Teraz jest 29.03.2024, 12:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Remont drogi - a uszkodzenia auta - do kogo po odszkodowanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Remont drogi - a uszkodzenia auta - do kogo po odszkodowanie
Witam
Właśnie w moim rejonie zaczęły się "remonty " dróg tzw. metodą natryskową tzn. polega to na wylaniu mazi podobnej do smoły i posypaniu tego kamieniami. Pech chciał , że musiałem takim czymś jechać do klienta wczoraj ( innej drogi nie było ) . Było ograniczenie do 40 ja jechałem 20 i tak mam odpryski na lakierze bo mijający mnie z przeciwka samochód jechał niestety szybciej. Zgłosiłem sprawę na policji , została sporządzona notatka z tego zdarzenia . Jutro wybieram się do właściciela drogi tzn. Zarządu dróg Powiatowych. Mam pytanie jak mam z nimi rozmawiać , domagać się kasy przed naprawą czy po , i czy zgłaszać tę szkodę do mojego ubezpieczyciela z tytułu AC. Ktoś mi powiedział , że jak zgłoszę to Allianz ( bo tam jestem ubezpieczony ) ściągnie do od nich regresem a ja nie będę miał wtedy odnotowanego tego jako szkoda. Czy to prawda ? Ma ktoś z was doświadczenie w podobnej sprawie ??


05.07.2009, 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Tych drogowców co wysypują te kamyczki to powinno się ich zasypać po samą głowe...

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


05.07.2009, 19:40
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.05.2009, 18:49
Lokalizacja: Oława
Posty: 159
Podziękował: 5
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia kombi COMFORT
Rok prod.: 2004
Województwo: dolnośląskie
Post 
Piszesz, że właścicielem drogi jest Zarząd Dróg Powiatowych . Tak więc w razie remontu drogi odpowiada on za prawidłowe zabezpieczenie miejsca robót. Jeśli odcinek remontowanej drogi był prawidłowo oznakowany oraz, że dodatkowo było ograniczenie prędkości i znak ostrzegający iż na tym odcinku mogą wystąpić na drodze kamienie i żwir, które wyskakując z pod kół poprzedzających pojazdów mogą stanowić zagrożenie można stwierdzić , że zarządca drogi wypełnił swój obowiązek. Można założyć, że jeśli uczestnicy ruchu drogowego na tym wspomnianym odcinku drogi dostosowaliby się zarówno do podanego ograniczenia prędkości jak i zachowali stosowny odstęp między pojazdami to do takich uszkodzeń by nie doszło. Jak więc widać z powyższego najprawdopodobniej zarządca drogi nie uzna Tobie roszczeń w tym względzie. Zupełnie innym zagadnieniem jest dokumentowanie roszczeń w podobnych przypadkach. Przy składaniu roszczeń do właściwego zarządcy drogi konieczne jest wykazanie związku przyczynowego zdarzenia ze szkodą i wykazanie, że rzeczywiście miała ona miejsce w deklarowanych okolicznościach. Pomocne w tym jest zebranie oświadczeń ewentualnych świadków, wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca zdarzenia lub wezwanie policji celem poświadczenia zdarzenia. Brak powyższego może być poważną przeszkodą w ewentualnym uznaniu roszczeń.
p.s.... życzę Tobie powodzenia i pozytywnego załatwienia sprawy!!!.


06.07.2009, 20:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL