Teraz jest 29.03.2024, 16:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Zarejestrowanie auta na 2 osoby 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 06.10.2009, 12:45
Lokalizacja: Saska Kępa / WWA
Posty: 132
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia HTB Run
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Zarejestrowanie auta na 2 osoby
Słuchajcie, jest taka sprawa.

Kupiłem auto od znajomej. Ona jest obcokrajowcem, ale auto jest zarejestrowane w Polsce na nią, więc to nie stanowi problemu. Auto z kratką, na 4 osoby. Ale to też nie problem przy przerejestrowywaniu...


Ponieważ to moje pierwsze auto, nie mam żadnych zniżek przy ubezpieczeniu. Chciałbym więc skorzystać ze zniżek ojca. Wiem, że można zarejestrować samochód na dwie osoby i wtedy (chyba?) płacimy za ubezpieczenie korzystając z tych maxymalnych zniżek.

Chciałbym się Was zapytać, jak wygląda sprawa rejestracji, ubezpieczenia i przede wszystkim kupna auta?

Ponieważ jak wspomniałem auto było na firmę, sprzedaż będzie na fakturę. Czy w związku z tym na fakturze powinny być dwie osoby kupujące (ja i ojciec), czy to nie konieczne?

No i generalnie gdzie, jak i za ile? Czekam na wszelkie wskazówki i ew. linki itp.


06.10.2009, 19:18
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Na fakturze musi być dwóch kupujących i ich adresy (jeśli są takie same to wystarczy jeden adres) wtedy musisz razem z ojcem zarejestrować auto w WK.
A z OC to biorą zniżki tego co ma większe zniżki i ewentualnie będziesz miał zwyżkę za wiek.

edit
krzykii3 napisał(a):
Jeżeli bedziesz głównym właścicielem to twoje dane powinny być pierwsze. Pamiętaj że wtedy wspólwłaściciel bedzie wpisany w dowód :).
Pozdrawiam


Nie ma znaczenia kolejność na fakturze jeśli chodzi o to kto będzie właścicielem a kto współwłaścicielem - ustalasz to dopiero na wniosku o rejestrację.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 06.10.2009, 19:51 przez khain, łącznie edytowano 1 raz



06.10.2009, 19:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam,
na fakturze muszą być wpisane 2 osoby. Jeżeli bedziesz głównym właścicielem to twoje dane powinny być pierwsze. Pamiętaj że wtedy wspólwłaściciel bedzie wpisany w dowód :).
Na ubezpieczeniu pierwsza będzie podana osoba ze zniżką czyli twój ojciec. Bynajmniej tak u mnie było.
Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy kosztowało ok. 320 pln z przeglądem i demontażem kratki.

Pozdrawiam


06.10.2009, 19:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.10.2009, 12:45
Lokalizacja: Saska Kępa / WWA
Posty: 132
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia HTB Run
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Dzięki za info.

A jak to jest z wizytami w Urzędach? Potrzebne są dwie osoby, wystarczy jakieś upoważnienie, czy generalnie wystarczy tylko jeden z właścicieli?


07.10.2009, 07:57
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
Sprawe w WK możesz sam załatwić. nie powinno być problemu.

jest jeszcze sprawa podatku : jakbyś brał auto z komisu to masz FVAT i nie placisz tego ( chyba 2% do U.S. ), a jak od firmy? - to musisz sie dowiedzieć.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


07.10.2009, 15:13
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post 
arthuryankovski napisał(a):
Dzięki za info.

A jak to jest z wizytami w Urzędach? Potrzebne są dwie osoby, wystarczy jakieś upoważnienie, czy generalnie wystarczy tylko jeden z właścicieli?


Potrzebne są albo dwie osoby, albo upoważnienie podpisane przez jedną z nich dla drugiej. W wprzypadku mnie i mojej żony, w Urzędzie Komunikacji w Gdyni wystarczyło im po prostu upoważnienie bez żadnych poświadczeń notarialnych. Poinformowano mnie, że po odbiór "twardego" dowodu rejstracyjnego moge zgłosić się na podstawie poprzedniego upoważnienia podpisanego przez moją żonę, a gdyby to ona miała odbierać dowód, to ja z kolei musiałbym jej napisać upoważnienie. Nie ma przy tym zanczenia, kto jest pierwszym właścicielem (w naszym przypadku jest nim moja żona).
Treść upoważnienia była taka:
Imię Nazwisko
PESEL
Adres

UPOWAŻNIENIE

Ja, niżej podpisana XXXXX upoważniam mojego męża YYYY, PESEL: VVVVVV zam. Gdynia, ul XXXXXXXX, do rejestracji samochodu osobowego marki Skoda Fabia, nr VIN: XXXXXX, nr rejestracyjny XXXXXX

Podpis

W przypadku ubezpieczenia potrzebna byla tylko historia ubezpieczenia (uprawnienia do zniżek) każdego z nas, a resztę ja zalatwialem sam.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


07.10.2009, 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
kapi napisał(a):
jest jeszcze sprawa podatku : jakbyś brał auto z komisu to masz FVAT i nie placisz tego ( chyba 2% do U.S. ), a jak od firmy? - to musisz sie dowiedzieć.


Jeśli zakupiłeś na fakturę VAT to nie płacisz podatku o czynności cywilno-prawnych w US.

_________________
Obrazek


07.10.2009, 16:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.06.2009, 16:59
Lokalizacja: [LU*****]
Posty: 466
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia HTB Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
Ja miałem poprzednie auto na ojca i korzystałem z jego zniżek przez 2 lata a teraz mam na siebie i jego zniżki OC mi przeszły 60% towarzystwo ub. MTU

_________________
proszę o głos w zabawie: http://100latnivea.pl/glosowanie/rejestracja?inv=gtk1


07.10.2009, 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.10.2009, 12:45
Lokalizacja: Saska Kępa / WWA
Posty: 132
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia HTB Run
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
OK. Wielkie dzięki za pomoc.

Z symulacji na ipolisa.pl wyszło, że najtaniej będzie ubezpieczyć w Allianz. W sumie mnie to trochę zdziwiło, bo różnica jest kilkuset złotych. tak, czy siak trzeba będzie podzwonić.

Oczywiście OC, AC, KR, NNW

_________________
SPRZEDAM: Lampy tył; Lampkę podsufitki; Podłokietnik tył Info @ PW

Obrazek


07.10.2009, 17:37
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To normalne, że są takie różnice w cenach. Zorientuj się jeszcze w link4, bo w zeszłym tygodniu mój znajomy ubezpieczał tam auto i się chwalił, że maja promocje 20%, że płaci się tylko za 10miesiecy z 12. Może tam będzie interesująca cena :)


08.10.2009, 09:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL