Teraz jest 28.03.2024, 20:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Książka serwisowa i Gwarancja SkodaAssistance 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.03.2008, 13:33
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 140
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia I Sportline
Rok prod.: 2007
Województwo: małopolskie
Post Książka serwisowa i Gwarancja SkodaAssistance
Kilka dni temu zakupiłem Fabie od pierwszego właściciela kupioną w polskim salonie, do końca serwisowaną. Rocznik 2000. Przy zakupie samochodu otrzymałem również książeczkę gwarancji SkodaAssistance. Związku z tym ma pytanie, czy SkodaAssistance przechodzi również na mnie po zakupie samochodu przezemnie? Ubezpieczenie jest ważne do 18.12.2009r. czyli jeszcze ponad 8 miesięcy!

Nie wiem również czy w mojej Fabii było robione coś z wiązką. Posiadam książke serwisową z datą następnego przeglądu 18.12.2009r. Czy jako nowy właściciel mogę napisać do salonu gdzie była serwisowana z zapytaniem czy było koło niej coś robione, a jeśli nie to domagać się bezpłtnego sprawdzenia wiązki i usunięcia fabrycznej usterki.

Proszę o poradę! Z góry bardzo dziękuję.

_________________
Skoda Fabia I FL 1.416V SportLine


24.03.2009, 19:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2005, 22:03
Lokalizacja: BYTOM
Posty: 376
Podziękował: 2
Pomógł: 3

Województwo: śląskie
Post 
na pierwsze pytanie odpowiem ze TAK ponieważ jest to na autko a nie na własciciela
na drugie - wystarczy podjechać do serwisu tam maja całą historie jeżeli Pan bedzie uprzejmy to ci wszystko powie a nawet wydrukuje ,
co do wiązki to chyba już niec nie zrobisz , możesz ją sam podratować - nie jest to mocno zkąplikowane a po co przepłacać


24.03.2009, 19:42
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
elpolacco napisał(a):
SkodaAssistance. Związku z tym ma pytanie, czy SkodaAssistance przechodzi również na mnie po zakupie samochodu przezemnie? Ubezpieczenie jest ważne do 18.12.2009r. czyli jeszcze ponad 8 miesięcy!

Masz na myśli dawny GDM?
Jeśli tak to powinno przechodzić ponieważ ono nie jest na osobę tylko na samochód. Do tego stopnia, ze nie ma tam wbitego nr rejetracyjnego tylko inne numery identyfikacyjne pojazdu więc nawet przerejstrowanie nie deaktualizuje książeczki.
Pod warunkiem, że masz (a piszesz że masz) zawsze aktulany hologram. Te błyszczące naklejki zbiera się przy każdym dużym przeglądzie w ASO i takie Assistance nic dodatkowo nie kosztuje.
elpolacco napisał(a):
Czy jako nowy właściciel mogę napisać do salonu gdzie była serwisowana z zapytaniem czy było koło niej coś robione

Oczywiście że tak.
elpolacco napisał(a):
a jeśli nie to domagać się bezpłtnego sprawdzenia wiązki i usunięcia fabrycznej usterki.

(oczywiście że) nie...
tzn. domagać się możesz, ale czytałeś wątek o wiązce to wiesz, ze zależy to głównie od humoru serwisowca.


edit. pozdrawiam Młody, niepotrzebnie sie produkowałem :browar:


24.03.2009, 19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL