Teraz jest 19.04.2024, 19:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
uszkodzenie drzwi i nadkola a AC w link4 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post uszkodzenie drzwi i nadkola a AC w link4
Witam.
Potrzebuje małej porady. Kilka dni temu moja żona uszkodziła samochód zahaczając o lawetę. Było to z jej winy i to nie ulega wątpliwości. Gościowi dałem 50zl na naprawę stłuczonej lampki...
Sprawa jest taka, że mam OC i AC w link4. Zastanawiam się na wypłatą odszkodowania z AC, jednak nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Chodzi mi o to, jak przedstawić sprawę, żeby było dobrze. Rozmawiałem ze znajomym warsztatem (bardzo dobrym) i gość chce za naprawę 1000 zł + części. Myślę, że LINK wyceni to na trochę więcej, jednak jeśli ktoś już miał z nimi do czynienia, bardzo proszę o info tj.: jak najlepiej wybrać miejsce zdarzenia, co powiedzieć, jaką opcję wypłaty kasy wybrać i ogólnie wszystko co przyjdzie Wam do głowy i co może być ważne. Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.
Fotka uszkodzenia w linku niżej.

link do zdjęcia: fotka


21.06.2009, 14:45

Dołączył(a): 15.05.2008, 19:59
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 122
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Jak załatwiłeś sprawę z tamtym kierowcą bez wypłaty z twojego oc i kontaktu z ubezpieczycielem to najprościej powiedz że samochód zastałeś w takim stanie na parkingu pod centrum handlowym albo coś, sprawcy brak, a z ac muszą ci wypłacic. Niestety utracisz zniżki na ac jeśli takowe posiadasz lub dostaniesz podwyżkę opłat jeśli nie miałeś zniżek.


21.06.2009, 21:25
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
zachaczylismy o lawete, gosciowi dalem 50zl na piwko i zarowke, nie mial strat. Oczywiscie zglosze, ze zdarzenie mialo miejsce w nocy pod domem, jednak chodzi mi o to, czy ubezpieczyciel nie bedzie szukal jakichś kroczków z umowy. Wiem, ze w OWU jest zapis np o 24h... Pytalem, czy moze sa jakies inne wazne sprawy, na ktore nalezy zwrocic uwage przy zglaszaniu szkody...
btw: znizki mam full, ale mysle, ze przechodzac do innego ubezpieczyciela w promocji dadza nowe, spora konkurencja na rynku... :mrgreen:


21.06.2009, 22:36

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
24h od wypadku lub zauważenia szkody. Lepiej powiedz że wieczorem parkowałeś gdzieś na ciemnej ulicy, wróciłeś w nocy do domu i dopiero na drugi dzień zobaczyłeś szkodę. Kiedyś Link4 każdemu starał się wmówić że były inne okoliczności niż klient podaje ale po przegranych sprawach sądowych trochę się poprawili.
Mojemu klientowi zabrali 30% kosztów naprawy z AC bo prowadził jego syn (wiek kierowcy). Ja nigdy bym tego g... nie kupił bo jest to najgorsza firma o rodowodzie izraelsko-holenderskim a jak ogólnie wiadomo holendrzy to żydzi wydaleni ze Szkocji za skąpstwo ;) .


24.06.2009, 11:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL