Teraz jest 22.05.2024, 04:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
[F2] Skoda Fabia II 2007 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Na klubowy FTP wrzucilem skany TESTU nowej Skody Fabia II

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.02.2007, 21:45
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Ceny nowej Skody Fabia
Znane są już ceny, jakie będą obowiązywać na Skodę Fabia nowej generacji, która ujrzała światło dzienne podczas wystawy w Genewie. Nad Wełtawą auto będzie do kupienia już za 249 900 koron, natomiast nad Renem - od 9 990 EUR.
Projektanci nowej Fabii przystąpili do pracy z zamiarem stworzenia dynamicznego, nowoczesnego samochodu. Ponadczasowa linia nadwozia miała być również atrakcyjna dla młodych ludzi. Założenia te złożyły się na wygląd i cechy nowej Fabii. Parametry techniczne samochodu, użyte w nim systemy elektroniczne, poziom bezpieczeństwa, czy wysoki komfort jazdy, czynią z nowej Skody jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Nowy model z pewnością posiada wystarczający potencjał, aby kontynuować sukces swojej „starszej siostry”, Fabii pierwszej generacji. Auta, które od chwili wprowadzenia na rynek w roku 1999 systematycznie umacniało swoją pozycję, by w końcu stać się najchętniej kupowanym nowym samochodem osobowym w Polsce. Podobnie jak marka Skoda, która jest liderem polskiego rynku motoryzacyjnego.

Nowa Fabia, w porównaniu ze swoją poprzedniczką, zdecydowanie urosła. Samochód ma 3 992 mm długości i 1 498 mm wysokości. Jest jednym z najbardziej przestronnych modeli w klasie samochodów małych. Dynamiczny i charakterystyczny przód samochodu jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z modelem z rodziny Skody i nawiązuje do designu Roomstera, z którym dzieli wiele elementów od oryginalnych reflektorów, przez światła przeciwmgielne, na kształcie wlotu powietrza kończąc.

Dynamiczne linie samochodu to nowe spojrzenie na design. Pionowe wybrzuszenia są najbardziej charakterystyczną cechą przedniego zderzaka. Biegną od jego dolnej części w górę, wzdłuż pokrywy silnika aż do podstawy kolumny przy przedniej szybie. Nowoczesny kształt okien, czarne słupki A i B oraz zdecydowana linia boczna przechodząca od zachodzących na boki reflektorów przednich, aż do wciętych świateł tylnych podkreślają sportowy styl samochodu i jego energię. Intrygujące kształty reflektorów przednich przypominające oczy kota, podkreślają przyjazny wygląd nowej Fabii i jednoznacznie wskazują przynależność auta do rodziny Skody. Dolne krawędzie bocznych okien płynnie łączą się z przedłużeniem maski, a powiększone optycznie przez czarne wykończenia pierwszego i drugiego słupka, są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowej Fabii. Skoda, oferując nową Fabię myśli również o osobach lubiących podkreślać swój indywidualny styl. Klienci będą mogli zamówić auto z białym dachem (opcja będzie dostępna w połączeniu z wybranymi kolorami nadwozia).
Obrazek
W porównaniu z pierwszą generacją Fabii wnętrze samochodu zmieniło się diametralnie. Deska rozdzielcza o nowoczesnym wyglądzie i ergonomicznie zaprojektowany panel środkowy dostarczają kierowcy więcej komfortu i ułatwiają sterowanie poszczególnymi elementami wyposażenia samochodu. Wnętrze zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości. W nowej Fabii dostępne będą dwie wersje wyglądu deski rozdzielczej, w trzech wersjach kolorystycznych.

Na tylnych fotelach auto dostarcza więcej miejsca niż jej poprzedniczka. Pasażerowie mają zdecydowanie więcej miejsca na nogi i więcej przestrzeni nad głową (wszystko dzięki zwiększeniu rozmiarów samochodu). Przestrzeń bagażowa również się powiększyła. Pojemność bagażnika wzrosła do 300 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń możemy otrzymać aż 1163 litry pojemności.

Klient będzie mógł wybrać spośród 8 wersji kolorystycznych wnętrza i aż 13 różnych kolorów nadwozia. Ta ogromna różnorodność to także jedna z cech nowej Fabii.

[samar.pl]

[ Dodano: 2007-03-15, 22:05 ]
Obrazek

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


12.03.2007, 13:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Dzisiaj w Zabrzu widziałem nowa Fabke II. Kolor srebrny na tablicach SK... Z boku duza naklejka FABIA. Niestety nie widziałem na niej naklejki salonowej. Czy przypadkiem nie była ona od Śliwki?


26.04.2007, 15:06
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Wczoraj podjechałem do salonu i obejrzałem wnikliwie nową Fabkę. No i mam generalnie mieszane uczucia.
ZA KIEROWNICĄ: siedzi się jakby wyżej (mimo maksymalnie opuszczonego fotela), panel środkowy z radiem powoduje (jak dla mnie) że jest mniej miejsca na nogi - ciaśniej jakby. Widoczność przez przednią szybę zdecydowanie gorsza niż w F1 - szyba jest mniejsza i bardziej pionowa, trza się przyzwyczaić.
Z TYŁU: normalnie :shock: . Ustawiłem fotel kierowcy pod siebie i usiadłem za nim. NIe dotykałem kolanami fotela! Głową nie dotykałem sufitu! (dla tych, którzy mnie nie znają - 191cm wzrostu, czyli słusznie :mrgreen: ). No tyle miejsca, to w samochodzie tej klasy jeszcze nie uświadczyłem. Ba, w Lagunie (liftback) nie siedziało mi się z tyłu tak wygodnie.

Podsumowując - samych plusów nie ma... Czekam na kombi, ciekaw jestem jak będzie wyglądać i jaki będzie kuferek.

Stała sobie tam taka testowa czerwona fabka. W wersji z białym dachem (dopłata 300PLN) wyglądałaby ostro.


08.05.2007, 07:35
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.07.2006, 20:56
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 76
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Samochód: vRS by CS
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Nowa RSka już jeździ !
Czeski producent szykuje się do wprowadzenia nowej Fabii w sportowej wersji RS.

Obrazek Obrazek

Testowe modele, jak podaje portal auto.cz, już od kilku dni jeżdżą po czeskich drogach. Można je rozpoznać po większych felgach, zmienionych zderzakach, spojlerach i chromowanej końcówce układu wydechowego.

No cóż, o sile poprzedniego RS-a także nie stanowiła stylistyka... Jego najmocniejszą stroną było świetne zawieszenie, układ kierowniczy i silnik 1,9 TDI o mocy 130 KM. Teraz wiadomo już niemal na pewno, że ten motor nie będzie napędzać Fabii. Najpewniej pod jej maską znajdzie się silnik 1,4 TSI o mocy 140 lub nawet 170 KM. Powinno wystarczyć...

Newsik skopiowany z http://www.autokrata.pl/ogien/1641/fabia_rs_juz_jezdzi/

Pozdrawiam i ciekawy jestem Waszych opinii :)
Luke555


08.05.2007, 11:15
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
już wolf wklejał te fotki, ale dobra niech będzie - zakładamy tutaj nowy temat o F2RS

hmmm ten tylny zderzak to mi raczej pasuje do wersji all roadowej niż RS poza tym skoro robią białe dachy to myślicie, że RSka będzie miała zwykły?

IMO stylistyka nowej fabii doporwadza mnie do :smutny: niezależnie czy wersja standard czy (niby) RS, choć niewykluczone, że to tylko jakieś pakiety stylistyczne a'la sportline cy cóś. w końcu jeśli to miałby być RS to przecież do testowania zawiechy czy silnika nie odkrywali by atutów stylistycznych parkując w biały dzień pod gołym niebem.

Czekam na kombi. Jeśli dupcia będzie śliczna to może zrekompensuje te wyłupiaste oczy sięgające prawie do uszu niczym u postaci z mangi i okrągłe grille które dobre sa dla plastikowych zabawek, a które już całkiem IMO nie przystoją wersji usportowionej :paw:


08.05.2007, 12:27
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
te zdjęcia, które jak słusznie zauważył kros, a które dawał już wolf raczej na pewno nie zwiastują wyglądu RS'a. Ta fabka to zwykła F2 z silnikiem TDI i z pakietem stylistycznym a'la Milotec czy AutoStylJanko. Co do zaś samej F2, to w tym wątku zamieściłem swoje wrażenia z bardziej wnikliwego oglądu nowej Fabki. Uczucia mieszane. Miejsce na tylnej kanapie powala, ale z przodu zrobiło się gorzej. Pożyjemy zobaczymy, chciałem wyhaczyć taką 1.6 na jazdę próbną ale nie mieli...


08.05.2007, 13:32
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
a ja wam powiem jedno..kolejenj fabi nie kupie, jesli juz to tylko octavie ale jesli bedzie po liftingu miala przod jak roomster to ja zmieniam marke :sciana:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


08.05.2007, 14:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Również byłam w salonie Skody i widziałam fabie II akurat stała w kolorze czerwonym... Niestety jestem bardzo rozczarowana :sad: osobiście wogóle mi się nie podoba, nic a nic ... a obicie tapicerką drzwi to już masakra... szkoda słow :sciana:


08.05.2007, 19:35

Dołączył(a): 11.07.2006, 20:56
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 76
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Samochód: vRS by CS
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post 
Witam,
Przepraszam za dublowanie fotek, musiałem przeoczyć te zamieszczone przez Wolfa :(

Co do samego autka to mam bardzo mieszane uczucia, przede wszystkim staram się nie wyciągać wniosków jedynie z fotografii, chyba bryknę się niebawem do jakiegoś salonu Skody.

Mam też mieszane uczucia czy na tych fotkach jest RS. Z jednej strony autko ma xenony, naklejkę na klapie, tylny wydech w miarę na wzór sportowy a z drugiej strony jakoś tak czegoś brakuje ... może te koła jakby były większe dawało by to ciekawszy efekt.

Tak czy inaczej z końcową oceną wstrzymują się aż sie tym przejadę :]
Na dzień dzisiejszy ma u mnie 5/10.

Pozdrawiam,
Luke555


08.05.2007, 20:06
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Dobra, ponieważ temat o (niby) RSce przemienia się w kolejną rozmowę o zwykłej F2 przyklejam go tutaj. Bo trzeci wątek nam niepotrzebny.
Jak będzie RS to się najwyżej założy nowy temat.


08.05.2007, 20:49
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Zalaczam kolejny test nowej Fabii 2

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: ja widze tylko jeden plus, lepsze wnetrze nic po za tym!!!!!!! :devil: i dlaczego pozalowali kierunkowskazow w lusterkach :sciana:
:sciana:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


Ostatnio edytowano 10.05.2007, 13:40 przez wolf, łącznie edytowano 1 raz



10.05.2007, 11:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Wilku chyba zeżarłeś jedną stronę, za to jedna z powyższych dwoi mi się przed oczami ;-)


10.05.2007, 13:36
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
Wilku chyba zeżarłeś jedną stronę, za to jedna z powyższych dwoi mi się przed oczami ;-)


ach ten głod;) juz sie poprawilem

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


10.05.2007, 13:41
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
hmmm leją miód na uszy, dlatego nie wiem czy to jest obiektywne te wszystkie achy i ochy...

Czyta się to jakby materiał promocyjny napisany w skodzie.

i jeszcze jedna rzecz: raz piszą, że układ jezdny pozostał bez zmian w stosunku do F1 a potem że układ zawieszenia poddany został lekkiemu tuningowi i właściwości jezdne sa lepsze. nie rozumiem ??? czy układ jezdny to coś innego niż układ zawieszenia? bo zgłupiałem.


10.05.2007, 13:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL