Teraz jest 25.04.2024, 10:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Wersje promocyjne Skody F2 na rok 2008 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Wersje promocyjne Skody F2 na rok 2008
Cosmos podesłał mi linka do informacji na stronach Samaru o nowych wersjach "limitowanych"

START, FUN, JOY - ciekawe czy tak jak w przypadku F1 limit będzie wynosił 4 lata - chyba lepszą nazwą by było wersje promocyjne...

w każdym razie:

Skoda Fabia II New
START (hatchback - rok produkcji 2008)
Cena specjalna: 33 400 PLN
Poziom wyposażenia wersji Junior

Skoda Fabia II New
FUN (hatchback, kombi - rok produkcji 2008)
Wyposażenie dodatkowe
Poziom wyposażenia wersji Classic oraz dodatkowo elektrycznie sterowane szyby boczne przednie oraz centralny zamek
Cena od 38 100 PLN

Skoda Fabia II New
JOY (hatchback, kombi - rok produkcji 2008)
Wyposażenie dodatkowe
Poziom wyposażenia wersji Style oraz dodatkowo klimatyzacja półautomatyczna Climatic z funkcją chłodzenia schowka i z filtrem przeciwpyłkowym, felgi aluminiowe Line 15", reflektory przednie projekcyjne z modułem DE, zdalne sterowanie centralnego zamka, oraz składany kluczyk
Cena od 43 300 PLN

Na polskich stronach skody znalazłem dodatkowo
Pełne cenniki i opcje wyposażenia dla tych wersji limitowanych: HTB i Combi

oraz dla porównania cenniki wersji standardowych: HTB, Combi i Cennik opcji

Kombi standardowo ok. 4 000 droższe od HTB :-(


06.02.2008, 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
w związku z pojawieniem się nowych wersji i wcześniejszym obniżkom cen F2 postanowiłem przypatrzeć się nieco bliżej jej specyfikacjom na 2008 rok. niestety okazało się, że w porównaniu ze specyfikacjami 2007 z wyposażeniem jest już dużo gorzej:

    - asr, dodawany do tej pory w wersjach sport i comfort w standardzie został już tylko w comfort - wszędzie indziej trzeba dopłacić 400 zł,

    - z wersji style zniknął zdalnie sterowany centralny zamek ze składanym kluczykiem (teraz +500 zł),

    - wszelakie schowki (pod fotelami, kieszenie w tylnych drzwiach, schowek na okulary w podsufitce, listwa mocująca i schowki w bagażniku) są teraz obecne jako komplet wyłącznie w wersji comfort, do pozostałych wersji dostępne są w cenie 200-250 zł pakiety schowków, obejmujące też lampki do czytania z tyłu (?),

    - z wersji style zniknęły projektory (teraz + 300 zł),

    - instalacja audio w wersji sport obejmuje teraz 4 głośniki (tylko z przodu) zamiast dotychczasowych 8 (przód + tył) (+ 250 zł),

    - w classic nie można już zamówić głośników na tył, tempomatu, podłokietnika, fotela pasażera z regulacją wysokości ani żadnych skórzanych wykończeń w kabinie,

    - ochronne listwy boczne w classic to + 250 zł,

    - ogólny brak możliwości zamówienia przedniej szyby z pasem przeciwsłonecznym, do tej pory standard w sport i comfort,

    - dywaniki są teraz tylko w comfort - brak możliwości zamówienia do innych wersji (to już chyba jakaś pomyłka?).

jak więc widać mocno nagłaśniana obniżka cen to lekka ściema bo chcąc dobić do standardu z 2007 i tak trzeba wyłożyć na to nawet więcej niż na niej zyskujemy.. pewnie podobnie jest w roomsterze i innych modelach, ale tego już nie sprawdzałem.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


07.02.2008, 10:16
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
cosmos napisał(a):
brak możliwości zamówienia do innych wersji

No bo to są prawdopodobnie dodatki montowane przez fabrykę, a w ASO sobie (jak sądze) można zakupić/domówić/wytargować

cosmos napisał(a):
jak więc widać mocno nagłaśniana obniżka cen to lekka ściema

Czy dostałeś kiedyś coś za darmo?
Choć kursy walut powinny skutkować jednak realnymi obniżkami, a nie tylko marketingowymi :-( No ale wiadomo, każdy chce się nachapać.

Z resztą ten chwyt był już przerabiany w innych wersjach F1 freshe, flashe itp też się (ztcp) różnią między sobą, a największym cięciem wyposażenia pochwalić się może F1 TdF gdzie z całkiem wypaśnej furki zrobili prawie golasa.


07.02.2008, 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
czytam i porównuję, porównuje i czytam i co widzę ,że z mojego wyposażenia STYLE zniknęły przednie reflektory z modułem DE i zdalnie sterowany centralny zamek ze składanym kluczykiem, zniknęły po to by pojawić sie w limitowanej wersji JOY, która kosztuje 43.300, a STYLE gdy ja kupowalem kosztował 41.500, :crazy: no ale w JOY-u mamy jeszcze klime i alusy.
Swoją drogą ciekawe jaki rabat da się wyciągnąć przy tych wersjach limitowanych?
Po prostu chłyt martenkingowy :hysterical:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


07.02.2008, 20:52
Zobacz profil GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL