Teraz jest 27.04.2024, 10:04



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Malowanie plastików - kratki nawiewu, klamki, grill 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post Malowanie plastików - kratki nawiewu, klamki, grill
Oryginalny text by Mjr.

Witam.

Zaczne po kolei.

Moim załozeniem było pomaloawnie tego o czym zapomniał producent (wg mnie ;) )
Na pierwszy plan poszło obejrzenie nadwozia i przypatrzenie się innym autom jak to tam wygląda.
Postanowiłem pomalować w pierwszej kolejności klamki (ale jak to diabelstwo zdjąć ??? )
Następnie ramki kratek wentylacyjnych w środku.
No i .. na koniec atrapę chłodnicy.

Powiem szczerze, że nie sądziłe, że tyle problemów zajmnie mi wyjęcie klamek ... a co okazało sie banalne na końcu (wielkie dzięki Mayek :browar: )
Nie będe opisywał od nowa opisu Mayka, bo to nie ma sensu. Dodam tylko, że należy klamki pociągnać mocno w kierunku tyłu samochodu, by te wyczepiły się z zawiasu na którym pracują :!: A tak pozatym to wszystko inne identyczne jak opisał i pokazał Mayek.

Ciekawe okazało się wyciąganie osłony atrapy chłodnicy. Najpierw ją cała odkręciłem, a potem na warsztacie okazało się, ze wystarczy jeden płąski wkrętak, by ja wyczepić w ciągu kilu nastu sekund :D.

Z kratkami nawiewowymi jest gorzej. Wychodzą ładnie po podważeniu, ale niestety zaczepy ich są tak delikatne, że potafią się zagiąć do środka i wpaść w środek deski rozdzelczej (co mi sie przytrafiło :evil: ). Oddzielenie potem ramek od mechanizmu otwierającego, to już banał. Leciutko się tylko podwarza zaczepy i wszytko pieknie schodzi.

Zanim wszystko zdjąłem pojechałem w czwartek do sklepu z lakierami do samochodów.
Obrazek
Za to co widac na zdjąciu plus gąbka do amtowienia plastików zapłaciłem prawie 50zł.
Obrazek
Naprawde uważam, ze warto kupić odzielnie wszystko, niż gotowy spray z lakierem, który może się bardzo źle rozkładać na powierzchni.

Po zdjęciu wszystkiego co chciałem pomalować, musiałem to solidnie odtłuścić. Przydatny w tym był (smierdzacy na maxa :? ) denaturat i pendzelek:
Obrazek
Warto to wszystko wytrzeć do sucha.

Aby na ślizgich plastikach to sie trzymało, musimy je zmatowić. Jak widać na w/w zdjeciu ten kawałek gombli bardzo dobrze to robi. Niestety strasznie mnie bolą palce, od matowienia w środku żeberek atrapy, ale nic innego nam nie pozostaje jak przy tym długo i rzetelnie dłubać.... i dłubac ;)
Tak wygląda efekt moich mękk :
Obrazek

Po wytarciu z pyłu, nalałem do pistoletu podkałd do plastików i zacząlem taniec .... :
Obrazek

A tak wygląda efekt końcowy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


edit:
rozmowa na jego temat została w dziale Forum tuningu Malowanie klamki, atrapa chłodnicy i kratki wentylacyjne


Ostatnio edytowano 19.03.2007, 21:46 przez darecki, łącznie edytowano 3 razy



Niżej podpisany użytkownik dziękuje darecki za ten post:
Gość
04.02.2007, 22:41
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL