Teraz jest 29.03.2024, 07:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Parking 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Parking
Cześć.

Jak interpretować sytuację kiedy przy wjeździe na parking jest znak D-3 Droga jednokierunkowa i więcej na tym parkingu nie ma innych znaków? Czy można po dłuższym przebywaniu na takim parkingu, braku oznakowania wyjazdu oraz możliwości "nie pamiętania", że taki znak D-3 był przy wjeździe można tą samą drogą wyjechać?

Teraz nie miałem czasu ale później postaram się tam zajechać i obejrzeć dokładnie jak on wygląda i narysuję szkic.

Nie mam też pewności kto jest właścicielem tego parkingu itd itd.

Są tam alejki poprzeczne i po ich minięciu nie żadnego znaku co sugeruje, że nawet jak ten znak może tam być to dalej on nie obowiązuje..

Poniżej szkic.

Na czerwono zaznaczyłem kierunki jazdy "zwyczajowo tam stosowane".

Na czarno (e i f) wg mnie możliwe kierunki jazdy.

Poza zaznaczonym znakiem i znakami przy dwóch przejściach nie ma tam nic innego.

Nie ma wyznaczonych kierunków jazdy po parkingu (znaków poziomych), żadnych linii (boksów, stanowisk). Nic poza tym jednym znakiem.

Teren na którym jest ten "parking" to chyba teren nadleśnictwa...

Co sądzicie?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


06.03.2009, 17:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.01.2008, 17:16
Lokalizacja: Będzin
Posty: 78
Podziękował: 4
Pomógł: 2

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia HTB
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Hmmm, wiem, że jak uczyłem się na prawko, to instruktor zabrał mnie kiedyś na podobny parking i złapał mnie na tym, że chciałem wyjechać tą drogą, którą wjechałem :D Też był tylko jeden znak, tak jak na rysunku. Imo, trzeba pamiętać, że taki znak był przy wjeździe, niestety w razie kolizji nie ma tłumaczenia...

PZDR


07.03.2009, 11:13
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
pawel_kaz,
jeżeli na drodze jest znak D-3 to po skrzyżowaniu powinien on być powtórzony ALE pojawia sie pytanie czy te alejki o których wspominasz mogą być traktowane jako skrzyżowanie? Nie były oznakowane jako skrzyżowanie, nie było tez znaku o pierwszeństwie czy pasach do skrętu ani oznakowania poziomego. Dojazdy do obiektów znajdujących sie przy drodze skrzyżowaniami nie są, więc pozostaje interpretacja czym te alejki są... Czy można je traktować jako osobne skrzyżowania (i wtedy jeśli D-3 nie był powtórzony to by znaczyło że nie obowiązuje) czy nie traktować ich jako skrzyżowania i wtedy nadal jednokierunkowa obowiązuje.
(to jest moja interpretacja)

Natomiast
pawel_kaz napisał(a):
Czy można po dłuższym przebywaniu na takim parkingu, braku oznakowania wyjazdu oraz możliwości "nie pamiętania", że taki znak D-3 był przy wjeździe można tą samą drogą wyjechać?

Tłumaczenie nie do przyjęcia. Nawet jeśli przy wyjeździe 1 od strony parkingu nie ma znaku B-2 (zakaz wjazdu) to przecież był znak D-3 i o tym MUSISZ pamiętać. Bo to tak samo jakby tłumaczyć że jedziesz przez miasto już 10 km z czego postałeś w korku i to było tak długo że zapomniałeś że obowiązuje 50kmh albo zapomniałeś że jesteś w terenie zabudowanym. :nono:


07.03.2009, 11:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post 
No o 50 km/h trudno zapomnieć... Ale jedziesz w mieście i skręcasz w jednokierunkową oznakowaną D-3. Jeździsz trochę po tym mieście, kręcisz się po uliczkach i po np. 2 godzinach wjeżdżasz w tą samą jednokierunkową ale od drugiej strony - dlaczego nie możesz wjechać jeśli brak tam znaku B-2? Mozę i wczoraj był ale Ty o tym nie musisz wiedzieć, że był... Znaki wg mnie są po to aby organizować ruch a nie go dezorganizować - jak jest znak to wiem co mi wolno a czego nie. Nie po to znaki stoją żeby kierowca musiał się zastanawiać co zarządca drogi miał na myśli...

Zawsze mogę wjechać na ten parkin wjazdem nr 2 i nie widzieć znaku przy wjeździe nr 1.

Czy ze znakiem D-3 znak B-2 występuje bo:
1. musi
2. powinien
3. może
4. zalecane jest?

Jakiś konkretny paragraf?

A może stoi bo ktoś zapomniał o nim?

Wg mnie ten D-3 nie musiałby tam w ogóle (tym bardziej samotnie) stać i wystarczył by wg mnie zakaz skrętu w lewo przy wyjeździe nr 1 albo komplet znaków żeby 1 był tylko wjazdem a 2 tylko wyjazdem. I nie było by domyślania się.

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


07.03.2009, 12:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
kros napisał(a):

czy te alejki o których wspominasz mogą być traktowane jako skrzyżowanie?

Nie mogą być traktowane jako skrzyżowanie.

pawel_kaz napisał(a):

Zawsze mogę wjechać na ten parkin wjazdem nr 2 i nie widzieć znaku przy wjeździe nr 1.

Jadąc od punku 2 do punktu 1 (od lewej strony rysunku do prawej), ale poprzez parking możesz wyjechać wyjazdem nr 1 (bo nie ma tam znaku zakazu wjazdu) , ale musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim, którzy nadjeżdżają z twojej prawej strony (jadą od wjazdu nr 1 do góry rysunku) bez względu na to czy jadą przy prawej czy przy lewej krawędzi jezdni.

pawel_kaz napisał(a):

Czy ze znakiem D-3 znak B-2 występuje bo:
1. musi
2. powinien
3. może
4. zalecane jest?

Jest zalecane, aby nie wprowadzać chaosu na drodze.

_________________
Obrazek


06.05.2009, 20:09
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL