Teraz jest 27.04.2024, 09:03



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Wymiana filtra paliwa TDI 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Wymiana filtra paliwa TDI
Wczoraj wymieniłem filtr paliwa. Silnik disel 1,9 TDI AXR. Ponieważ od zakupu przejechałem już 27k km.,
a nie wiem czy kiedykolwiek był w mojej fabisi wymieniany, w końcu się za to wziąłem.
Zacząłem od odpięcia wężyków i wyciągnięcia zaworu (nie wiem co to dokładnie jest ale tak wygląda) zabezpieczonego zawleczką.
Obrazek
Następnie wyjąłem filtr z mocowania i przelałem paliwo ze starego filtra do nowego. Nie należy się przejmować jak się trochę wyleje podczas tej operacji.
Obrazek
Nowy, zalany filtr umieściłem w mocowaniu. Następnie wymieniłem dwie uszczelki, które są w zestawie z nowym filtrem. Znajdują się one na tym małym zaworku. Niebieska uszczelka u góry, czarna na dole.
Obrazek
Podłączyłem przewody i zaworek.
Silnik odpalił za pierwszym razem bez problemu. Natomiast zauważyłem, że nie ma już dobrze słyszalnego przed wymianą, szumu przelewanego paliwa po przekręceniu kluczyka. Szum był dość głośny, a obecnie nadal go słyszę ale dużo ciszej.

Polecam wszystkim samodzielną wymianę. Mogę też pomóc osobiście na Śląsku.
Podziękowania dla kolegi kapi za cenne uwagi.


edit:
rozmowa na jego temat została w dziale Forum użytkowników ON Kiedy wymieniać filtr paliwa w TDI

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


Ostatnio edytowano 06.06.2010, 09:07 przez koleś, łącznie edytowano 1 raz



Niżej 3 podpisani użytkownicy dziękują koleś za ten post:
Gość, bifrost14, zaskro
04.06.2010, 23:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL