Teraz jest 02.07.2024, 07:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona
Przyciemianie szybek. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Wydaje mi się ze niektórzy nie rozumieja przepisu który mówi, że boczne szyb z przodu muszą mieć przenikalności swiatła nie mniejszą niż 70%. Co ważne czysta szyba nie ma 100% przenikalności, jest to nawet poniżej 90%, także jeżeli na czystą szybę przykleji się folie o przciemnieniu 30% to faktyczna przenikalność szyby z folia będzie dużo poniżej 70%, dlatego powoływanie się na certyfikat na folie to całkowita bzdura.


31.05.2006, 08:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
Masz rację! Nasuwa mi się przy tym, taka "maleńka" myśl- pytanie. Czy ograniczenie przyciemniania przedniej szyby nie wiąże się z pracą fotoradarów :eh: :mrgreen: Wiadomo przecież jest wszystkim, że nałożenie mandatu karnego kredytowanego lub zaocznego za wykroczenie wynikające z KRD i KW a dotyczące przekroczenia prędkości, które zostało "ujawnione" tzn. zapisane urządzeniem typu Fotoradar musi wynikac z jednego! Z ustalenia sprawcy wykroczenia na podstawie zdjęcia nr. rej.pojazdu i osoby prowadzącej dany pojazd. Czyli - mocno zaciemniona przednia szyba skutecznie eliminuje rozpoznanie sprawcy wykroczenia :banana:

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


31.05.2006, 08:31
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Brah napisał(a):
osoby prowadzącej dany pojazd. Czyli - mocno zaciemniona przednia szyba skutecznie eliminuje rozpoznanie sprawcy wykroczenia

Zbaczamy z tematu ale dal mnie możesz mieś smołę a Twoim obowiązkiem wynikającym z KW jako właściciela pojazdu podać kto w danym dniu prowadził pojazd :smiley15:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


31.05.2006, 08:37
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
jeszcze nie widziałem samochodu, który miałby przyciemnioną szybę czołową. IMHO to juz byłoby przegięcie. Pasek na górze chyba nie powinien nikogo specjalnie razić czy frapować w końcu niektóre wózki mają coś takiego fabrycznie (chyba nawet fabka RS). W Bydgoszczy mam dwa (znalezione) zakłady, które naklejają folie. W obydwu zostałem uświadomiony, że przyklejanie na przednie boczne jest niespecjalnie zgodne z przepisami. Jeden zakład powiedział, że choćbym chciał to mi nie nakleją, a drugi, że na moją własą odpowiedzialność mogą to zrobić. No i zrobiłem i tak sobie jeżdżę. Przyciemnienie nie jest mocne, ale jest. Zobaczymy. Jeśli blue system się czepi, to podejmę próbę rozmów mając jednak świadomość możliwej przegranej.


31.05.2006, 08:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
Jasne RoleX! Tylko jest jedno ale... Jeżeli na zdjęciu z fotoradaru nie widac osoby prowadzącej pojazd a zgodnie z KW, KPOW, KRD musisz podac osobę (jako włąściciel pojazdu) która w danym czasie ((popełnienia wykroczenia) nim jeździła. Nagle przypominasz sobie że w tym mniej , więcej czasie jeździli nim; żona, syn, szwagier ,a po konfrontacji z nimi - wszyscy stwierdzili że to właśnie oni w tym czasie prowadzili...?
Aby kogoś ukarac za wykroczenie musi byc pewnośc 100% co do sprawcy wykroczenia! A tu takiej nie ma, bo w końcu 3 osoby na raz nie mogą prowadzic auta! Precedens ?! - Jasne! :smiley15:
Moim zdaniem dla tego przyciemnianie przednich szyb w autach jest solą w oku "niebieskim"
Pisząc ,że przyciemnienie przednich czy bocznych szyb pogarsza widocznośc a zarazem bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest dośc śmieszne, bo co powiesz o kierowcach jeżdżących w ciemnych okularach?! - im też trzeba wziąśc dowód rejestracyjny auta?

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


31.05.2006, 09:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 12.12.2005, 09:49
Lokalizacja: Kraków
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post 
Brah'u! Albo nie doczytałeś się tresci i sensu dyskusji albo... :sciana: Podaj mi choć jeden przykład samochodu który ma przyciemnioną folią przez kierowcę (za pomocą warsztatu jak kto woli ) przednią czołową szybę?! :nono:

Widzę że chodzi o pasek na przedniej szybie. Jak dla mnie dyskuja bezprzedmiotowa ponieważ policjant wsiada do samochodu i stwierdza czy ów pasek zasłania pole widzenia kierowcy czy nie jeśli tak i tym samym ogranicza pole dla fotoradaru zabiera dowód rej.

_________________
Fabia Tour de France 75KM + BRC Sequent 24


Ostatnio edytowano 31.05.2006, 13:13 przez januszf, łącznie edytowano 1 raz



31.05.2006, 12:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
Brah napisał(a):
Uważam, ze najlepiej by było na przednią szybę dac pasek ciemnej foli( oczywiście w jej górnej części) Myślę ,że wtedy policjant nie zakwestionuje dobrej widoczności przez przednią szybę :sciana: :crazy:


ja mam tak u siebie zrobione


31.05.2006, 12:57
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Ja też tak mam, zrobiłem sam.


31.05.2006, 14:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
LUKI napisał(a):
ja mam tak u siebie zrobione


tylko owy pasek nie może przekraczać 12cm szerokości
ja takowy pasek również posiadam


no i nawiązując do tematu bocznych szyb jest blisko mnie gościu co produkuje szyby różnego rodzaju nawet pancerne kupując szybę do samochdu np. przednią boczną to on zapyta się ciebie ma być hartowana czy z folią dodam że bezbarwną i co wy na to ???
Tomasz ST napisał(a):
Wydaje mi się ze niektórzy nie rozumieja przepisu który mówi, że boczne szyb z przodu muszą mieć przenikalności swiatła nie mniejszą niż 70%. Co ważne czysta szyba nie ma 100% przenikalności, jest to nawet poniżej 90%, także jeżeli na czystą szybę przykleji się folie o przciemnieniu 30% to faktyczna przenikalność szyby z folia będzie dużo poniżej 70%, dlatego powoływanie się na certyfikat na folie to całkowita bzdura.


masz racię i tak u mnie jest żeby folia razem z szybą nie przekroczyła tych 30%
myśle że to logiczne no i ja nadal uparcie będę obstawiał że certifikat i zaświadczenie mnie chroni .

Jednak mimo to zadzwonie do firmy jak będę przyciemiał szyby w nowym mobilu żeby jeszcze raz wypowiedziała się na ten temat może się coś zmnieniło przez te trzy lata ???
napewno zdam wam relacje z mojej rozmowy a jak będzie na moje to może jakieś kąkretne dowody dostarcze bo jak narazie to wszystko są tylko przekonania i sugestie tak jak i z waszej tak i z mojej strony dla tego myśle że ten temat w tym przypadku może ciągnąć się w nieskończoność. Pozdrawiam wszystkich widze że temat poruszył emocie niektórych klubowiczaów no ale poto tu przecież jesteśmy :browar:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


Ostatnio edytowano 01.10.2006, 18:37 przez lilo, łącznie edytowano 1 raz



31.05.2006, 14:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Wydaje mi się ze certyfikat jest nie ważny jeżeli niebiescy zmierzą przenikalność szyby i będzie poniżej 70% to będzie po temacie. Można co najwyżej ścigać tych co taki certyfikat wystawili.
Oczywiście podstawowa sprawa to taki miernik musi posiadać homologację o czym często policja zapomina.


31.05.2006, 17:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
lilo napisał(a):
LUKI napisał/a:
ja mam tak u siebie zrobione


tylko owy pasek nie może przekraczać 12cm szerokości
ja takowy pasek również posiadam



12 cm przy rancie szyby czy na srodku ??


31.05.2006, 18:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
Tomasz ST napisał(a):
Wydaje mi się ze certyfikat jest nie ważny jeżeli niebiescy zmierzą przenikalność szyby i będzie poniżej 70% to będzie po temacie. Można co najwyżej ścigać tych co taki certyfikat wystawili.
Oczywiście podstawowa sprawa to taki miernik musi posiadać homologację o czym często policja zapomina.


osobiście nie mierzyłem szybek ale skoro gość co mi przyciemiał mówił że to nie przekroczy wymaganych 30% osobiście chciałem troszkie ciemiejsze ale on w tym przypadku nie nakleiłby mi homologacji nie chciał się za hiny zgodzić bo on ponosi za to odpowiedzialność .

jak ktoś patrzy z boku na moją Fabie to nie ma widac że szyby są z przodu przyciemiane praktycznie jest bez różnicy wię powinno być :good: [/center]

[ Dodano: 2006-05-31, 19:31 ]
LUKI napisał(a):
12 cm przy rancie szyby czy na srodku


dokładnie ci nie powiem wiem tylko tyle że szerokość paska na przedniej szybie nie może być większa niż 12cm sprawdzałem nawet w samochodzie ojca on ma fabryczny pasek i jego szerokość faktycznie nie przekracza 12cm. Na całej szerokości szyby pas przeciwsłoneczny jest równy. Ja mam samemu u siebie zrobione i chyba tę norme mam na brzegach przekroczone musze to sprawdzić ???

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


31.05.2006, 18:24
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Rolex skoro tak to tłumaczysz to czemu folie antywłamaniowe nie są zabronione na przednich szybach?? Przecież ta folia działa tak samo jak przyciemniająca...

Kiedyś na TvnTurbo spytali policjanta o zasadność tego przepisu to powiedział, że to dla jego bezpieczeństwa bo ktoś w samochodzie może celować do niego z pistoletu :D

Co do źródła zarobku nie musze wyjaśniać jak się kończy spora część zatrzymań z powodu łamania przepisów.

Jeśli się przyciemni szyby z głową mam na myśli odcień folii to nie czepia sie policj, ja jeździłam przyciemnionym całym samochodem ponad 3 lata i nigdy mnie nie zaczepili o to.


01.06.2006, 08:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
annetka napisał(a):
Jeśli się przyciemni szyby z głową mam na myśli odcień folii to nie czepia sie policj, ja jeździłam przyciemnionym całym samochodem ponad 3 lata i nigdy mnie nie zaczepili o to.


dokładnie tak to wygląda

widze że mam sojusznika w moich bojach :hurra:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


01.06.2006, 09:17
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Brah napisał(a):
A tu takiej nie ma, bo w końcu 3 osoby na raz nie mogą prowadzic auta! Precedens ?! - Jasne!


...Jeśli WŁĄŚCICIEL nie jest w stanie wskazać osoby, której użyczył auto, to na niego spada obowiązek zapłacenia mandatu....
Mój papa (który jeżdzi sporo) jak mu się liczba punktów zbliżyła niebezpiecznie do 20, to zaczął dziwnie często wskazywać matulę jako kierowcę. :mrgreen: Czasem naprawdę niezłe międzyczasy wykręcała :hurra:


Mr T. napisał(a):
jeszcze nie widziałem samochodu, który miałby przyciemnioną szybę czołową

Ja widziałem, octavię...ale długo to ona tak nie pojeździła 8-) Zresztą jakbym był "radarowym" to bym sie bał podchodzić do auta które ma wszystkie szyby czarne...Nigdy nie wiadomo kto jest w środku i czy właśnie ci nie celuje w głowę ;-) Jasne, że sytuacja ekstremalnie rzadka, ale jednak...
Byłem w tamtym roku w Rydze (Łotwa) i tam z tego co mi wyjaśniono można przyciemniać wszystkie boczne szyby na legalu, brak jest też przepisów co do przepuszczalności światła...Uwierzcie mi, czułem się mocno "nieswojo" za każdym razem jak mnie mijało takie auto na drodze :neutral:


01.06.2006, 16:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL