Teraz jest 27.04.2024, 20:57



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F2] Montaż gałki zmiany biegów z Audi A3/S3 
Autor Wiadomość
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Montaż gałki zmiany biegów z Audi A3/S3
Siemanko koledzy

Dziś przedstawię jak można zaadoptować gałkę od Audi do naszych Fabek F2
potrzebujemy:
- Gałka
skórzana gałka zmiany biegów z usportowionej wersji Audi A3 8L
Wersja 5 biegowa dla silników 1.8, 1.8T oraz 1.9 TDI na trzpień 12 mm
- cienkie śrubokręty
- klej kropelka ( ale nie koniecznie można się bez niego obejść )


Na początek zdemontujmy naszą starą gałkę , opisywałem już to wcześniej ( http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=9649 ).
Teraz możemy się zabrać za demontaż mieszka który jest połączony z naszą starą gałką.
W tym celu musimy odczepić srebrną ( lub w niektórych modelach czarną ) okrągłą ramkę od plastikowego okrągłego czarnego mocowania.
Ramka trzyma się na kilku zatrzaskach które są wpięte w czarną obejmę , trzeba delikatnie je podważyć cienkim śrubokrętem żeby nie połamać zatrzasków.
Jak już oddzielimy dwie części skórzany mieszek ze starą gałką powinien nam łatwo zejść , czasami skóra mieszka jest przypięta metalowymi zszywkami do plastiku które też trzeba usunąć.

Teraz możemy wziąć się za nową gałkę , na samym początku musimy znowu oddzielić gałkę ze skórzanym mieszkiem od plastikowego prostokątnego mocowania.
W tym celu musimy delikatnie wyjąć metalowe zszywki , pokazane na zdjęciu poniżej , zszywek niestety jest dużo więcej :(
Trzeba to robić delikatnie żeby nie uszkodzić skóry którą wykorzystamy później i ewentualne przetarcia lub wgniecenia na jej płaszczyźnie mogą być później widoczne.

Obrazek

Po wyjęciu wszystkich zszywek , ze skórzanego mieszka odcinamy 4 - uszy które były potrzebne do mocowania mieszka w Audi a u nas są zbędne.
Następnie ja przykleiłem mieszek ( ale nie trzeba tego robić ) do srebrnej ramki.
Obrazek

Obrazek


A tak wygląda po sklejeniu

Obrazek

Nie musimy kleić ale ja to zrobiłem żeby lepiej się trzymało , wystarczy naciągnąć mieszek na czarne okrągłe mocowanie i wpiąć srebrną ramkę też będzie dobrze.
Więc jak już połączymy obie części ze sobą mamy już gotowy produkt do zamontowania.
Montaż jest dosyć prosty , trzeba unieść mieszek skórzany do góry , tak aby było widać metalowy zacisk , nałożyć gałkę na drążek zmiany biegów i mocno go wepchnąć w dół aż poczujemy takie kliknięcie.
Później zaciskamy metalowy zacisk kombinatorkami :)

Obrazek


Następnie wciskamy mocowanie ze skórzanym mieszkiem na miejsce i cieszymy się z nowej GAŁY :good: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Proszę Admina żeby zamieścił post w odpowiednim miejscu Pozdrawiam


16.05.2010, 12:25
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL