Teraz jest 27.04.2024, 10:27



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[Manual] Malowanie bębnów i zacisków hamulcowych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.10.2010, 18:41
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 301
Podziękował: 7
Pomógł: 8

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fabia HTB - Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post [Manual] Malowanie bębnów i zacisków hamulcowych
Cześć wszystkim!
Z powodu iż w najbliższym czasie będę zakładał do mojej Fabijii aluski, postanowiłem zrobić coś z tymi zardzewiałymi bębnami i zasyfionymi zaciskami. Wybrałem kolor zielony. Udało mi się dobrać prawie identyczny odcień co znaczek Skody. Farbę podkładową zakupiłem "Śnieżkę" za to zieloną farbę kupiłem marki "Colours" Emalia Ftalowa ogólnego stosowania.

Potrzebujemy:
-Kobyłki / jakiś palik
-Szczotkę drucianą
-papier ścierny
-2 pędzle
-Mini miotełka/pędzel
-opcjonalnie; dłuto / śrubokręt / stary nożyk (tkz. tapeciak)
-Szmaty
-Benzynę ekstrakcyjną / rozcieńczalnik ftalowy
-Kocyk pod kolana
-2 browarki

MANUAL:
Po podniesieniu auta i zdjęcia koła, podkładamy kobyłkę lub podpórkę (ja poradziłem sobie dociętym palikiem) pod wahacz w celu stabilniejszego podtrzymania auta. Następnie szczotką drucianą z grubsza jedziemy po bębnie/zacisku w celu usunięcia pierwszej warstwy rdzy, następnie jeżeli występują grube parchy zeskrobujemy je dłutem/starym śrubokrętem itp. Ja poradziłem sobie starym nożykiem, następnie poprawiamy szczotką drucianą, lekko papierkiem, a na koniec miotełką omiatamy pył. Następnie zwilżamy szmatę benzyną ekstrakcyjną lub jakim kolwiek rozpuszczalnikiem w celu odtłuszczenia powierzchni. Czekamy 5 min. i malujemy 1 warstwę farby podkładowej. Po jej wyschnięciu nakładamy najlepiej 2 warstwy farby "właściwej" w odstępie co najmniej 14h.

P.S
Zdjęcia szczęk dodam jutro.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us




edit:
rozmowa na jego temat została w dziale Forum tuningu Malowanie zacisków klocków hamulcowych

_________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH - SĄ TYLKO NIEOPŁACALNE


12.03.2011, 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL