Teraz jest 28.03.2024, 12:43



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F2] Tutorial- przekładka oparcia tylnej kanapy z Polo do Fabii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Tutorial- przekładka oparcia tylnej kanapy z Polo do Fabii
Ponieważ zakończyłem już moda ze sportowymi fotelami z Polo, podzielę się kilkoma wskazówkami. Oj, gdyby ktoś stworzył ten poradnik przede mną :)

Przednie fotele z Polo pasują plug&play. Odkręcamy 4 śruby Spline10, odpinamy wtyczki i problem z głowy. Przekładka airbagów jest dość prosta. Problem zaczyna się z tylną kanapą.

1. Jak wyjąć poduchy siedziska chyba każdy wie, żeby wyjąć oparcia musimy je najpierw położyć. Potem podważamy śrubokrętem ząbek blokujący (dla obu oparć ząbki są od strony drzwi). Pół kanapy mamy już uwolnione, z drugą stroną musimy się trochę poszarpać, ponieważ wyjdzie ona będąc idealnie na wprost do walca na który jest nasadzona. Ten walec zakończony jest kołem o większej średnicy niż średnica walca. Nie mam zdjęć z tego etapu, ale to też każdy powinien ogarnąć.

Analogicznie postępujemy z drugim oparciem- ząbek od strony drzwi, a potem szarpiemy się z walcem na który nasadzone jest oparcie.

Pas bezpieczeństwa trzeciego pasażera odkręcamy kluczem Spline 10 od nadwozia (jedna śruba)

2. Ponieważ oparcie kanapy z Polo ma w innym miejscu walce i otwory na walce :), musimy przełożyć tapicerkę (wraz z gąbką) z Polo na stary stelaż oparcia z Fabii.

Aby to zrobić najpierw musimy usunąć wszystkie plastiki blokujące tapicerkę i uwolnić tapicerkę od stelaża. Plastiki od pasa trzeciego pasażera demontujemy "na chama". Środkową zaślepkę podważamy śrubokrętem aż wyskoczy, a zewnętrzną potem już tylko wyszarpujemy. Nie ma tam żadnych zaczepów które mogłyby się złamać.

Wskazuję na czerwono zaczepy zaślepki przycisku blokady oparcia. Pierwszą osłonkę lekko połamałem i jej zrobiłem zdjęcia. Następnych już nie połamałem i one trafiły do właściwej kanapy :)

Obrazek

Teraz uwalniamy tapicerkę, warto pozostawić ją jeszcze spiętą od strony zagłówków.

Obrazek

Cały czas nie usunęliśmy prowadnic zagłówków, bo dostęp do zaczepów jest tylko od środka. Fotele z Polo 6R mają inne prowadnice niż te w Fabii 2- poniżej wskazuję jak skonstruowane są zaczepy:

Obrazek

Prowadnica z blokadą Fabia- najtrudniejsza do usunięcia, ja między blachę stelaża, a zaczepy wtykałem po 3 płaskie śrubokręty i jakoś się udało:
Obrazek

Prowadnica bez blokady Fabia- ściskamy kombinerkami, albo palcami jak mamy silne i wypychamy na zewnątrz:)
Obrazek

Prowadnice z Polo są banalne do usunięcia- wszędzie po jednym, delikatnym zaczepie.

Prowadnica z blokadą Polo:
Obrazek

Prowadnica bez blokady Polo:
Obrazek

Teraz odpinamy ostatni rząd spięcia tapicerki ze stelażem i mamy upragniony efekt:
Obrazek

Kroki musimy powtórzyć dla wszystkich 4 oparć, dawców i biorców. Zakładamy tapicerkę z gąbką z polo na stelaż z Fabii.

Musimy wyrwać 1cm3 gąbki z Polo blokującej walec stelaża Fabii- nie mam zdjęcia ale zobaczycie o co chodzi. Trzeba też naciąć filcową wykładzinę w miejscach gdzie w stelażu Fabii wystają walce i są dziury na walce.

Składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy, że nie możemy przełożyć prowadnic zagłówków Polo do stelaża Fabii (są dłuższe i mają inne mocowania w stelażu). Zagłówki Polo pasują do prowadnic Fabii, ale nie blokują się na "klik". Nie jest to jednak problemem, bo wysuwają się i chowają z takim oporem, że na pewno nie zostaną przypadkowo złożone.

Cieszymy się nowym kompletem foteli :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:

Obrazek

Cała przekładka zestawu foteli z Polo do Fabii zajęła mi w sumie jeden dzień, a robiłem to pierwszy raz i nie miałem praktycznie żadnych wskazówek. Tapicerowi, który zażyczył sobie za to 500zł przesyłam :fuck: . Wiedząc co i jak zrobiłby to prawdopodobnie w 2 godziny.

Mam nadzieję, że pomogłem. Nie mam wielu zdjęć, ale myślę że w wystarczający sposób naprowadzę modowiczów na właściwy kierunek :)


22.11.2015, 19:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL