Teraz jest 05.07.2024, 05:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
hid do angel eyesow 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.10.2008, 14:28
Lokalizacja: Kraków
Posty: 31
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post 
Chyba są wstanie sprawdzić samopoziomowanie. Przy każdym włączeniu świateł wykonywany jest test. Światła z pozycji dolnej podnoszą się na odpowiednią wysokość.


09.04.2009, 09:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.09.2008, 11:30
Lokalizacja: Wegry
Posty: 270
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Samochód: fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
mss....policja czy prawo to nie to samo?Tutaj jedziesz na przeglad,kladziesz dowod,do tego atest na szyby,i nikt cie o nic nie pyta.


09.04.2009, 13:59
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.05.2007, 16:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 232
Zdjęcia: 0
Podziękował: 8
Pomógł: 3

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Śkoda Fabia sedan
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
gilo_fabia1.4 napisał(a):
ja mam u siebie zaroweczki z allegro 100W za 35 zl i ciesze sie nimi juz ponad pol roku :)
jak znajde na allegro to podesli Ci linka :)




Z tymi 100W żarówkami bym uważał bo może się stopić kostka w reflektorze oraz szkło zmatowieć.


09.04.2009, 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.11.2008, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 427
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: XI.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Ostatnio widziałem gdzieś test takich żarówek.

W rzeczywistości były nie wiele mocniejsze od standardowych.

pozdro

_________________
>>>Moja Fabia<<<

zielarzlol@fabiaclub.pl


09.04.2009, 19:03
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.05.2007, 16:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 232
Zdjęcia: 0
Podziękował: 8
Pomógł: 3

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Śkoda Fabia sedan
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Obejrzyjcie aukcje:
http://www.allegro.pl/item610549751_xen ... mfort.html
Ostatnio takie coś montowałem u napaleńca w Octavii 1.Po tygodniu nie był zachwycony że wydał ponad 300zł na coś co świeci tak samo jak zwykłe białe żarówki


19.04.2009, 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.09.2008, 11:30
Lokalizacja: Wegry
Posty: 270
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Samochód: fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Witam!Szybkie pytanko dla forumowiczow(wlascicieli)angel eyesow z zainstalowanymi Hid-ami.Gdzes kiedys czytalem ze sa dwa rodzaje palnikow,do zwyklych lamp i do lamp soczewkowych,o oznaczeniach dds i bodajze d2s czy cos w ten desen.Interesuje mnie rowniez opinia posiadaczy takich zestawow,slyszalem ze zarniki sa w stanie stopicwewnetrzna czesc reflektora,nie chodzi mi tutaj o fabryczne reflektory,a o lampy z alegro..:)..posiadaczy,lub ludzi majacych jakas wiedze na te temat prosze o pomoc!podziekowal,i pozdrawiam!


03.01.2010, 19:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.08.2008, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 292
Zdjęcia: 13
Podziękował: 1
Pomógł: 18

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Hatchback, wersja RUN
Rok prod.: XII.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
d2s - do lamp soczewkowych
d2r - do lamp z odbłyśnikiem

Hid-ów nie mam, więc nic więcej nie podpowiem.


03.01.2010, 20:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.07.2009, 15:32
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: OCTAVIA 1.6/BFQ TOUR
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post 
Dawid19841016 napisał(a):
Z tymi 100W żarówkami bym uważał bo może się stopić kostka w reflektorze oraz szkło zmatowieć.


ciekawe czy ktoś już testuje "setki" przez dłuższy czas i czy widać jakieś "nadmierne zużycie" reflektorów w postaci uszkodzeń, zmatowień czy wypaleń

_________________
Obrazek


03.01.2010, 22:33
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
kokos83 napisał(a):
Witam!Szybkie pytanko dla forumowiczow(wlascicieli)angel eyesow z zainstalowanymi Hid-ami.Gdzes kiedys czytalem ze sa dwa rodzaje palnikow,do zwyklych lamp i do lamp soczewkowych,o oznaczeniach dds i bodajze d2s czy cos w ten desen.Interesuje mnie rowniez opinia posiadaczy takich zestawow,slyszalem ze zarniki sa w stanie stopic wewnetrzna czesc reflektora,nie chodzi mi tutaj o fabryczne reflektory,a o lampy z alegro..:)..posiadaczy,lub ludzi majacych jakas wiedze na te temat prosze o pomoc!podziekowal,i pozdrawiam!

witaj mam takie lampy z allegro i juz rok (z malymi przerwami) smigam na hid-ah ismialo moge powiedziec ze z lampami kompletnie nic sie nie dzieje (przynajmniej u mnie) co do oznaczen o ktorych pisales nie znalazlem takich na swoim pudelku z zestawu . Kupilem najzwyklejsze jakie byly w tamtym czasie....

[ Dodano: 2010-01-04, 11:16 ]
co do 100 tek nie zalecam testowalem przez krotki okres czasu wiadomo siwieca lepiej jak 55W ale po ok 2 miesiacach zaobserwowalem ze kable przy kostkach cholernie sie nagrzewajaa jak zauwazylem ze jeden z nich jest coraz mniej gietki wywalilem setki. Z lampami nic sie nie stalo

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


04.01.2010, 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.09.2008, 11:30
Lokalizacja: Wegry
Posty: 270
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Samochód: fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Secik zainstalowany:)...powiem krotko,nie spodziewalem sie az takiej poprawy!jest rewelacyjnie!Udalo mi sie nabyc zestaw z zarnikami Philipsa,przetwornice jakiejs niemieckiej firmy...wszystko gra i buczy:)
Tak jak kolega napisal powyzej...ja takze uzywalem zarowek 100W,jezdzilem na nich ok roku,efektem byly poprzepalane izolacje na kablach,poprostu sie skruszyly:/...jestem w stanie smialo powiedziec,ze stosowanie zarowek o mocy 100W kompletnie mija sie z celem, odradzam stosowanie takich wynalazkow.Oswietlenie drogi jak dla mnie bez zmian;/
Reasumujac:kazdy człek,ktory posiada reflektory soczewkowe,niech zapomni o zwyklych zarowach,i wraz z zamowieniem na lampy soczewkowe,zamowi zestaw HID:)
Polaczenie tych dwoch produktow=super widocznosc,bezpieczenstwo na drodze(bez szkody dla innych)...no i lekki powiew luxusu:p..pozdrawiam serdecznie!


05.01.2010, 13:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
tak zgadzam sie mam hid-y i widocznosc jest super ale nasze przepisy.... trzeba miec przeciez spryskiwacze wysokocisnieniowe i gniazda samopoziomujace....

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


05.01.2010, 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.07.2009, 15:32
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: OCTAVIA 1.6/BFQ TOUR
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post 
tak przeglądam posty i chyba zachorowałem :)
http://www.allegro.pl/item872426493_ang ... chrom.html
czy taki sprzęt (mam na myśli ANGEL EYES) przy zastosowaniu standardowych H7 świeci tak samo jak standardowe lampy ?? z tego co wyczytałem to "anielskie oczko" z typową H7 wypada kiepsko
reasumując może lepiej kupić od ręki oryginał (tu cena raczej z kosmosu)
http://www.allegro.pl/item852203803_sko ... enony.html
lub
http://www.allegro.pl/item845259277_sko ... enowa.html
"czy takie świeczki" mają samopoziomowanie ?? zakup i montaż spryskiwaczy nadal konieczny

_________________
Obrazek


05.01.2010, 14:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.09.2008, 11:30
Lokalizacja: Wegry
Posty: 270
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Samochód: fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Te ostatnie lampy sa 690 za sztuke,co daje 1400..co juz jakims tam wydatkiem jest,ja na Twojim miejscu zainwestowal bym raczej w zestaw HID,uzupelniiajac wszystko lampami "devil eyes-y"..chodiz mi tu o ringi,sa slabo wykonane,u mnie po 8 miesiacach siadla prawa strona..niepoleca.
Lampy z ledami,lepiej sie prezentuja,..ringi juz sie przejadly,wraz z ksenonem beda napewno dlugo i dobrze sluzyc...pozdrawiam!


05.01.2010, 17:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Wiecie co... tak czytam często różne wypowiedzi na temat HIDów i wszelkiego rodzaju made in china. I mnie krew zalewa i ciary po plecach idą.

Miałem niedawno przyjemność asystować przy profesjonalnych badaniach dotyczących żarówek, samych lamp i wszelkiego rodzaju właśnie HIDów. Przedmiotem badań była m.in. lampa fabii. I do tej pory jak sobie przypomnę jakie są wyniki....

W skrócie:

ŻARÓWKI 100W LUB INNE +50% itp. (markowe)
Wsadzenie żarówki o większej mocy niż ta zalecana przez producenta powoduje w najlepszym wypadku spalenie przewodów zasilających żarówkę. Takie żarówki wydzielają dużo więcej ciepła niż żarówki o fabrycznej mocy. Ta temperatura w większości przypadków powoduje stopienie plastikowego odbłyśnika a nawet plastikowej szybki reflektora. I to wcale nie po długim czasu użytkowania dało się zauważyć takie skutki.

CHIŃSKIE I INNE NIEFIRMOWE ŻARÓWKI (ŁĄCZNIE Z EFEKTEM XENON ITP)
Ponieważ raczej nie można tutaj używać niecenzuralnych słów, to moja wypowiedź nie będzie zbyt długa. Konstrukcja samego żarnika i jakoś materiałów z których jest wykonany ten żarnik, a także zachowanie prawidłowej geometrii żarówki (chodzi o umiejscowienie względem siebie elementów w środku żarówki) stawia wiele do życzenia. Oświetlenie takimi żarówkami jest bardzo złe. Granica światła i cienia na drodze jest bardzo zaburzona.

HID I INNE PSEUDO XENONY
No i tu jest już kompletna porażka. Wolę już zastosować chińszczyznę - serio. Po pierwsze rzadko jest montowany system automatycznego poziomowania. A jeśli jest, to nie działa prawidłowo. Po drugie układ elektryczny nie jest przystosowany do montażu takich źródeł światła i zdarza się, że przewody się po prostu palą. Trzecią sprawa i najważniejszą moim zdaniem jest to, że geometria światła jest totalnie do :cenzura: Zdjęcia, jakie przestawiają sprzedawcy na allegro zachwalające jakie to dobrze są te lampy wyładowcze i że świecą o niebo lepiej od zwykłych żarówek, są totalną żenadą wyssaną z palca. Światło emitowane przez reflektor przy dobrzej żarówce ma widoczną granicę światła i cienia (widać to jak podjedziecie blisko do ściany z włączonymi lampami). Zróbcie ten test przy założonych HIDach - wyjdzie wam jedna wielka plama bez ładu i składu. Światło emitowane przez normalny reflektor musi spełniać odpowiednie wymagania - m.in. dotyczące natężenia światła w określonych miejscach. Przy HIDach wymagania te kompletnie nie są spełnione. Dodatkowo niemiłosiernie oślepiacie kierowców jadących z naprzeciwka. I to jest druga najważniejsza wada tego oświetlenia. I jeszcze jedna sprawa. HIDy emitują bardzo dużo promieniowania ultrafioletowego. A jak wiecie zapewne - odbłyśniki w fabii są plastikowe. I co się dzieje jeśli połączymy ultrafiolet z plastikiem?? Nic miłego - odbłyśnik po prostu spływa szybko z plastiku.

No i to chyba mniej więcej tyle na ten temat. Wierzcie mi albo nie... sam uczestniczyłem w tych badaniach i sam byłem zszokowany.

Podsumowując - stosujcie normalne żarówki renomowanych firm: Philips, Osram. I dodam jedno - nie jestem ani żadnym handlarzem ani przedstawicielem tych firm. Jam jest zwykły student politechniki warszawskiej.

A i jeszcze jedno. Miałem okazję porównywać też między sobą reflektory różnych modeli pojazdów przy zastosowaniu tej samej żarówki (żeby były obiektywne wyniki). I wyszła rzecz bardzo miła - fabia ma najlepsze oświetlenie w swojej klasie. Przy fabii wymiękają reflektory Punto, Corolli, Civica, Ceed'a i wielu innych. To rak żeby moja wypowiedź nie była zbyt pesymistyczna :browar:


05.01.2010, 20:46
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.10.2009, 08:08
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 236
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Samochód: hatchback
Rok prod.: 2002
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
oj ja choruje juz od dawna na te lamki :D ale poki co musze sie odkuc po naprawie auta :roll:

_________________
...:Nigdy Nie Mozna Ustalić Gdzie W Kobiecie Kończy Się Diaboł A Zaczyna Sie Anioł:...


05.01.2010, 21:28
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL