Teraz jest 08.05.2024, 17:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Lewoskręt a uderzenie z tyłu w lewy bok 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.10.2005, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 34
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
Sa sytuacje, w ktorych wine ponosza obydwaj kierowcy, np. pojazd A wlaczajacy sie do ruchu zajechal droge pojazdowi B, ktory jechal z narmierna predkoscia w miejscu, gdzie jest slaba widocznosc (patrzac, z perspektywy pojazdu A). I kto jest winny? Zazwyczaj obydwaj kierowcy dostaja mandaty, ale wieksza odpowiedzialnosc finansowa w moim przekonaniu powinien poniesc pojazd A, bo to on mial ustapic pierwszentwa przejazdu..
W przypadku lewoskretu w moim rozumieniu jest podobna sytuacja: pojazd skrecajacy musi ustapic pierwszenstwa, natomiast wyprzedzajacy (analogicznie do przekroczenia predkosci w pierwszym przykladzie) nie zastosowal sie do innych przepisow..
Jak dla mnie jest to chore, ale uklada sie w logiczna calosc..


10.06.2008, 12:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
http://sport.wp.pl/wid,10036928,kat,652 ... omosc.html

i tu taki właśnie przypadek

''Podchodzi mi to pod pirata drogowego''

No niestety trochę jeszcze czasem ponosi fantazja.

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


10.06.2008, 13:10
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Zgoda wina obopólna, bo jeden się nie zachował szczególnej ostrożności, a drugi wyprzedzał na skrzyżowaniu i ciągłej. ALE ukaranie mandatem gościa który skręcał to przegięcie. W końcu mial prawo domniemywać że nikt go nie będzie wyprzedzał w tym miejscu... (wiem, wiem, zasada ograniczonego zafania). Ale Powinni zostawić go z upomnieniem. Bo on popełnił tylko pewnego rodzaju niedopatrzenie (uchybienie) a ten wyprzedzający na skrzyżowaniu działał świadomie wbrew przepisom i z premedytacją.
Jeśli tak wygląda sprawiedliwość to w ogóle po co są przepisy. Może w ogóle zlikwidujemy je wszystkie a w przypadku słtuczki każdemu niezależnie od sytuacji będzemy wlepiać kary.

Poza tym prawko robiłem juz dawno, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś zwracał mi uwage żebym patrzył w lustro przy skręcie w lewo. Wtedy sądziłem, że w takich sytuacjach jestem nietykalny. Odruch patrzenia w lustro wyrobiłem sobie dopiero w miarę przejechanych km.
Ciekawe, ze o takich sprawach dowiadujemy się dopiero przy tego typu okazjach jak wypadki. A nie na kursie. Wiem, że nieznajomość prawa nie zwanlnia z jego porzestrzegania, ale... ech szkoda gadać...


10.06.2008, 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 31.03.2006, 07:20
Lokalizacja: Opatów
Posty: 192
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Dopiero dziś (mając chwilkę) zerknołem do tego tematu.
Kros chwała Ci za rozpoczęcie takiego tematu ale przyznam że włos mi się zjeżyły na głowie jak przeczytałem że skręcając w lewo np do posesji to ten gość za mną może mnie wyprzedzić po mojej lewej.
Fakt faktem było to jakiś rok temu mój szfagier autem swojego taty właśnie z drogi jednojezdniowej krajowej w obszarze zabudowanym skręcał do znajomego w lewo na jego posesję i kierujący z tyłu nie zauważył kierunkowskazu wyprzedzając uderzył w szfagra. "Oczywiście" policja orzekła winę wyprzedzającego nie tego co skręcał w lewo. ale nie dalej jak w ubiegły piątek miałem sytuację podobną do tej co opisywaliście z tą różnicą że skręcałem w boczną dróżkę i w ostatniej chwili zauważyłem auto które pomimo mojego kierunkowskazu (który działa) wyprzedza mnie z lewej strony udało mi się odbić i nie doszło do kontaktu ale zostałem obtrąbiony przez ww pojazd. Uznałem że jakiś ....... itd i pojechałem dalej a teraz wątpliwości mam już dużo więcej co z tym skrętem w lewo. Wszystko wskazuje na to że jak to w naszym kraju bywa - jest różnie a dużo zależy od policji. normalnie szok.

_________________
Pozdrawiam Santi


23.06.2008, 12:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.10.2005, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 34
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
..ale jest to wina tylko i wylacznie przepisow, ktore pozostawiaja zbyt duzo mozliwosci interpretacji.. :smutny:


24.06.2008, 09:26
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL