Teraz jest 03.07.2024, 02:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
[F2] Skoda Fabia II 2007 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Marcin_er napisał(a):
Pierwszy nowy samochód, emocje itd... nie widziałem wszystkiego dokladnie, dopiero jak ochłonąłem to mogłem na spokojnie pobyć z autem. Teraz to i ja wiem jak powinieniem postąpić, ale cóż stało się.

każdemu może się zdarzyć, z kupnem auta niestety tak jest że do głosu dopuszczamy emocje i lekko się przez to zawęża pole widzenia. sprawdzamy tylko kolor lakieru, czy jest wyposażenie, które zamówilismy a resztę mamy gdzieś. a dealer tylko na to liczy.. za to następnym razem obejrzysz wszystko tak wnikliwie, że sami ci powiedzą co jest nie halo żebyś tylko wziął, nawet z rabatem ;).
Marcin_er napisał(a):
W sobote wstawiam do serwisu z listą rzczy do porawki, ciekawe czy potraktują mnie poważnie czy też powiedzą, że to moje widzimisie i TTTM.

pamiętaj, że każda - nawet najmniejsza - pierdoła i usterka nieujęta w wyłączeniach z gwarancji i nieusunięta przez ASO daje ci podstawę do odstąpienia od transakcji z powodu przedmiotu niezgodnego z umową kupna-sprzedaży. podobnie, jeśli będą robić problemy z doprowadzeniem auta do stanu, z którego będziesz zadowolony - pamiętaj, że oni z pewnością nie będą zadowoleni jeśli przeczytają o sobie w którymś motorze albo autoświecie ;). możliwości jest wiele, tak samo jak ASO..
Marcin_er napisał(a):
Co do tych świstów, to nie wiem czy mi uwierzą bo one czasami są a czasami ich nie ma, moze w zależności od wiatru, pozatym mam relingi moze to one poświstują.

to kwestia specyficznej konstrukcji słupków A (plastikowe nakładki na blaszany słupek). u mnie wszystko ładnie przylega do blachy, ale mogę sobie wyobrazić, że wystarczy najmniejsza luka między uszczelką a blachą i masz hałas w kabinie. niech zdejmą w ASO te nakładki i założą jeszcze raz, dokładniej, może wtedy będzie lepiej.

Marcin_er napisał(a):
trzymajcie za mnie kciuki

trzymamy :good:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


24.07.2008, 14:16
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
[glow=blue][/glow] WItam Jeśli chodzi o mnie to lubię samochody w wersji Combi, ale jeśli chodzi o Fabia II to podoba mi sie bardzej w wersji Hatchback niz Combi. Ma swój styl i wygląd. :good:

_________________
:o)


25.07.2008, 15:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
A mi właśnie na odwrót wole Combi, i nie długo (po wakacjach) mam nadzieję że będe taką śmigał - zoabczymy jak ze studiami, pracą i promociami (wersjami specialnymi fabii combi) :good:

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


25.07.2008, 20:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 10.07.2008, 20:02
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 112
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Combi Joy Red Flamenco
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Ja mam przejechane ponad 700 km i jak na razie rewelka. Fakt obejrzałem autko dokładnie przy odbiorze, aż dziwnie na mnie patrzyli, ale spoko nic sie nie dzieje autko hula i to najważniejsze.
Trzymam za ciebie kolego kciuki. Serwis też trzeba sobie umieć wychować :mrgreen:

_________________
Fabia II Combi Joy & P 206 1.4 HDI


25.07.2008, 22:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
Ja moja fabioliną jeżdżę od ośmiu miesięcy, przejechałem 9000km, jestem bardzo zadowolony, jak na razie wszystko ok.
Jestem bardzo zadowolony z tego autka, silniczek rodem z kosiarki też jakoś sobie radzi , ma dosyć umiarkowany apetyt na paliwo, no i klima po prostu super :good:
najjan10 napisał(a):
eśli chodzi o mnie to lubię samochody w wersji Combi,

jeśli zaś chodzi o mnie to nie lubię "combików".. :crazy:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


26.07.2008, 13:02
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
Marcin_er - ja mam bardzo zle zdanie o Vectrach i oplach wogole. Nie traktuj tego osobiscie, mialem smaka na Vectre B, ale jak widzialem jak koledze gnije, potem drugiemu w pracy, nie wspomne o ogladanych Vectrach w komisach itp. zdecydowalem sie na Octavie. Dopiero Astra II wyleczla sie z rdzy, lifting w Vectrze ograniczyl, ale nie zlikwidowal problemu. Koledze w pracy gnije Vectra poliftingowa. Jest to tak przypadlosc jak w Focusach I. TTTM i juz.

Moze jestes zbyt wrazliwy na te potencjalne niedorobki ?? Ja jakbym zaczal porownywac Fabie do Octavii, to tez bym znalazl pare rzeczy, ze silnik slabszy (mialem 2.0), ze twardsze zawieszenie (wieksze auto wiekszy komfort), ze hamulce slabsze (w octavii byly tarcze na tyle), ze Fabia glosniejsza (mniejsze wyciszenie i ksztalt przodu ostrzejszy w Fabii) itp. itd. Ale chcac to wszystko zniwelowac musialbym dalej kupic Octavie, ale niestety nie za te pieniadze. Wiec za to co dalem, jestem bardzo zadowolony :) Auto nie bedzie gnilo, mechanika VW - OK i jest mi znana, wyposazenie spoko, wyglad akceptowalny.

Ja jestem na TAK za Fabia :good:

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


27.07.2008, 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.07.2008, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 120
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: ATY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: MZR - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam,
wcale nie twierdzę, że fabia jest zla, nie mogę jedynie zaakceptować tych wlaśnie niedorobek. daj mi swojego maila to Ci podeślę kilka zdjec, bo nie wiem jak sie wstawia na forum to sam sie przekonasz

pozdrawiam

M

_________________
HTP = Hromada Technických Problémů


27.07.2008, 19:32
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Marcin_er napisał(a):
Witam,
wcale nie twierdzę, że fabia jest zla, nie mogę jedynie zaakceptować tych wlaśnie niedorobek. daj mi swojego maila to Ci podeślę kilka zdjec, bo nie wiem jak sie wstawia na forum to sam sie przekonasz

spróbuj tędy. też chcę zobaczyć co też tak nawywijali w fabryce ;).

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


27.07.2008, 22:12
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
Marcin_er, Dzieki, doszlo. Hmm faktycznie niedorobki. Kurcze az boje sie u siebie sprawdzac, bo nie zwracalem uwagi az tak dokladnie na auto jak ty. Tylko gorna czesc uszczelki przy slupku u mnie tak nie odstaje, jest raczej przylegajaca, ale sprawdze jutro dokladnie.

Z raczej "podejrzanych" rzeczy w Fabii II to moge sie przyczepic do glosnych szyb elektrycznych i nawiewu na 1 biegu. W Octavii mialem nawiew bezszelestny, a szyby ciche, za to centralny zamek w Octavii halasowal (glosno sie wlacal i wylaczal), a tu znowu cisza, wiec cos za cos. Dobrze ze mam klime i elektrycznych szyb to raczej uzywac nie bede, pare razy w roku placac za autostrade.

Co do zwijacza pasa, to moge Ci doradzic, zebys wyciagnal caly pas - normalnie naciagnal wolno do oporu i pozwolil mu sie jeszcze raz zwinac, moze zle sie zwinal, zakrzywil i dlatego nie chce dobrze cofac.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


28.07.2008, 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.07.2008, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 120
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: ATY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: MZR - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam,

Do Kolego Cosmosa, nie chciałbym upubliczniać na razie tych fotek, więc mogę jedynie na maila, jeśli chodzi o nawiew to też u mnie wyje ale takie wycie jest do zniesienia. Autko teraz jest w serwisie, zobaczymy jak sobie poradzą z tymi niedoróbkami, jestem pozytywnie nastawiony, bo konsultant z serwisu był bardzo miły.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to jest ze wskaźnikiem temperatury płynu w chłodnicy, u mnie nie ma tego wskaźnika jest jedynie lampka gdyby coś było nie tak, jak myślicie można jakoś wyprowadzić dodatkowy termometr?

Pozdrawiam
Marcin

_________________
HTP = Hromada Technických Problémů


29.07.2008, 14:41
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post 
Marcin_er, Dzisiaj przgladnalem sie swojej Fabce i u mnie jest OK, nic nie odstaje w tych miejscach co u Ciebie, a na slupku pod tym czarnym plastikiem jest taka ladna uszczeleczka dolegajaca do blotnika, bardzo ladnie to wyglada, ja nie mam zastrzezen.
Z tego wynika, ze to tzw. poniedzialkowe usterki. Masz atut, ze nowsze tego nie maja i juz.

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2008-07-29, 21:28 ]
Acha, a odnosnie temperatury silnika to fakt troche mi brakuje wskaznika. Ciekawi mnie przy ilu stopniach gasnie ta niebieska konrolka wskazujaca ze silnik jest zimny, pewnie przy 30 stopniach, jak zarzuci juz dobrze olejem po silniku, a nie jak jest faktycznie cieply.

Moze ktos ma laptopa z Vagiem i podpial by sie i sprawdzil ??

Ciekawe, ze nie trzeba dlugo stac na swiatlach, by wlaczyl sie wentylator chlodnicy. Teraz wystarczy stanac przed brama zaraz po jezdzie i po 20 sekundach wlacza sie wentylator.
Czy koledzy z 1.4 16V w F2 tez tak maja ??

[ Dodano: 2008-08-04, 12:11 ]
Marcin_er, To jest jakas wada, bo dzisiaj ogladalem auto kolegi z pracy i jemu odpadaja obie uszczelki, z lewej i prawej strony. Odpada dolny listek przylegajacy do blachy nadkola. Ma juz strzxelone tak z 70 % dlugosci i powiewa, ale jeszcze dzien dwa i mu odpadnie. Auto ma modelowo 2008, kupil poczatkiem czerwca. Ma nalatane 2 tys km. Porazka z tym. U mnie jest OK, mam nadzieje, ze to jest poprawione.

Napisz jak Ci poszla wizyta w ASO i gwarancja.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


29.07.2008, 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.07.2008, 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 120
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: ATY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: MZR - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam,

Po wizycie serwisie, mogę powiedzieć że spisali się nawet dobrze, poduszka poprawiona, pas poprawiony, estetyka słupków bocznych już poprawiona, niestety nie mieli słupków przednich mają mieć w tym tydniu , szczelinka w uszczelce przy drzwiach przednich ja była tak jest, no a z tym delikatnym porannym szarpaniem silnika serwisant stwierdził TTTM.
Panowie posiadający nową fabię 1,2 12v htp, napiszcie czy u Was jest jakaś niebieska dioda, świadcząca o zimnym silniku, bo ja takowej u siebie nie zaobserwowałem a Kolega Dig Dug mówi, że ma


Pozdrawiam

Marcin

_________________
HTP = Hromada Technických Problémů


06.08.2008, 08:42
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Coś wiadomo o jakiś promocyjnych wersjach fabii 2 combi ???

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


06.08.2008, 09:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 01.01.2008, 20:37
Lokalizacja: opolskie
Posty: 217
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: fabia II STYLE
Rok prod.: 2007
Województwo: opolskie
Post 
Cytuj:
Panowie posiadający nową fabię 1,2 12v htp, napiszcie czy u Was jest jakaś niebieska dioda, świadcząca o zimnym silniku, bo ja takowej u siebie nie zaobserwowałem a Kolega Dig Dug mówi, że ma

Co prawda ja mam 1,2 6V, ale żadnej sygnalizacji niskiej temp silnika nie mam, co do porannego szarpania silnika to u mnie po odpaleniu pracuje równo, nie ważne czy zimny ,czy ciepły, myslę że Twój powinien zachowywać sie tak samo. :mrgreen:

_________________
U mnie BYŁY do nabycia NALEPKI KLUBOWE

PACCO


06.08.2008, 10:48
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
A mógłby ktoś wstawić fotkę tej kontrolki ?? Ja u siebie takiej (niebieskiej) nie widzę

_________________
F2 COMBI LPG


09.08.2008, 09:02
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL