Teraz jest 27.04.2024, 16:24



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] Naprawa mikrostyku zamka bagażnika. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.02.2009, 20:16
Lokalizacja: Mierzęcice
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Kombi
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post [F1] Naprawa mikrostyku zamka bagażnika.
Ze względu na problemy z oświetleniem bagażnika postanowiłem zabrać się za naprawę mikrostyku zamka bagażnika. Zacząłem od wyjęcia zamka, czyli:
- zdejmujemy osłonę pokrywy bagażnika ( ta plastikowa od wewnątrz ), trzeba użyć trochę siły bo jest mocowana na metalowych kołkach,
- odkręcamy trzy śruby trzymające zamek ( klucz spline 8 ) i wyciągamy zamek

Zdjecie nr 1

Obrazek

- teraz odkręcamy śrubkę trzymającą obudowę mikrostyku ( strzałka czerwona) i przesuwamy lekko plastikową obudowę jak pokazuje zielona strzałka i już możemy oddzielić obie części zamka

Zdjęcie nr 2

Obrazek

- nadeszła kolej na mikrostyk, przeszukałem na stronie TME i znalazłem podobny Firmy OMRON o oznaczeniu D2HW-A201D ( cena koło 10 PLN plus koszty przesyłki ). Jeżeli już go mamy to wyciągamy stary i odlutowujemy go i dolutowujemy nowy ( lutujemy do tych samych końcówek). Z lewej mamy stary a prawej nowy.

Zdjęcie nr 3

Obrazek

Niestety nowy mikrostyk jest trochę mniejszy i musimy go przykleić do obudowy ( ja użyłem kleju na gorąco ). Należy pamiętać aby go docisnąć w kierunku jak pokazuje strzałka.

Zdjęcie nr 4

Obrazek

Teraz czekamy aż wyschnie i testujemy. Zanim poskładamy całość podepnijmy samą obudowę z mikrostykiem do wtyczki. Poruszając białą dźwignią powinniśmy zapalać i gasić lampkę w bagażniku. Jeśli wszystko jest ok. to składamy wszystko z powrotem i możemy żonie pochwalić się, że zaoszczędziliśmy kilka stówek.




edit:
rozmowa na jego temat została w dziale Forum techniczne Zamek klapy bagażnika z krańcówką


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano 03.11.2010, 19:02 przez walent25, łącznie edytowano 2 razy



02.11.2010, 21:28
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL