Teraz jest 28.04.2024, 06:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Zmiana samochodu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Mr T. napisał(a):
Włodek, gratki, oby się godnie sprawowała. Przemko, dołóż sobie klimę do auta i będzie git. Ja jestem w trakcie dokładania :-) . I zamierzam odkrywać uroki Fabki na nowo :mrgreen: .

[ Dodano: 2008-05-08, 08:32 ]
P.S. mogę Ci dać namiar na gości, od których załatwiłem swoją klimę. Urzędują pod Poznaniem, a widzę żeś z Kościana, więc może da radę coś załatwić. Do tego będę zakładał to w Poznaniu, więc będę miał możliwość polecenia (jak się sprawdzi :-) ) gościa, który cały temat Ci zmontuje. Ja szacuję, że całość będzie mnie kosztowała poniżej 3k PLN.


Witaj !!
Wiesz dobry pomysł masz , daj mi namiary na tych ludzi od tej klimy np. na priv i mam pytanie kiedy będziesz miał ją gotową zamontowaną w swoim aucie i czy będzie można zobaczyć efekt na własne oczy ?? Przyjechałbym do Poznania obejrzeć wtedy Twoje autko z klimą .
Aha i jeszcze jedno jaka to klima skodowska półautomat ( tylko tyle , że używana ) czy nówka inna tzw. ręczna , którą często oferują inne firmy , nawet serwisy ASO skody zresztą też. Nie boisz sie , że pół auta Ci Panowie rozbiorą , jak oni to potem złożą do kupy ?


09.05.2008, 06:19
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
ja mam klimę wymontowaną ze skody fabii ściągniętej z anglii z dokładnie takim silnikiem jaki ja mam. Dokompletowaną mam nagrzewnicę (bo ten element jest różny w autach kontynentalnych). Czy się nie boję? No cóż wiara czyni cuda :mrgreen: . Będę to montować teraz 12-13 maja. Efekt po montażu będzie oczywiście to sprawdzenia organoleptycznego. Najlepiej na którymś z naszych regularnych poznańskich spontonów, na które zapraszam.
Fakt faktem, że części do wymiany oraz części do dołożenia jest dużo. Montaż mam ugadany u człowieka, który pracuje w ASO Skody - Sunny. Zrobi mi to u siebie prywatnie, już takie operacje przeprowadzał.


09.05.2008, 14:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Hej i jak już po montażu ?? Jaki się klima spisuje ??

______________
edit by kros:
o montażu klimy proszę tutaj


Ostatnio edytowano 15.05.2008, 18:43 przez Przemko, łącznie edytowano 1 raz



15.05.2008, 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.02.2013, 14:38
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zmiana samochodu
Koledzy nie chce zakładać nowego posta więc podepne się pod ten. Z mojej skody jestem bardzo zadowolony taka mała nie pozorna a na trasie potrafi zadziwić prędkościami i lekkością z jaką je osiąga a przy tym to spalanie:)samochód mojej żony więc często wraca z drogi z okolicami 4L :) ale wziązku z wiekiem auta i tym że trochę nam się opatrzyło zastanawiam się nad zmianą i teraz moja rozterka szukać fabia 1 rs(ewentualnie ibiza ale tego wole uniknąć) czy znowu kombi 1.9 tyle że w nowej budzie. Moje pytania czy skrzynia i prędkości przy 3 tyś obr na piątcę się różnią między nowym a starym modelem czy jest różnica w spalaniu. Temat rs chodzi mi dlatego że uważam za nie opłacalne tuningowanie silnika zmianę skrzyni i jescze kilku bajerów aby osiągnąc to co rs ma w seri lepiej na spokojnie poszukać czegoś w dobrym stanie nawet dołożyć kiedyś zrobić na 170 kucy i ścigać na trasie beemki:) wziązku z tym następne pytanie czy ktoś miał oba modele i może mi napisać o różnicy w spalaniu między atd a rs? coś kiedyś czytałem o różnych skrzyniach w rs jaka jest różnica w prędkościach na 6 biegu przy 3 tyś obr oraz czy one szły przez całą produkcje czy może były jakieś zmiany i aby mieć długą skrzynie trzeba celować w konkretny rocznik? często biorę od niej auto jak mam jakąś dalszą podróż i szkoda mi silnika aby go katować obrotami a nie ukrywam że przyjemnie było by mieć jakieś szybsze auto. najbardziej by mi pasowało zestopniowanie podobne jak w mojej obecnej czyli 5 plus 6 bieg:)


19.08.2013, 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Zmiana samochodu
Marcin441984 napisał(a):
czy znowu kombi 1.9 tyle że w nowej budzie.


W nowej w sensie tej 2007-2010 r. (przed liftingiem)? Bo potem 1.9 wyleciał...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


19.08.2013, 15:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 05.02.2013, 14:38
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zmiana samochodu
Tak dokładnie o te lata produkcji mi chodzi bo nowsze są dla mnie cenowo nie osiągalne.


19.08.2013, 15:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL