Teraz jest 27.04.2024, 17:42



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] instalacja wzmacniacza 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post [F1] instalacja wzmacniacza
ODŁĄCZ AKUMULATOR !

Zdjemujesz przynajmniej 1 wycieraczkę (specjalnym ściągaczem - zapomnij o palcach) tą pasażera i odcinasz plastikwowe kołki podszybie (2zł/szt szkoda czasu i nerwów na ratowanie ich)

podszybie wyrywa się bo wchodzi w rowek pod szybą

odkręcamy aluminiowe kółka trzymające materiał ściany grodziowej (można odpiąć komputer żeby dobrze ułożyć gruby kabel zasilający) tak to wygląda po instalacji, kable klemy i masa przeczyszone zostały drucianą szczotką (warto odświeżyć), zamontowany bezpiecznik na przewodzie do wzmacniacza i przykręcony do obudowy aku od strony zewnętrznej oraz mały bezpiecznik !5A (w sumie 4zł w sklepie) dla samego radia umieszczony w górnej pokrywie aku, tak to wygląda już po instalacji
Obrazek

Obrazek

Obrazek





zdejmujemy po lewej stronie okrągłą, gumową zaślepkę przy zawiasie maski i robimy w niej dziure na kabel,
wyciągamy na zewnątrz gumowy dławik z kablem przechodzącym do środka kabiny (cieńszy czerwony jest do zasilania radia- zrobiony całkiem niepotrzebnie) dodatkowo owijamy izolacją kable w miejscu gdzie przechodzą do środka kabiny (żeby je ochronić przed jakimś przetarciem

Obrazek

Obrazek


od środka demontujemy schowek pasażera i środkową część deski (opisy na forum)
a następnie tunel środkowy (ja ściągałem jeszcze częśc pod kierownicą bo robiłem instalacje pod głośniki)


Obrazek


Obrazek


Przepychamy kabel do środka (przyda się druga osoba) zeby odpowiednio poprowadzić kabel w gąszczu innych oraz tak żeby jak najdalej był od kabli głośnikowych

Obrazek

wyrywamy próg i puszczamy nim przewód + wraz z kablem remote (do wzbudzania wzmacniacza)

Obrazek

Obrazek


kable przeciągałem pod wykładziną i filcem (rca, oraz 4 kable głośnikowe)
pomocny będzie drut miedziany żeby przeprowadzić kable pod twardą tapicerką

Obrazek

Obrazek

Minus czyli masę pociągnąłem ze środkowego pasa bezpieczeństwa, oczyszczając miejsce do gołej blachy

Obrazek

Obrazek

dowolnie układamy kable pod tylnym siedziskiem (starając się żeby sygnałowe nie były poplątane z zasilającymi) i przykrywamy ori wykładziną

wzmacniacz przykręcamy do oparcia,
ja użyłem 2 desek, przykręciłem je do oparcia a następnie do nich wzmacniacz, dzieki temu pod spodem wzmacniacza mogłem puścić kable rca i dodatkowo nie będzie się tak grzał, bo jest wentylacja,
niestety bardzo źle się wierci w oparciu, ma ono przetłoczenia pod tapicerką i trzeba namacać żeby nie wbić się w zagłębienie

Obrazek

Obrazek



wcześniej oczywiście zostały kompleksowo wyklejone drzwi z każdej strony wraz z boczkiem, głośniki na dystansach z mdfu na śrubach M6

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




setup:
radio - jvc kdsh909rb

Obrazek


odseparowany system przedni - powerbass L6C

wzmacniacz ground zero ha 4150

Obrazek

okablowanie dietz (20mm2). ACR (2,5mm2) - 19 metrów (do bi-ampingu) i oehlbach ()(1,5mm2) - 1 metr do gwizdów w sumie jakies 3,5kg okablowania
Obrazek Obrazek



podziękowania dla Arielcpu za pomoc


dyskusja o powyższym, w temacie [F1] instalacja wzmacniacza w dziale CarAudio

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


Ostatnio edytowano 22.01.2009, 20:48 przez Yogi, łącznie edytowano 4 razy



18.01.2009, 23:53
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL