Teraz jest 01.07.2024, 06:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
[F2] Skoda Fabia II 2007 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
cosmos, jak już będziesz miał swoją Fabkę, to trzeba będzie spota zrobić żeby można było porządnie oblookać na żywca ;-)


19.07.2007, 06:34
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
spoko, tej ;). mam nadzieję że oglądający odniosą tak pozytywne wrażenie jak ja :hura:.
tylko żeby ten czas szybciej płynął.. jeśli to szczęśliwi czasu nie mierzą to ja muszę być bardzo nieszczęśliwy ;)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


19.07.2007, 07:04
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Najlepiej by było jakbyś, zaproponował klubowiczom jazde próbną :D w końcu co rodzynek to rodzynek, każdy chce spróbować :D Ja byłem w Bielsku podlaskim i moja skodzina, co mnie miło zaskoczyło wg salonu ma spore szanse przyjechać wcześniej :D


19.07.2007, 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Seraf napisał(a):
Najlepiej by było jakbyś, zaproponował klubowiczom jazde próbną :D w końcu co rodzynek to rodzynek, każdy chce spróbować :D


zobaczymy, pomyślimy.. choć jak wiadomo auta i kobiety się nie pożycza.. ;)

Seraf napisał(a):
Ja byłem w Bielsku podlaskim i moja skodzina, co mnie miło zaskoczyło wg salonu ma spore szanse przyjechać wcześniej :D


może i moje cierpienia się skrócą ;) kiedy zamawiałeś?

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


19.07.2007, 23:17
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
auta i kobiety się nie pożycza..


pióra wiecznego też :D

Cytuj:
kiedy zamawiałeś?


Jak dobrze pamietam to 20 czerwca (w każdym bądź razie pod koniec czerwca). Dopiero 9 lica zaczeli go składać w fabryce, a gdzieś słyszałem ze fabryka składa ok. jedną skodzine dziennie. Nadmieniam na Fita nie ma wielu zamówień. ??? W Bielsku bedą go widzieć pierwszy raz ( co zresztą też nie napawa mnie radością )


19.07.2007, 23:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Seraf napisał(a):
Jak dobrze pamietam to 20 czerwca (w każdym bądź razie pod koniec czerwca). Dopiero 9 lica zaczeli go składać w fabryce, a gdzieś słyszałem ze fabryka składa ok. jedną skodzine dziennie.

fajnie masz, u mnie od razu wyszło, że nie załapie się już przed przerwą (ponoć jest tyle zamówień na f2, że w ubiegłym tygodniu wydawali zamówienia z kwietnia!) i produkcja poleciała na 13 sierpnia ;/. a zamawiałem w ostatnim tyg. czerwca.
dlaczego nie ?
Seraf napisał(a):
Nadmieniam na Fita nie ma wielu zamówień. ??? W Bielsku bedą go widzieć pierwszy raz ( co zresztą też nie napawa mnie radością )

dlaczego nie? chyba fajnie mieć oryginalne auto, którego nie musisz obklejać plastikowymi spojlerami żeby się wyróżniać? ;)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


20.07.2007, 23:10
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Zalaczam kilka nowych fotek fabi kombi 2 :sciana:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


21.07.2007, 20:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
jakbym się trochę nie znał na grafice, retuszu i fotomontażach to może bym się nawet przejął ;). 3 fotki, 3 wizje, 3 kompletnie różne bryły - czego więc tu się bać? ;)
przede wszystkim uważam że finalna wersja kombicy będzie miała słupek A w kolorze nadwozia, czerń wygląda tu naprawdę kiepsko.
poza tym wersja z 3. fotki będzie niezła z relingami.
a do tego wszystkiego na golfa V varianta wszyscy psioczą a już w tej chwili dealerzy przyjmują na niego zamówienia. z fabią będzie tak samo, pomarudzi się a potem i tak wszyscy fani gatunku złożą zamówienia bo "może do końca nie jest taka brzydka.." ;)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


21.07.2007, 22:57
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
...Niestety, mały czeski samochód, podobnie jak poprzednia generacja tego pojazdu otrzymał tylko 4 gwiazdki w zakresie ochrony pasażerów. Jedyną skodą ocenioną na maksymalne 5 gwiazdek pozostaje więc roomster.

Podczas uderzenia czołowego nadwozie fabii zachowało się prawidłowo, natomiast deska rozdzielcza powodowała obrażenia kolan kierowcy i pasażera. Dość dobrze skoda wypadła podczas uderzenie bocznego, jedyną stwierdzoną wadą było przemieszczenie tylnych drzwi, które nie dały się otworzyć.

Pod względem ochrony dzieci i pieszych fabia wypadła przeciętne. Ochronę dzieci oceniono na 3 gwiazdki, zaś pieszych - na 2 gwiazdki. Ochrona dziecka w wieku 18 miesięcy wypadła bardzo dobrze. W przypadku trzylatka, głowa nie była jednak dobrze chroniona zagłówkiem.

Stosunkowo niewielkie obrażenia u pieszych powoduje zderzak fabii (maksymalna ocena) jednak już groźniejsza jest krawędź maski...

[ INTERIA ]

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze filmiki


[ EuroNCAP ]

[ Dodano: 25-07-2007, 15:28 ]
kros napisał(a):
Przez tą chwilę co tam majstrowałem jakoś nie umiałem się wpasować. tzn. wpasowałem się na ma maks. odsunietym fotelu i opuszczonym. A wtedy te liczniki jakoś za wysoko patrzą, zamiast na mnie to na sufit. Ja lubię siedzieć nisko i daleko, a może jakiś pokręcony jestem :crazy:


kros napisał(a):
Rozmawiałem z ASOwcem nt moich wrażeń z pozycji za kierownicą, o czym pisałem wcześniej. Potwierdza że mam prawo mieć mieszane uczucia i poczucie dyskoordynacji fotela z kierownicą i licznikami, bowiem deska pochodzi z roomka a w roomku siedzi się wyżej, stąd zamieszanie.


Interia napisał(a):
Podczas uderzenia czołowego nadwozie fabii zachowało się prawidłowo, natomiast deska rozdzielcza powodowała obrażenia kolan kierowcy i pasażera


Ciekawe czy moje odczucia mają coś wspólnego z tym co napisali w testach...


25.07.2007, 14:23
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Wczoraj widzilem nowa fabie 2 razy. Raz na trasie katowickiej, jak ja mijalem dosc szybko to wydala mi sie malutka, stara fabia jest waska ale ta nowa to juz optycznie jest jescze bardziej wezsza. Porazka :sciana: Drugi raz to wieczorem, w centrum miasta. Stala na swiatlach takie to malutkie sie wydaje i wysoka na dodatek. Zdecydowanie sie utwiuerdzilem w swojej ocenie . NIGDY NIE KUPIE FABII 2

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


25.07.2007, 16:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
wolf napisał(a):
wydala mi sie malutka


Dziś dokładnie takie samo miałem wrażenie że F2 jest mniejsza

[ Dodano: 2007-08-14, 18:31 ]

Na wrześniowym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie Skoda zaprezentuje fabię w wersji kombi.
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2007-08-15, 21:03 ]
Przestronniejsze wnętrze, obszerniejszy bagażnik, nowoczesny design oraz przemyślane rozwiązania techniczne ułatwiające życie kierowcy i pasażerom, to tylko niektóre atuty nowej wersji Škody Fabia Combi. Premiera już na targach we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 13-23 września br. (dni prasowe: 11-12 września).


Škoda Auto podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA) zaprezentuje następcę jednego z najpopularniejszych w Europie Środkowej samochodów rodzinnych i flotowych.


W porównaniu do dotychczasowego modelu, auto będzie miało większe rozmiary zewnętrzne. Nowa Škoda Fabia Combi jest 7 mm dłuższa i 46 mm wyższa. Długość, szerokość i wysokość (odpowiednio: 4 239 mm, 1 642 mm i 1 498 mm) tworzą solidną bazę dla przestronnego wnętrza samochodu.


O 54 litry urósł także bagażnik, którego pojemność wynosi obecnie 480 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy płaską powierzchnię załadunkową i przestrzeń na 1 460 litrów bagażu – 235 litrów więcej niż w poprzednim modelu.


Na portfolio silników składają się trzy jednostki benzynowe (1.2 12V HTP/51 kW, 1.4 16V/63 kW i 1.6 16V/77 kW) oraz trzy diesle (1.4 TDI PD/51 kW, 1.4 TDI PD/59 kW i 1.9 TDI PD/77 kW). Jednostka 1.6 16V/77 kW będzie opcjonalnie oferowana z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (Tiptronic). Filtr cząstek stałych (DPF) jest dostępny dla dwóch mocniejszych silników wysokoprężnych – 1.4 TDI PD/59 kW i 1.9 TDI PD/77 kW.


Poza świeżym designem, który nawiązuje do wyglądu nowej Škoda Fabia Hatchback, najnowszy model Škody oferuje szereg rozwiązań zwiększających wygodę i podnoszących komfort podróżowania. Najważniejsze z nich to duża przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy, przestronny bagażnik (480 l/1 460 l), wiele praktycznych schowków, wysokiej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza oraz roleta przestrzeni bagażowej z nowoczesnym systemem zwijania za pomocą jednego przycisku – identyczna jak w Škodzie Octavia Combi.


Koncern Škoda Auto sprzedał dotychczas na światowych rynkach 630 tys. egzemplarzy Škody Fabia Combi pierwszej generacji, z czego aż 40 tys. egzemplarzy w Polsce. W ciągu sześciu lat od wprowadzenia na polski rynek ta wersja nadwoziowa Škody Fabia stała się jedną z najpopularniejszych. W 2006 r. stanowiła 45% całkowitej sprzedaży Škody Fabia pierwszej generacji. Firma liczy, że w krótkim czasie podobnie mocną pozycję uzyska ta wersja nowego modelu. W salonach pojawi się już w pierwszym kwartale 2008 r.


Produkcja tego modelu w dotychczasowej wersji będzie kontynuowana do końca 2007 r.

_________________
Obrazek


30.07.2007, 19:14
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Cuuudo!
Nowa Fabia jest śliczna!!! Ja chę taką :smutny: .

Na poczatku jak zobaczyłem roomstera to stwierdziłem że brzydactwo, potem usiadlem i pojeździłem i ... bardzo mi przypadł do gustu(tylko od srodka). Nie rozumiem tylko dlaczego FABIA 1.9 TDi jest aż tak droga skoro 1.2 kosztuje połowę.


26.10.2007, 09:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Cuuudo!
Bartiiiii79 napisał(a):
Nowa Fabia jest śliczna!!! Ja chę taką :smutny: .

Na poczatku jak zobaczyłem roomstera to stwierdziłem że brzydactwo, potem usiadlem i pojeździłem i ... bardzo mi przypadł do gustu(tylko od srodka). Nie rozumiem tylko dlaczego FABIA 1.9 TDi jest aż tak droga skoro 1.2 kosztuje połowę.

przy autku tej klasy to regula, spojrz na corse, clio albo 207 - wszystkie maja niemal identyczna rozpietosc cenowa w przypadku zestawienia najtanszej beznyny i najmocniejszego diesla. fabia nie jest tutaj wyjatkiem, mniejsze roznice sa dopiero w klasach wyzszych niz mini.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


06.11.2007, 16:43
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
witam serdecznie jestem nowy na forum, ale postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze, od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem F2, autko z silnikiem 1,2 o mocy 60KM, STYLE może to i sinik z kosiarki mnie wystarcza do sprawnego poruszania się, wcześniej miałem golfaII przejeżdżiłem nim 11lat, autko miało silnik 1,3 i 55KM, co mogę powiedzieć o fabii ,zdecydowanie lepiej przyśpiesza od golfa i to prowadzenie , ta stabilność na zaktętach ale,gdy zobaczyłem po raz pierwszy F2 myślę" ale paskuda", bardziej podobała mi się F1, ale jak wspomniał któryś z kolegów w swoim poście F2 jest takim autem, które zyskuje przy bliższym poznaniu i tak też było u mnie, po dokładnych oględzinach i jażdzie próbnej nie chciałem już z tego samochodu wysiadać, można krytykować linę nadwozia, plastik we wnętrzu, silnik, itp. Nie żałuję decyzji (jak na razie). :hura:


02.01.2008, 21:00
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
pacco napisał(a):
witam serdecznie jestem nowy na forum, ale postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze, od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem F2

nie wierzę, że moje świąteczne życzenie spełniło się tak szybko :hurra:
witam cię serdecznie jako jedyny (do tej pory) forumowicz z dwójeczką :). bardzo się cieszę, że dołączyłeś - pytanie tylko dlaczego tak późno jeśli pomykasz nią już od miesiąca ?? :pala:
tak czy owak dwóch to już prawie jak siła i potęga :crazy:
pacco napisał(a):
autko z silnikiem 1,2 o mocy 60KM, STYLE może to i sinik z kosiarki mnie wystarcza do sprawnego poruszania się

i to jest najważniejsze :good:, licytowanie się na konie jest bez sensu jeśli nie bierze się pod uwagę potrzeb użytkownika autka..
pacco napisał(a):
..to prowadzenie , ta stabilność na zaktętach

tego niestety nie widać na zdjęciach oglądanych w gazetach i na reklamach - nie wsiądziesz i nie pojedziesz to się nie przekonasz.. a potem słyszysz wszędzie opinie ludzi, którzy oceniają książkę po okładce.. ;)
pacco napisał(a):
ale,gdy zobaczyłem po raz pierwszy F2 myślę" ale paskuda", bardziej podobała mi się F1, ale jak wspomniał któryś z kolegów w swoim poście F2 jest takim autem, które zyskuje przy bliższym poznaniu i tak też było u mnie, po dokładnych oględzinach i jażdzie próbnej nie chciałem już z tego samochodu wysiadać

co ciekawe - tak samo reaguje zdecydowana większość moich znajomych, których usilnie namawiam do wzięcia F2 pod uwagę przy zmianie auta. wizyta w salonie i jazda próbna potrafią w tym wypadku zdziałać cuda u najzagorzalszych krytykantów :pub:
pacco napisał(a):
można krytykować linę nadwozia, plastik we wnętrzu, silnik, itp. Nie żałuję decyzji (jak na razie)

cieszę się, że taką masz opinię - tak trzymać :good:. mnie już nawet nie chodzi o to żeby przekonać kogoś do tego że F2 to naprawdę udane auto (bo to rzecz gustu i potrzeb), ale żeby nie osądzać go bez bliższej konfrontacji, wykraczającej nieco poza zajęcie w salonie fotela kierowcy :smiley15:.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


02.01.2008, 23:51
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL