Teraz jest 28.03.2024, 10:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
SPRZEDAŻ BUDY Z PAPIERAMI 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post SPRZEDAŻ BUDY Z PAPIERAMI
Chodzi o to ze chce sie pozbyc fabki (oferta jest w dziale sprzedam) i wiem że sprzedając auto w całości wziąłbym jakieś marne grosze.
W związku z tym chce rozebrać auto na częsci i sprzedac wszystko oddzielnie no i zostanie mi w najlepszym wypadku sama karoseria z papierami.
Jest opcja wywiezienia tego na złom płacąc tam ok 200zł i auto wyrejestrowane i z głowy.
Ale sama karoseria jest w BDB stanie, nie ma rdzy, jest prosta itp wiecnie wiem czy to ma sens, bo po co złomowac dobrą rzecz.

W związku z tym mam pytanie czy można legalnie sprzedać taką karoserię z papierami wystawiając ją np na allegro ?

Jakiś szrot czy warsztat by sobie ją kupił, z jakiegoś innego rozbitka przełożył wszystkie bebechy i sprzedał bezpieczne auto a nie jakis przystanek.

Wiem ze są ogłoszenia sprzedazy karoserii z papierami na necie ale nie wiem czy legalnie tak rzeczywiscie mozna to zrobic? Bo jak nie to wole oddac na szrot, nawet dopłacic i miec z głowy.

Za rady zeby zgłosic na policje ze mi ukradli auto i porzucic i spalic je w lesie albo utopic w stawie dziekuję z góry :)


02.09.2009, 12:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Możesz sprzedać samą karoserię z papierami, nikt ci tego nie zabroni, bo to twoja własność i możesz z nią robić co zechcesz. Możesz sprzedać na allegro, lecz zawsze pamiętaj, aby spisać z kupującym umowę sprzedaży z podaniem nr rej. i nr VIN samochodu. Oddanie na szrot nie wchodzi w grę, chyba, że spiszą z tobą umowę sprzedaży zamiast dać ci potwierdzenie przyjęcia x kg złomu -ale większość właścicieli szrotów jest nie chętna do tego. Mając umowę w ręce zgłaszasz sprzedasz w wydziale komunikacji i w towarzystwie ubezpieczeniowym. Jedyny problem ma kupujący, który musi zarejestrować i ubezpieczyć samochód.

_________________
Obrazek


02.09.2009, 13:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Ok dzięki za info,
złomowiska tj szroty kiedy dajesz im auto wystawiają Ci papier dzięki któremu mozesz wyrejestrowac auto. Tak to teraz działa. Inaczej nie mozna na dzis wyrejestrowac auta jak oddac go na złom. Takie bezsensowne prawo.
Ale wlasnie chcialem wiedziec czy mozna sprzedac bude zamiast oddawac za darmo, bo to w sumie zawsze pare zeta do przodu.


02.09.2009, 20:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Masz rację, ale należy odróżnić stacje demontażu, które mają pozwolenie wojewody od zwykłych szrotów. Tylko te pierwsze mają prawo wystawić zaświadczenie o demontażu auta na podstawie, którego można wyrejestrować pojazd w wydziale komunikacji. Niestety oddając tam auto nie dostanie się żadnej kasy. Natomiast zwykłe szroty nie mające pozwolenia wojewody na ogół wystawiają potwierdzenie przyjęcia x kg złomu, na podstawie, którego nie wyrejestrujesz samochodu, więc oddając tam auto należy zmusić ich do podpisania umowy sprzedaży, na podstawie, której zgłosisz sprzedaż w wydz. komunikacji.

_________________
Obrazek


03.09.2009, 15:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Miałem na myśli właśnie taką stację gdzie można dostać ten papierek, i wiem że tam musiałbym jeszcze dopłacać za to że zostawiam niekompletne auto, dlatego skoro można sprzedać karoserię z papierami legalnie nawet za 1zł to lepsze to niz bujać się po szrotach i jeszcze za to płacić :)
Jak patrzyłem to przynajmniej 1500zł powinienem za nią wziąć. A4 karoseria z papierami stała na allegro chyba za 3000zł. Tylko właśnie nie wiedziałem czy takie coś jest legalne.


03.09.2009, 15:17
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL