Teraz jest 29.03.2024, 16:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
problemy z skarbowka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post problemy z skarbowka
mam pytanie,czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie w 27/04/2007 r. dostalem mandat za wjazd pod prad w jednokierunkowa chodz znaku tam nie bylo bo byl ukryty za drzewami wiec nie widoczny,mandat dostalem na 100PLN przyjalem,i teraz zaluje poniewaz moglem sie sadzic moze mialbym szanse,ale przepadlo. :sciana: Jak wiadomo nie zaplacony mandat w terminie to sprawa idzie do skarbowki a skarbowka powiadami nas u mnie tego nie bylo poprostu do dnia wczorajszego nic nie dostalem a dzis wezwanie do U.S.zadzwonilem powiedzialem ze jestem studetem na utrzymaniu rodzicow i nie mam nic swojego wiec nie pracuje i nie mam za co zaplacic wiec koles poinformowal mnie ze "jak do piatku nie zaplace to sparawa idzie do sadu zdziwiony spytalem od kiedy?i otrzymalem odpowiedz ze od tego roku weszlo takie prawo ale jest nie oficjalne". Moje pytanie sie nasowa czy to prawda i jakie sa konsekwencje jezeli pojde do sadu czy moge miec zabrane prawko jak nie mam z czego zaplacic,badz czy bede zmuszony to prac spolecznych czy moze cos jeszcze? Jjezeli ktos sie zna prosze o uswiadomienie mnie co do tej sprawy


08.04.2009, 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Z tego co kiedyś słuchałem na wykładach to US ma prawo, (nie wiem czy obowiązek) zgłosić takie coś do sądu.Co mogą zrobic to za bardzo nie wiem, najważniejsze żeby nic nie było na ciebie przepisane. I nie ma takiego czegoś jak prawo nie oficialne albo jest takie prawo albo go nie ma co to jakaś szara strefa że nie oficialnie ? To tak jak z ciążą albo jest albo jej nie ma.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


08.04.2009, 19:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Coś ściemnia ten urzędnik, nieoficjalne prawo :) Nowa terminologia :)

Najlepiej zapłacic ten mandat i miec z głowy, 100zł to jeszcze nie koniec świata :) Nawet jak niesłuszny to już chyba za późno na jakieś odwołania.


08.04.2009, 19:07
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mandat przyjęty = sprawa przegrana = zamazane papiery (niekaralność). Zapłać jak najszybciej. Gdybyś miał zwrot podatku to by sami wzięli a tak musisz wpłacić bo dojdą koszty sądowe i komornicze i wtedy będzie bardziej bolało.


21.06.2009, 20:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL