Teraz jest 19.04.2024, 06:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Uszkodzony lakier i opona 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 03.06.2009, 19:54
Lokalizacja: wiocha k/Wilgi
Posty: 29
Podziękował: 0
Pomógł: 7

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II Classic Fun
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Uszkodzony lakier i opona
Witam, posiadam F2 o przebiegu 18kkm. Ostatnio myjąc ją zauważyłem 2 punktowe odpryski lakieru na drzwiach tylnych, w zasadzie lakieru i podkładu też, dosłownie po 1mm średnicy, bez innych śladów uszkodzeń ani wgnieceń. Pomyślałem - może kamyki? ale przecież z przodu na masce i zderzaku lakier wygląda ok, a nie raz jadąc za ciężarówką czułem jak mi piaskuje auto. Jak myślicie, czy może to być jakaś wada fabryczna, czy w ogóle serwis rozpatrzy moje zastrzeżenia? Po mojemu siła uderzenia musiała by być dość duża i to z boku samochodu. Dodam, że auto myję zawsze ręcznie sam, a ostatnio będąc na przeglądzie umyli mi go w serwisie. Wcześniej tego nie widziałem.
Druga rzecz to defekt lakieru na progu dokładnie pomiędzy drzwiami tylnym i przednimi, tak jak by chropowate zgrubienie (serwis twierdzi że to może nadmiar warstwy utwardzającej lakieru), podobne zgrubienia znalazłem na rancie drzwi tylnych - spotkał się ktoś z tym?

No i ostatnia rzecz, zauważyłem też linijne wgłębienie w tylnej oponie biegnące promieniście przez całą szerokość profilu, w nic nie walnąłem, dziury udaje mi się omijać. Czy istnieje coś takiego jak gwarancja na oponę?
Proszę o pomoc znawców tematu, bo w ciągu tych 4 miesięcy mam dość już tej fabii.

_________________
"Emeryt mode" - 4,5l/100km
"Need for speed" - 5,4l/100km
Vmax = 174km/h (wg tacho) = 163km/h (wg GPS)


23.08.2009, 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Witam
Mnie się wydaje , że te uszkodzenia lakieru na boku to mogą być od parkujących sąsiadów , którzy za blisko Twojego auta stają i otwierają drzwi tak mocno i gwałtownie , że uderzają w Twoje autko. No chyba , że miałeś brykę przez salon malowaną drugi raz bo przyjechała uszkodzona w transporcie i te zgrubienia to niedoróbka lakiernika ? Sprawdź jeśli możesz grubość powłoki lakierniczej całego auta i się okaże co jest grane.


26.08.2009, 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.05.2009, 18:49
Lokalizacja: Oława
Posty: 159
Podziękował: 5
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia kombi COMFORT
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Uszkodzony lakier i opona
bogo78 napisał(a):
...Proszę o pomoc znawców tematu, bo w ciągu tych 4 miesięcy mam dość już tej fabii.

Ja po kupnie swojej Fabiny po 2 miesiącach dałem sobie spokój z wyszukiwaniem ,,wad'' i zacząłem jeździć. :D
Cytuj:
Ostatnio myjąc ją zauważyłem 2 punktowe odpryski lakieru na drzwiach tylnych, w zasadzie lakieru i podkładu też, dosłownie po 1mm średnicy, bez innych śladów uszkodzeń ani wgnieceń.

... spoko , to dopiero początek. :D
Cytuj:
No i ostatnia rzecz, zauważyłem też linijne wgłębienie w tylnej oponie biegnące promieniście przez całą szerokość profilu, w nic nie walnąłem, dziury udaje mi się omijać.

Jak masz wątpliwości co do tej opony to ją wymień.


31.08.2009, 09:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.06.2009, 19:54
Lokalizacja: wiocha k/Wilgi
Posty: 29
Podziękował: 0
Pomógł: 7

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II Classic Fun
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Dzięki za słowa otuchy, byłem w aso, zdjęcia wady lakieru wyślą do fabryki skody, a ta stwierdzi co z tym dalej robić. Opony - wg aso jest to firmowe łączenie gumy i z czasem na wszystkich wyjdzie. Chyba zacznę robić jak radzi WZÓR i po prostu zacznę jeździć. W końcu tylko 3 lata leasingu.

_________________
"Emeryt mode" - 4,5l/100km
"Need for speed" - 5,4l/100km
Vmax = 174km/h (wg tacho) = 163km/h (wg GPS)


08.09.2009, 20:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL