Teraz jest 28.04.2024, 08:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.01.2013, 06:08
Posty: 1070
Podziękował: 24
Pomógł: 15

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FCM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: zachodniopomorskie
Post Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
Witam koledzy. Mam do wszytkich takie pytanie, bo byc moze ktos sie na tym zna, i chetnie podzieli sie ze mna wiedza na ten temat.

Mianowicie dzis skonczyla mi sie licencja na odbior kanalow z nc+, jako ze rozwiazalismy z nimi umowe. Obecnie mam satelitke ustawiona firmowo na HB. Chciałbym ustawić tak, aby odbierala mi kanaly z Asterki. Wyszukalem jakies stopnie na elektrodzie i innych, lecz za chiny nie potrafie tego po ludzku z interpretowac. Mam nadzieje ze ktos z rodziny Fabek mi pomoze :)

No i druga sprawa tyczy sie mojego dekodera od cyfry, ktora posiadam na wlasnosc. Kanaly mam juz poblokowane, lecz nie wszystkie! Kanaly typu TVN Style, jakieś Fashion i te dalsze arabskie mam dostepne. Rozumiem ze dekoder moze mi teraz dzialac jako dekoder do tej nowej sieci kanalow po cyfryzacji w Polsce?

Jezeli ktos sie zna na tych tematach, serdecznie prosze o pomoc. No i bardzo z góry dziekuje i pozdrawiam ! :)


05.06.2013, 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
1) co to za dekoder i czy ma możliwość odbioru naziemnej telewizji ??i czy nie jest konieczne włożenie do niego ważnej karty ...
2) a co do tych namiarów jak byś je wrzucił pewnie było by łatwiej rozgryść nie trzeba tracić czasu na poszukiwania ;)
3) a teraz coś z moich skromnych doświadczeń:
powiem tyle namiary namiarami po zakupie zestawu stwierdziłem że zamiast płacić za motaż sam spróbuję (lepiej kupić skrzynkę piwa niż płacić za ustawienie - co zawsze mogłem później zrobić) ale powiem tyle stojąc "za anteną" by przestawić się z hodbirda na astrę musiałem pociągnąc antene w prawo (a dokładnie ja musiałem zrobić to dokładnie odwrotnie bo złapałem astrę jako pierwszą ;) ) oczywiście to tak na chłopski rozum .... wiadomo łatwiej się ustawia z podanych wartości
edit:
tu masz fajnie opisane jak to zrobić ... i wyjaśnia to i owo
http://www.swiatcyfrowejtelewizji.repub ... ik_04.html

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


05.06.2013, 20:46
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
rafalkrol napisał(a):
Chciałbym ustawić tak, aby odbierala mi kanaly z Asterki. Wyszukalem jakies stopnie na elektrodzie i innych, lecz za chiny nie potrafie tego po ludzku z interpretowac.
Patrząc na nieboskłon Hotbird masz 13 stopni na lewo od południa . Astra jest jest jeszcze bardziej w lewo - 19,2 stopnia. W menu tunera należy ( jeśli jest ) wybrać satelitę Astra . Być może nie będzie listy programów , więc trzeba po ustawieniu talerza je zaprogramować poprzez wyszukiwanie.Możesz odbierać sygnały z obydwóch satelit. Tutaj trzeba by było zainwestować . Talerz min. 90 cm , układ zeza lub monoblok.
rafalkrol napisał(a):
Rozumiem ze dekoder moze mi teraz dzialac jako dekoder do tej nowej sieci kanalow po cyfryzacji w Polsce?
Jeśli masz na myśli naziemną telewizję cyfrową , to raczej nie. Gdybyś miał tuner np. Ferguson Ariva Combo ... - to tak. Potrzebna będzie jeszcze antena skierowana na najbliższy nadajnik.

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


05.06.2013, 21:14
Zobacz profil Album osobisty
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 22:26
Lokalizacja: Łódź
Posty: 834
Zdjęcia: 10
Podziękował: 14
Pomógł: 26

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Soll
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post Re: Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
Pytanie częściowo w temacie.
Plazma z dvb-t sprawuje się ok, niestety dvd z HDD nie łapie nic z kanałów.
Jak to teraz podłączyć? antena do tv, potem kabel HDMI do dvd wystarczy? mam tylko jedno wejście antenowe w tv.

_________________
FABIA S
Auto Detailing - korekta lakieru, zabezpieczanie, czyszczenie wnętrz, pranie tapicerki i inne. Jesteś zainteresowany? Zapraszam na PW!
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=38&t=16081&p=210255#p210255


05.06.2013, 22:24
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2010, 10:00
Lokalizacja: Pisz
Posty: 1459
Podziękował: 11
Pomógł: 51

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL Combi wersja Comfort + opcjonalne
Rok prod.: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
soll napisał(a):
Pytanie częściowo w temacie.
Plazma z dvb-t sprawuje się ok, niestety dvd z HDD nie łapie nic z kanałów.
Jak to teraz podłączyć? antena do tv, potem kabel HDMI do dvd wystarczy? mam tylko jedno wejście antenowe w tv.


Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale masz nagrywarkę z hdd i chciałbyś sobie nagrywać z siatki?

edit:

bonifacy mądrze mówi, najpierw trzeba podać, że szuka się astry , nie h b. Później pogmerać talerzem na luźnych śrubach jak zacznie na mierniku coś skakać i już w domu. Nigdy jakiś kątów cudów nie widów nie stosowałem i jakoś zawsze ber wypada nisko :P

_________________
==============OGŁOSZENIA PARAFIALNE==============
aktualne zdjęcia fabki:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=200348#p200348


07.06.2013, 13:33
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.02.2013, 07:10
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 354
Podziękował: 8
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Astra H
Rok prod.: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Satelita z HotBird na Astre? Co z dekoderem?
Ja kiedyś pierwszy, gdy kombinowałem między HB a Astrą sprawdzałem, które kanały na obu satelitach nadają z tej samej częstotliwości - włączałem odpowiedni, kręciłem anteną, a druga osoba w domu "na krzyka" relacjonowała mi sygnał. Różnica obrotu między obiema satelitami na "stojaku" na który zakładamy talerz, po zaznaczeniu markerem pozycji jednej z satelit jest dosyć niewielka, więc najlepiej po wyłapaniu zaznaczyć obydwie i wtedy mamy łatwy sposób na zmianę satelit. Ot takie domowe najprostsze sposoby :)

_________________
https://malawielkaprzygoda.wordpress.com/


07.06.2013, 17:45
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL