teraz jest 27.04.2024, 23:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Gryzoń w aucie? Pozbądź się go domowym sposobem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Gryzoń w aucie? Pozbądź się go domowym sposobem
Czy zdarzyło Wam się, że pod maską auta odkryliście szkodniki, które uczyniły spustoszenie w przewodach? Okazuje się, że czasami sposoby na pozbycie się niechcianych gryzoni nie są, aż tak skomplikowane i poradzić sobie możemy z nimi domowymi środkami.

- Z pół roku temu rano odpaliłem samochód i pojechałem do pracy, było ok, zaparkowałem na parkingu, rano na drugi dzień odpaliłem auto, a silnik zaczął chodzić nierówno, podnoszę maskę do góry, a tam kable pogryzione w strzępy. Szok, podejrzewam że to coś większego było jak mysz" - pisze jeden z internautów. Jak widać doprowadzić to może do poważnej awarii, a my narazimy się na nieplanowane wydatki.

Oczywiście możemy kupić odstraszacz dźwiękowy, czy odstraszacz w aerozolu, który będzie zawierał zapach powodujący, że szczury oraz kuny będą omijać nasze auto z daleka. Nie powinniśmy jednak zapominać o domowych sposobach.

- Cztery kostki domestosa pod maską i jak na razie działa i cisza - twierdzi kierowca, który wcześniej miał problem z gryzoniami, które urządziły sobie legowisko pod maską jego samochodu. Skuteczność odświeżaczy do toalet w kostkach potwierdzają także inne osoby, które wcześniej zmagały się z podobnymi problemami. Zamieszczone pod maską sprawiają, że gryzonie czując ich intensywny zapach, znajdują sobie inne miejsce.

Okazuje się, że skutecznym i tanim sposobem na gryzonie jest psia sierść. Wystarczy zawieść garść sierści w przepuszczalnym powietrze materiale pod maską, aby skutecznie odstraszyć gryzonie.

- Nikt jeszcze od początków ludzkości nie wymyślił na szkodniki nic bardziej skutecznego niż dobry łowny kot - podsumowuje internauta na jednym z forów. Warto przed podjęciem jakichkolwiek kroków pamiętać, że kuna, która często szuka miejsca pod maską auta, w Polsce znajduje się pod ochroną.


motofakty.pl

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


02.09.2013, 09:30
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.01.2013, 06:08
Posty: 1070
Podziękował: 24
Pomógł: 15

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Gryzoń w aucie? Pozbądź się go domowym sposobem
Ja walczylem z gryzoniami w garazu... niby nie pojawily sie pod maska ani w aucie. Ale wolalem zapobiegawczo zaczac z nimi walczyc bo nie wiadomo co by bylo, gdyby sie spouchwalily.

Na poczatek wyjazd wszystko z garazu, sprawdzenie ktoredy wchodza/wychodza gryzonie. w miare mozliwosci poukladanie wszystkiego tak, aby nie pozwalac szczurom zeby mialy sie gdzie chowac, a jest to trudne w zagraconym garazu ;/.

Oczywiscie rozstawienie trutek. Najadly sie bo znikaly w oka mgnieniu szczury. Po 2 tygodniach przestala trutka znikac. To byl znak ze przestaly przylazic. Wtedy znow out wszystko z garazu, pozalatywaniu dziur, mozliwych wejsc do garazu przez gryzonie. Dodatkowo kupilem dwie łapki w razie co, takie wieksze.

Po paru miesiacach niestety szczury sie pojawily ponownie... Albo zrobily, albo znalazly sobie nowe wejscia. Powoli zaczyna brakowac mi sil. Niby w okolicy kotow masa, bo to prawie wieś, ale trutka ciagle znika...

Zostaje mi obkupic sie w te domestosy, pozwolic im baraszkowac po garazu... ale niech auto zostawia przynajmniej w spokoju...


02.09.2013, 10:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL