Teraz jest 27.04.2024, 23:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Nawigacja samochodowa 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Nawigacja Nokia 500
Chcę nabyć nawigację Nokia 500:

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=889539

Może ktoś z Was ma coś takiego ??
Interesuje mnie konkretnie ten model z Automapą 5.0XL.
Jakie są Wasze opinie na temat tej nawigacji ??


04.04.2008, 20:42

Dołączył(a): 10.09.2007, 16:20
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
Udało mi się zdobyć taką Navi. Wcześniej miałem Nokię 330. Starszy model, ale udany. Ten ma na pewno łatwiejszą obsługę, większe klawisze, no i ważne(!) gniazdo zewnętrznej anteny GPS, dzięki temu jest dokładniejsza. Niestety tylko gniazdo bez anteny. Samą antenę dobrałem w sklepie "Nie dla idiotów". AutoMapa jest moim zdaniem najlepszym programem na rynku. Zobaczymy jak będzie się sprawdzać w europie. Latem jadę na dłuuuuuuuuugą trasę, zobaczymy co wtedy. Na wszelki wypadek zabieram zwykłe atlasy i mapy. nigdy nic nie wiadomo.

_________________
FRESH+ COMBI


15.05.2008, 16:10
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jestem już po zakupie tej nawigacji jakiś miesiąc i muszę przyznać że całkiem fajnie się sprawuje.
Duży minus dla bluetocha.
Po nawiązaniu rozmowy przez navi na wyświetlaczu nawigacji wyświetla się ekran "z kim się rozmawia", i zasłania całą mapę trasy. Już zdarzyło się mi że podczas rozmowy się zagapiłem i przejechałem skręt w mieście.....po za tym jest :good:

Macie inne spostrzeżenia ??


15.05.2008, 17:42

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
a nie wolisz palma albo pocket pc z gps? Moze byc i nawigacja i sporo innych funkcji :)


15.05.2008, 19:30
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
marcin-pulawy, waleczny78, mam do Was kilka pytań jako do użytkowników tej zabaweczki
1. czy te trójwymiarowe mapy można przestawić na 2D?
2. jeżeli chodzi o rozmowy telefoniczne to zakłądam, że można nie korzystać w ogóle z tej opcji, ale trochę szkoda. Pytanie jest takie czy np. kiedy gadam przez navi (bo rozumiem, że to działa jak zestaw głośnomówiący? tak?) to czy w trakcie rozmowy mogę wyłączyć ten tyb i rozmawiać zwyczajnie bezpośrednio przez telefon?
tzn doczytałem o "rozmowie dyskretnej" ale czy wtedy ten głupi ekran "z kim rozmawiam" nadal zasłania mapę?
Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego ekranu inna niż zerwanie (wyłączenie) komunikacji między tel. a navi (co z kolei jest dość kłopotliwe podczas rozmowy - grzebanie w menu telefonu)
3. jak z wbudowaną anteną, czy jest "dobra" czy szybko nawiązuje komunikację i potrafi się szybko zlokalizować po włączeniu (kiedyś jeździłem z MIO-ileśtam i czasami łapał bez problemu a czasami 10 minut się stroił, a czasami w ogóle nie złapał sygnału...)
4. czy 4-ro gigowa karta pamięci wystarcza na obsługę wszystkich map (w komplecie jest AutoMapa 5.0 PL + Europa 25 krajów) chodzi mi o opcję wgraj i zapomnij i używaj co akurat będzie potrzeba, czy też trzeba w domu decydować co aktualnie chcemy wgrać?
5. czy taka nokia umożliwia ewentualnie wgranie innej mapy, innego producenta?
6. czy ma jakieś dodatkowe ciekawe fukcje lub coś innego co mogło by zadziałać na korzyść nokii względem dobrego PDA (oprócz wiekości ekranu)?

w ogóle czy możesz opisać bardziej szczegółowo użytkowanie, twoje spostrzeżenia, tej navi 500?


Ostatnio edytowano 19.05.2008, 18:23 przez kros, łącznie edytowano 1 raz



19.05.2008, 15:07
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
1. czy te trójwymiarowe mapy można przestawić na 2D?

Tak. Można ustawić na 2D lub 3D lub 3D z zarysem budynków.
kros napisał(a):
2. jeżeli chodzi o rozmowy telefoniczne to zakłądam, że można nie korzystać w ogóle z tej opcji, ale trochę szkoda. Pytanie jest takie czy np. kiedy gadam przez navi (bo rozumiem, że to działa jak zestaw głośnomówiący? tak?) to czy w trakcie rozmowy mogę wyłączyć ten tyb i rozmawiać zwyczajnie bezpośrednio przez telefon?
tzn doczytałem o "rozmowie dyskretnej" ale czy wtedy ten głupi ekran "z kim rozmawiam" nadal zasłania mapę?
Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego ekranu inna niż zerwanie (wyłączenie) komunikacji między tel. a navi (co z kolei jest dość kłopotliwe podczas rozmowy - grzebanie w menu telefonu)


Tak. Nawigacja działa jako zestaw głośnomówiący. Dziś dopiero dotarłem do tego jak problem z wyświetlaniem się połączenia przychodzącego lub wychodzącego usunąć ( instrukcja jest opracowana na gorzej niż źle!!!). Po odebraniu połączenia przez navi wystarczy nacisnąć duży przycisk "menu" pod ekranem wtedy ekran z nawiązaniem rozmowy zostanie zminimalizowany do górnego prawego rogu ekranu i problem z zasłanieniem mapy jest rozwiązany. Komunikaty oczywiście wtedy dalej nie są podawane bo prowadzona jest przez navi rozmowa.

kros napisał(a):
3. jak z wbudowaną anteną, czy jest "dobra" czy szybko nawiązuje komunikację i potrafi się szybko zlokalizować po włączeniu (kiedyś jeździłem z MIO-ileśtam i czasami łapał bez problemu a czasami 10 minut się stroił, a czasami w ogóle nie złapał sygnału...)


W samochodzie sygnał przez antenę wewnetrzną GPS średnio łapie w zakresie 10-20 sekund,,,czasami szybciej. Nie zdarzyło mi się aby sygnału nie złapało. Jest oczywiscie gniazdo anteny zewnętrzej, którą jako opcję można dokupić.

kros napisał(a):
4. czy 4-ro gigowa karta pamięci wystarcza na obsługę wszystkich map (w komplecie jest AutoMapa 5.0 PL + Europa 25 krajów) chodzi mi o opcję wgraj i zapomnij i używaj co akurat będzie potrzeba, czy też trzeba w domu decydować co aktualnie chcemy wgrać?


Cała Automapa zajmuje ok. 2GB także połowa karty SD jest wolna na dodatkowe pliki. AutoMapa oczywiście jest już zainstalowana na karcie SD i licencja jest nie na użytkownika a na właśnie tą kartę. Jeśli urządzenie zawiedzie przekładamy kartę do drugiego ze slotem SD i korzystamy z Automapy. Ja osobiście po zakupie ze strony MIPLO ( jest to opisane w instrukcji) dograłem punkty POI, dodałem o których ma mnie informować ( fotoradary etc...) i nic więcej nie robiłem. Co jakiś czas jest publikowana nowa wersja AutoMapy więc myślę, że raz na półroku można sobie aktualizację ściągnąć i zainstalować.

kros napisał(a):
5. czy taka nokia umożliwia ewentualnie wgranie innej mapy, innego producenta??


nie jestem pewnien, ale jeśli oprogramowanie wgrasz na kartę SD to chyba powinno ruszyć z tą nawigacją,,,,myślę że na to pytanie powinien sprzedawca odpowiedzieć.

kros napisał(a):
6. czy ma jakieś dodatkowe ciekawe fukcje lub coś innego co mogło by zadziałać na korzyść nokii względem dobrego PDA (oprócz wiekości ekranu)??


Ma wbudowany przekaźnik FM pozwalający na przesyłanie z navi muzyki do audio samochodu przez zaprogramowaną wcześniej częstotliwość. Odtwarza oczywiście pliki mp3
Możesz spokojnie oglądać filmy podczas jazdy (tzn...pasażerowie i oczywiście jak znasz trasę, a dzieciom lub żonce się nudzi)

Posiada wbudowaną książkę telefoniczną którą za pomocą bluetooha pobierasz z telefonu.
Wybieranie numerów, oczywiście wtedy może odbywać się albo z telefonu albo z navi.


kros napisał(a):
w ogóle czy możesz opisać bardziej szczegółowo użytkowanie, twoje spostrzeżenia, tej navi 500?


ogólnie:
za instrukcję 1+
za funkcje 5-
design 4
bateria 3+ ( trzyma ok. 2-2.5h)

Zastanawiałem się nad zakupem jej młodszej siostry N330 ale jak dla mnie za mały był ekran więc wybór padł na N500. Poza tym ta jest troszkę bardzie wypasiona.
Mały minus za uchwyt. Jak się na postoju w samochodzie zrobi gorąco przez pewnien czas potrafi delikatnie poskrzypieć,,nie zawsze, poza tym jest dobrze wyprofilowany,,,myślałem że będzie gorzej ze względu na dość dalego odsuniętą szybę w Fabii, ale jest :good:

Powiem tak. Zakup uważam za udany. Koledzy mówili abym wybrał palmtopa, tylko po co?
Za dużo było by bezużytecznych funkcji, a tak wszystkie,,,no może prawie wszystkie są używane.
Ogólnie polecam.


19.05.2008, 18:04
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
marcin-pulawy, dzięki za szczegółowy opis.
marcin-pulawy napisał(a):
GPS średnio łapie w zakresie 10-20 sekund,,,czasami szybciej. Nie zdarzyło mi się aby sygnału nie złapało

A jak po wyjeździe z tuneli albo długiego wiaduktu. Testowałeś? Szybko się odnajduje czy głupieje?

waleczny78 napisał(a):
Samą antenę dobrałem w sklepie "Nie dla idiotów"

Drogi taki dodatek? Czemu zdecydowałeś się na dokupienie anteny?
Możesz opisać wrażenia na antenie wbudowanej i zewnętrznej?
Gdzie i jak się instaluje taką zewn. antene? duże to-to jest?
waleczny78 napisał(a):
AutoMapa jest moim zdaniem najlepszym programem na rynku. Zobaczymy jak będzie się sprawdzać w europie

A na oko jak wyglądają te Euro-mapy z pakietu AutoMapa (masz wersję 5.0?) wzbudzają zaufanie?, np. porównując do mapy PL to dużo im brakuje?


19.05.2008, 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.09.2007, 16:20
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
W pełni podzielam marcin-pulawy.
Jeśli chodzi o antenę zewnętrzną, koszt takiej 40 zł. Małe coś z kabelkiem, przyczepiane do szyby. Właśnie wróciłem z trasy zza Odry. Mapa działa świetnie. Nawet dokładniej niż w Polsce. Co do zasadności zakupu dodatkowej anteny, to po jej zamontowaniu navi stała się jakb dokładniejsza. Może to tylko moje wrażenie, ale tak czuję. Szybciej reaguje na zmianę pozycji - wcześniej udało się jej kilka razy powiedzieć "skręcaj" gdy już minąłem zjazd. Od czasu, gdy mam antenę, tego już nie ma.
A z antenką jest dokładniej, szybciej łapie sygnał po wyjeżdzie z tunelu. Jeśli zamierzasz używać tylko w Polsce, można sobie odpuścić, jeśli jedziesz w świat, warto zainwestować w antenę. Na autostradzie można się zdziwić:)
Mam wersję 5.0 Wcześniej była 4.coś tam. Fakt jest bardziej dopracowana. Zwłaszcza jeśli chodzi o menu.

[ Dodano: 2008-05-19, 22:54 ]
W pełni podzielam marcin-pulawy.
Jeśli chodzi o antenę zewnętrzną, koszt takiej 40 zł. Małe coś z kabelkiem, przyczepiane do szyby. Właśnie wróciłem z trasy zza Odry. Mapa działa świetnie. Nawet dokładniej niż w Polsce. Co do zasadności zakupu dodatkowej anteny, to po jej zamontowaniu navi stała się jakb dokładniejsza. Może to tylko moje wrażenie, ale tak czuję. Szybciej reaguje na zmianę pozycji - wcześniej udało się jej kilka razy powiedzieć "skręcaj" gdy już minąłem zjazd. Od czasu, gdy mam antenę, tego już nie ma.
A z antenką jest dokładniej, szybciej łapie sygnał po wyjeżdzie z tunelu. Jeśli zamierzasz używać tylko w Polsce, można sobie odpuścić, jeśli jedziesz w świat, warto zainwestować w antenę. Na autostradzie można się zdziwić:)
Mam wersję 5.0 Wcześniej była 4.coś tam. Fakt jest bardziej dopracowana. Zwłaszcza jeśli chodzi o menu.

_________________
FRESH+ COMBI


19.05.2008, 21:55
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.10.2007, 09:47
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post 
Witam

Ja może dorzucę coś od siebie, akurat nie korzystam z pocket pc, tylko właśnie z sony psp - dokupiłem moduł gps, mapy pobieram z maps.google.com (jest jeszcze earth microsoftu oraz china map czy jakoś tak), mapka polski + kawałek niemiec +czechy zajmuje mi 1,5GB.
Oczywiście to tylko mapa 2D.
Napewno dedykowane urządzenia będą lepsze(dane geograficzne których jak narazie brakuje na psp), to dla mnie rozmiar ekranu (psp) nie ma konkurencji.

Pozdrawiam


19.05.2008, 22:49
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
marcin-pulawy, dzięki za szczegółowy opis.
marcin-pulawy napisał(a):
GPS średnio łapie w zakresie 10-20 sekund,,,czasami szybciej. Nie zdarzyło mi się aby sygnału nie złapało

A jak po wyjeździe z tuneli albo długiego wiaduktu. Testowałeś? Szybko się odnajduje czy głupieje?


Wiesz ja ostatnio pokonuję takie trasy, że najdłuzszy tunel ma z 15 metrów więc nie ma czasu zgubić zasięgu.
Ale raz mnie zadziwiła navi bo bedąć u rodzinki w Hrubieszowie, chciałem bratu pokazać swój nowy nabytek i po włączeniu jej w domu znalazła sygnał GPS.
Mieszka on w takim starym domu z drewnianym stropem,,,nie wiem czy to nie było przypadkiem tego że sygnał się pojawił, bo u mnie za żadne skarby nie chce sygnału złapać.


20.05.2008, 16:05
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
mam już sporo informacji do analizy, żona też czyta te wątki, a jako że to ona będzie głównie użytkować zabaweczkę to wybór należy do niej.

na razie skłania się w stronę PDA z racji fukcji dodatkowych, które (wszystko na to wskazują) zwolnią ją z obowiązaku targania (i potem pilnowania) laptopa, którego do tej pory ciągała ze sobą za każdym razem.

Wchodzi jeszcze sprawa "sponsora", do którego będzie należała ostateczna decyzja, ale przynajmniej mamy już komplet informacji do negocjowania.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.


20.05.2008, 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Pomoc w wyborze GPS
Witam
przymierzam sie do zakupu nawigacji GPS

potrzebuje dokladnej mapy polski (europa tez moze byc)i darmowych lub niedrogich aktualizacji map.wiadomo uzadzenie moze byc super ale jak mapy nie beda aktualne to kakao..jaka firma i jakie mapy mozna aktualizowac za niewielkie pieniadze?

chce cos dobrego za odpowiednia cene ( nie musi byc niedrogie ale z rozsadkiem)

nie znam sie na tym kompletnie


moje typy to

moi moov 500 (odbokowany) i wgrywam automape

TOMTOM XXL 42Edition



prosze o pomoc i rady
_________________


25.01.2011, 08:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post 
ja korzystam z automapy i tomtoma. I jeśli teraz miał bym jeszcze raz coś kupić to wybierał bym automape. Lepiej prowadzi i jest ładniejsza graficznie.

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


25.01.2011, 09:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 20:35
Lokalizacja: Łódź
Posty: 950
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: grafitowy metalic
Rok prod.: 2005
Województwo: łódzkie
Post 
jeżdżę na auto mapie od 2 lat i jest zarąbista dobrze prowadzi ładnie wygląda posiada częste aktualizacje które przynoszą coraz to lepsze ulepszenia


25.01.2011, 09:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.07.2010, 20:26
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1606
Podziękował: 0
Pomógł: 30

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style
Rok prod.: 2019
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja korzystałem z Garmina i Automapy obie są ok. Ale są płatne. Jeśli potrzebujesz darmowych aktualizacji i zależy Ci na drogach a nie na bardzo dokładnym numerka domu na małej uliczce to polecam mapy nokii. jeżdżę ostatnio na takiej regularnie po Polsce, byłem z nią też za granicą. Na moje potrzeby wystarcza w zupełności. A co najważniejsze jest total for free.

_________________
Było:
Fabia RS 05' 187KM
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi Cosmo
Skoda Superb III, 1.8 TSI Style
Toyota RAV4, 2.5 Hybrid AWD, Selection

Jest:
Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style


25.01.2011, 09:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL