Teraz jest 28.03.2024, 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Wykaz warsztatów i sklepów w twoim regionie - nowy dział 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Wykaz warsztatów i sklepów w twoim regionie - nowy dział
Witajcie.

Od pewnego czasu obserwuję sporo zapytań o serwisy i warsztaty.
Albo jako odrębne tematy w stylu czy znacie gaziarza w koziej wólce, albo Pana Miecia od silników/zawieszenia/elektryki w krakowie/warszawie/czy koziej wólce
lub też przy okazji opisania jakiegoś problemu i na końcu zapytanie gdzie to najlepiej naprawić: czyli standardowe "czy znacie..."

Wiem że mamy taki temat z polecanymi warsztatami, ALE sa tam warsztaty z całej PL ma on dobrych kilka stron i powiem szczerze że trudno tam cokolwiek znaleźć.
Jest też kilka tematów rozsypanych po dziale technicznym z zapytaniem i odpowiedzią o warsztat w koziej wólce, ale trudno go znaleźć i mało kto w ogóle wie żeby go szukać.

Czy sądzicie że byłby sens założyć nowy dział w którym podzielilibyśmy PL na wojewódzwta i na zawężonym już obszarze wpisywali tych polecanych. ewentualnie zapytania?

Jeśli tak to w jaki sposób to zorganizować?

Mam pomysł, choć nie do konca jestem z niego zadowolony:

1. Zrobić w dziale technicznym podforum "warsztaty, serwisy, sklepy" i tam założyć dla każego województwa osobny temat (Zachodniopomorskie, Podkarpackie itp) - w którym był by wykaz firm godnych odwiedzenia z któtkim opisem czym się zajmują i jakimiś danymi kontatowymi.
Ma to jednak taką wadę, że jeden klubowicz z danego warsztatu może być zadowolony, a drugi nie i moga się pojawiać rozmowy i polemiki, co spowoduje, że temat zrobi się ponownie nieczytelny.
Aby tego uniknąć można ewentualnie taki temat podwiesić i zamknąć (nowe warsztaty i adresy dopisywał by admin) oraz utworzyć temat bliźniaczy np. pt. "Zachodniopomorskie - rozmowa" (już jako zwykły temat) gdzie każdy mógłby zadać kolejne pytania o warsztaty w miejscowościach / specjalzacjach które nie zostały wymienione w temacie podwieszonym. Jeśli pojawiła by się odpowiedź to została by przez admina dodana to tematu głównego.
W takim temacie - rozmowie każdy mógłby też wyrazić swoje zadowolenie lub jego brak. Jeśli jakiś warsztat uzyskał by negatywne opinie to w temacie zasadniczym (przy tej firmie) można by wtedy dopisać uwagę że nie wszyscy byli zadowoleni.

Czyli podsumowująć: odrębny dział -> każde województwo ma własne 2 tematy: zamknęty, podwieszony z wykazem firm i ewentualną uwagą o negatywach i linkiem do drugiego tamatu oraz tenże drugi temat otwarty w którym każdy może dopisać warsztat opisać plusy i minusy zadawać pytania itp.

Zalety takiego rozwiązania są takie, że jak ktoś na szybko potrzebuje znaleźć zakłąd to klika na temat główny i widzi co w jego okolicy jest polecane a jakie warsztaty mają mieszane opinie. Temat byłby czysty i przejrzysty i łatwo było by coś znaleźć (mam nadzieję).
A jakby ktoś chciał się dowiedzieć czemu dany warsztat zbiera plusy i minusy to już wtedy musiałby pobuszować sobie po temacie " Zachodniopomorskie - rozmowa" i tam poszukać odpowiedzi lub dopytać o szczegóły.
Wadą tego natomiast jest konieczność zaangażowania admina. I jakieś takie skomplikowanie całej procedury, do którego mam pewne mieszane uczucia.

Jeśli macie lepsze pomysły to piszczie, jeśli uważacie że to w ogóle bez sensu to tez piszcie.


Ostatnio edytowano 30.12.2008, 12:28 przez kros, łącznie edytowano 2 razy



11.02.2008, 11:18
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Kros moim zdaniem darujmy sobie ten zabieg wiem ze irytuje cie bałagan na forum ale jak sam wiesz wprowadznie nowych zasad i zwyczajów nic nieusprawni działania jesli kazdy bedzie odwalał wolna amerykanke i nie stosował sie do ogolno przyjetych zasad. Ja otwierajac taki watek mialem proste zasady:kazdy wpisuje co poleca, adres, dane kontaktowe oraz krótki opis bez zbednego lania wody.
Gdyby każdy sie stosował do prostych zasad inni mogli by łatwo odnaleśc to co ich intersuje.
Jedynym moim pomsylem jest wysuniecie tego watku na glowna strone forum zeby kazdy widział bo niektorzy maja problemy z oczami lub sa lna tyle leniwi ze nieche sie im szukac.

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.02.2008, 13:27
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Od mojego pomysłu minął blisko rok i nadal pojawiają się nowe tematy w stylu szukam warsztatu 'tu i tu', albo w temacie technicznym pojawia sie pytanie 'i gdzie to naprawić' bo niby w tym naszym starym temacie o serwisach "nic o mechaniku w mojej okolicy nie jest napisane".

Mamy zatem nowy dział Warsztaty i Serwisy, podzielony regionami, gdzie możecie pytać o serwisy i wpisywać warsztaty godne polecenia.

Te luźnie tematy powklejałem w odpowiednie regiony, chyba że wątek jest dłuższy albo dotyczy konkretnego problemu/serwisu

Stary wątek o polecanych serwisach zamknąłem, bo faktycznie przebicie sie przez niego w poszukiwaniu swojego miasta może być problemem. Ale ponieważ jest tam sporo informacji będzie sobie dalej u nas leżakował.

Nie ma przeciwwskazań, żeby w wątkach regionalnych powtórzyć informacje które się pojawiły w starym topicu. Niech te nowe będą zawierały kompletne i aktualne informacje. Konkrety.

Dyskusje, można prowadzić w wątkach nieprzyklejonych.


30.12.2008, 01:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL