Teraz jest 28.04.2024, 10:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.02.2011, 12:39
Lokalizacja: Piła
Posty: 402
Podziękował: 4
Pomógł: 23

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2002
Województwo: wielkopolskie
 Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
Witam koledzy i koleżanki,
Moje ulubione słuchawki nauszne oddały życie po 8 latach i poszukuje czegoś nowego:
Proszę was o profesjonalne opinie gdyż dawno nie siedziałem w tym rynku i nie wiem co przesłuchać (szczególnie liczę tu na forumowych audio maniaków) Tak Allen m.in. Ciebie:P
ok wymagania:
- nauszne słuchawki (mam dość duże małżowiny) do słuchania muzyki w domu 99% sporadycznie TV
- najlepiej zamknięte żeby odcinały od zewnątrz ewentualnie częściowe
- produkty markowe (Koss, Denon, Sennheiser) dobra jakość wykonania)
- stosunkowo neutralne w brzmieniu z wyraźnym basem (słucham różnej muzyki rock, metal, rap, nawet czasem Dubstep :) )
- mile widziane ale nie obowiązkowe sterowanie głośnością w kablu (warunek ważny ale nie obowiązkowy)
- mile widziana przejściówka z małego na dużego jacka (jeśli nie to spoko dokupi się
- no i cena tak 250 zł jak coś dobrego to 300 zł (wiem że to mało ale na midrange jakijś staracza)

Dzięki za fachowe opinie :)
Słyszałem dobre opinie o ale może być coś innego:)
Koss Ur-40, ProDJ 100, Qz-99
Denon AH-D301, AH-D510
Sennheiser hd418, hd205, hd 202 II

_________________
Podtlenek LPG nie jest zły:)

Pozdrawiam
Tomasz


01.11.2012, 18:56
Zobacz profil GG
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.01.2011, 18:25
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 950
Zdjęcia: 0
Podziękował: 34
Pomógł: 40

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mondeo MK IV
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
To może zanim kolega Allen się wypowie, to ja wrzucę swoje 3 grosze.
Czytając jakiej muzyki słuchasz mogę Ci polecić słuchawki JVC xtreme xplosive m5x.
http://allegro.pl/jvc-ha-m5x-e-sluchawk ... 38852.html
Kupiłem je jakieś 2/3 miesiące temu i jestem z nich bardzo zadowolony. Również słucham metalu na przemian z popem oraz dnb i dają radę we wszystkich wcześniej wymienionych rodzajach muzyki. Charakteryzują się dobrym pasmem, a 50mm przetworniki potrafią zrobić hałas przekazując przy tym wszystkie, nawet najrozmaitsze dźwięki. Są dość lekkie i dobrze leżą na głowie/uszach. Miałem problem z doborem słuchawek ponieważ noszę okulary i często odstawały mi nauszniki, ale w tych wszystko elegancko dolega i świetnie tłumi. Jedyne do czego można się doczepić to słabo wyglądający kabel, ale jeśli nie będziesz np. wyprowadzał na nich swojego pupila to powinny posłużyć :)
:browar:

_________________
Czyszczenie tapicerki w domu klienta: meble, dywany, wykładziny, materace, tapicerka samochodowa | Ozonowanie pomieszczeń - Śląsk!


01.11.2012, 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
Mam od kilku lat sennheiser hd457. Przed zakupem czytałem sporo o słuchawkach (pierwszy typ to był oczywiście hd202, ale w zamkniętych długo nie wytrzymałbym, a cała małżowina i tak się w nich nie mieści) i nie jestem z nich specjalnie zadowolony. Podkoloryzowują strasznie niskie tony i jak w większości tego typu sprzętów dźwięk jest przebasowany (słucham głownie metalu i pochodnych). Podejrzewam, że w niższych modelach jest to bardziej nasilone.

Wybierałem tak: poszedłem do sklepu dla idiotów ze swoim playerem, na tym samym świetnie znanym kawałku przełączałem się kilkakrotnie na różne słuchawki i szukałem tego, co mi odpowiada.

Obawiam się, że w dziedzinie dźwięku to najlepsze jest nie to, co drogie albo ma ekstra recenzje, tylko to, co się tobie akurat podoba. Mnie sie najbardziej podoba dźwięk z dousznych maleństw dołączanych do starego mp3 playera creative. Trzy takie pary miałem, w tym ostatnią kupiłem za 10zł :-)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


01.11.2012, 19:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
Ze mnie nie jest żaden specjalista mam wiekowy sprzęt tylko który jako tako "plumka" :wink:
Wszystko zależy od źródła i utworów na nim nagranych (jakość).
Kupowanie słuchawek nausznych bez ich wcześniejszego przymierzenia to nieporozumienie bo mogą być za małe lub za duże, twarde miękkie i będziesz psioczył. Podejdź do marketu czy sklepu audio ze swoją mp3 wgraj utwory które najczęściej słuchasz i idź testować jak leżą jak grają, innej metody, żeby Ci się podobały i żebyś miał jakieś odniesienie nie ma. I czytaj jak najmniej recenzji będziesz miał mniejszy mętlik w głowie podczas kupowania bo ktoś tam napisał, że te lepsze. Niech słuch i twoje upodobania będą wyznacznikiem czy podobają Ci się dźwięk, a nie test. Mi może podobać się córka tobie matka. :wink:
Na słuchawki w tym przedziale cenowym o tym brzmieniu zwrócił bym szczególną uwagę na Shure 750 DJ, Panasonic RP-HTF600, Soundmagic P30, AKG 612. Ogólnie bez przesłuchania to puste nazwy i kupowanie na ślepo, może się spodoba może nie będą pasować :roll:

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


01.11.2012, 20:25
Zobacz profil WWW
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
Jakiś czas temu kupiłem AKG K518 DJ, których używam w pracy (coby odizolować się od ludzkiego hałasu). Nie jestem audiofilem więc łopatologicznie opisując wrażenia - są głośne, dźwięk jest bardzo czysty, jedynie bass sporadycznie potrafi nico za mocno jeb*ąć. Słuchawki fajnie wyciszają - wystarczy, że zapuszczę cicho jakiś soundtrack, albo nawet podcasta i momentalnie nie wiem co się wokół mnie dzieje. Słucham głównie muzyki filmowej, trochę elektronicznej, rocka - wszystko niestety mp3 z komórki, co nie zmienia faktu, że jakość dźwięku i tak przerasta moje oczekiwania. Przy zakupie brałem pod uwagę również wygląd - nie chciałem gigantów niczym zimowe nauszniki i takie też są te AKG - niewielkie, nie rzucające się specjalnie w oczy, przy czym jakościowo są wykonane perfekcyjnie. Wady - dość mocno uciskają (a nie mam wielkiej głowy - umysł ścisły :D ) przez co po 3-4 godzinach słuchania muszę je zdjąć i dać oddetchnąć uszom. Dałem za nie 250, teraz są do wyrwania za 180zł. W domu korzystam z philips shp8500 ale są to otwarte słuchawki, wiec nie takie jakich poszukujesz. Z drugiej strony do słuchania w domu otwarte ponoć nadają się najlepiej..

Polecam zrobić tak jak piszą poprzednicy - ja pojechałem do saturna i przez dobre 1,5 godziny przesłuchiwałem wszystkie modele.

_________________
Obrazek


01.11.2012, 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.02.2011, 12:39
Lokalizacja: Piła
Posty: 402
Podziękował: 4
Pomógł: 23

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2002
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
właśnie z mp3 nie słucham:) tylko z domowego sprzętu a moje kossy umarły:) przejrze parametry tych słuchawek. Dziękuję za rady :) i proszę dalej :) podawać. Zamknięte słuchawki niestety konieczność osoby postronne nie lubią mej muzyki :P a ja nie lubi sluchać ich marudzenia. proszę o więcej recenzji:D Rozważe też otwarte:P widzą mi się sennheisery jedne ale cena 500 PLN :P

_________________
Podtlenek LPG nie jest zły:)

Pozdrawiam
Tomasz


01.11.2012, 21:50
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
To kontynuując - mam otwarte philips shp8500, których używam do wszystkiego. Od mp3, przez granie na PS, po słuchanie muzy (koncerty) z odtwarzacza (podłączone przez amplituner denona) i są genialne. W porównaniu do AKG grają ciut czyściej, za to bass mają o wiele głębszy i miększy jednocześnie. Słuchając czegoś nowego często "znowu" jestem pod wrażeniem tego co słyszę. Słuchawki są ogromne, zakrywają całe ucho i są nieziemsko wygodne. Lekkie, wykończone czymś miękkim na szczycie i materiałem zamiast gumą dzięki czemu uszy cały czas oddychają i można w ogóle zapomnieć, że słuchawki ma się na głowie. Uwielbiam je i szczerze polecam przesłuchać Philipsy. Kupiłem je ze 2 lata temu za 250zł, teraz pewnie stówkę są warte :)

_________________
Obrazek


01.11.2012, 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.12.2011, 12:23
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
Nie przywiązuje dużej wagi do marki, ale dostałem niedawno takie słuchawki z wyprzedaży Moja kobieta zamówiła sobie białe, ja mam zielone. :wink: Trochę nauszniki ale 1-2 godziny do iPhona wystarczy. Nie mam dobrego sprzętu audio i ma sensu inwestować.


23.11.2012, 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.02.2011, 12:39
Lokalizacja: Piła
Posty: 402
Podziękował: 4
Pomógł: 23

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2002
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Pomoc przy wyborze słuchawek nauszynych
dostałem w gifcie shp 8000 Philipsa takie sobie szału nie ma ale darowanemu koniu nie patrzy się.... Grają przyjemnie:D

_________________
Podtlenek LPG nie jest zły:)

Pozdrawiam
Tomasz


23.11.2012, 23:43
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL