Teraz jest 28.03.2024, 17:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Allianz nie uznaje pełnomocnictwa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.05.2007, 14:30
Lokalizacja: wrocław
Posty: 51
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Allianz nie uznaje pełnomocnictwa?
Mam taki oto problem. Oddaję auto do naprawy z polisy AC. Jest już wycena, serwis robi bezgotówkowo.
Wszystko fajnie ale Allianz chce aby upowaznienie do przekazania serwisowi odszkodowania było podpisane nie tylko przeze mnie ale i przez moją żonę (wpisana jako współwłaściciel) i to jeszcze w obecności przedstawiciela Allianz.
Nie wystarcza im napisane przez moją żonę pełnomocnictwo (nie notarialne).
POdobno takie pełnomocnictwo w przypadku żony jest uznawane nawet w urzędach, więc nie wiem, czy w tym przypadku Allianz nie przesadza.


26.06.2008, 06:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post Re: Allianz nie uznaje pełnomocnictwa?
michawiec napisał(a):
...
POdobno takie pełnomocnictwo w przypadku żony jest uznawane nawet w urzędach, więc nie wiem, czy w tym przypadku Allianz nie przesadza.

Podono, to wiesz... Ja próbowałem po urodzeniu syna odebrać za żonę pieniądze z ubezpieczenia (PZU), to jak mi Pani w okienku powiedział co za dokumsnty muszę przynieść, to poczekaliśmy 2 miesziące i sama zona odebrała :) Cóż, nie pierwszy raz firmy ubezpieczeniowe kombinują by tylko nie wypłacić odszkodowania. Najszybciej będzie jak Twoja żona podpisze te papiery, no chyba, że jej np. nie ma w kraju. Wtedy to może być problem.


27.06.2008, 23:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.07.2007, 07:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 156
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: Subaru Impreza
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
Akurat teraz zdarzyła mi się podobna sytuacja. upoważnienie do wypłaty odszkodowania musi być podpisane przez właścicieli auta (u mnie w dowodzie są to rodzice). Ale po małej wojnie telefonicznej udało się wysłać przedstawiciela z innego oddziału Allianz w miejsce pobytu rodziców (urlop lecz w PL) - tam podpisali i agent przesłał już do odpowiedniego oddziału. Może ta wskazówka się komuś przyda, żeby nie czekać na powrót uprawnionych osób.


21.07.2009, 19:08
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL