Teraz jest 08.05.2024, 22:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Zmiana miejsca zamieszkania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.05.2007, 14:30
Lokalizacja: wrocław
Posty: 51
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Zmiana miejsca zamieszkania
Hej. mam taki kłopot. Przeprowadziłem się dwie ulice dalej, więc po jakimś czasie udałem się do urzedu miasta do wydziału komunikacji aby zaktualizować dane w dowodzie rejestracyjnym.
Po kilku razach udało mi się zdobuć numerek w kolejce, ale ku mojemu zdziwieniu pani w okienku stwierdziła że aktualizacja danych nie jest możliwa.
Mam przynieśc tablice i złożyć wniosek o nowy dowód rejestracyjny.
Co o tym sądzicie i czy ktoś z Was szanowni koledzy zetknął się z taką głupotą???


10.07.2007, 08:37
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Aktualizacja danych jest tylko w momecie kiedy np : zmienisz nazwisko, dolozysz hak do auta, muchozol itd...
W momecie kiedy zmieniasz miejsce zamieszkania zmienia musisz zmienic dowod osobisty, dowod rejestracyjny itd...I nie wazne jest czy mieszkasz w tym samym bloku - wystarczy ze zmieniles mieszkanie na inne i juz musisz przejsc proces rejestracji na nowo..


10.07.2007, 09:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Prawda jak jak wpisywałem w dowód rej instalacje gazową to musiałem wymienić dowód na nowy


10.07.2007, 10:22

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wczoraj przerabiałem powyższe oba przypadkina raz a więć:
1 gaz wpiszą do starego dowiodu opłat nie ma
2 zmiana miejsca zamieszkania potrzebne są:
- dowód osobisty
- katra pojazdu
- tablice ejstracyjne ( zmiana hologramu)
- dowód rejstracyjny
opłata skarbowa 60 zł
Po miesiącu czasu mam się zgłsić po odbiór nowego dowodu


11.07.2007, 09:05

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To ciekawe czemu mi kazali wymieniać dowód przy wpisie gazu? ??? :sciana:


11.07.2007, 10:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie wimem ale do starego wbyli mi
"ZGŁOSZONO ZNIANĘ DANYCH
DOT. ADRESU
GAZ-LPG "
DATA, PIECZĘĆ+PODPIS


11.07.2007, 10:08

Dołączył(a): 10.12.2005, 22:43
Lokalizacja: Kraków
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Województwo: małopolskie
Post 
krecikwzt napisał(a):
To ciekawe czemu mi kazali wymieniać dowód przy wpisie gazu? ??? :sciana:


Moze miales stary dowod, albo stare tablice, a nie nowe unijne??


11.07.2007, 16:42
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 25.05.2007, 14:30
Lokalizacja: wrocław
Posty: 51
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post 
Oststnio jeszcze naszły mnie wątpliwości związane z waznościa ubezpieczenia, ale niedawno odnawaiłem umowę i dowiedziałem się że ubezpieczyciela nie interresuje czy mam w dowodzie rejestracyjnym aktualne miejsce zameldowania.
Jedyne co mogę się obawiac to mandat.


20.07.2007, 13:27
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
michawiec, jeszcze Ci tylko dodam, że jeśli zmieniłeś adres zamieszkania i masz zmianę w dowodzie osobistym i zmienisz to w dowodzie rejestracyjnym, to musisz wymienić jeszcze co? - prawo jazdy :-D . Jeśli chodzi o mandat, to grunt, żeby w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy było to samo, bo te dokumenty będzie chciała policja przy kontroli.

Ja teraz jestem właśnie w toku wymiany tych dokumentów bo wreszcie przerejstrowywuję auto z CB na PO :mrgreen:


20.07.2007, 13:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.05.2007, 14:30
Lokalizacja: wrocław
Posty: 51
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post 
Mr T. napisał(a):
michawiec, jeszcze Ci tylko dodam, że jeśli zmieniłeś adres zamieszkania i masz zmianę w dowodzie osobistym i zmienisz to w dowodzie rejestracyjnym, to musisz wymienić jeszcze co? - prawo jazdy :-D . Jeśli chodzi o mandat, to grunt, żeby w dowodzie rejestracyjnym i prawie jazdy było to samo, bo te dokumenty będzie chciała policja przy kontroli.

Ja teraz jestem właśnie w toku wymiany tych dokumentów bo wreszcie przerejstrowywuję auto z CB na PO :mrgreen:


No właśnie problem w tym że prawo jazdy miałem już wymienione i OK a w dowodzie stary adres.
Ale własnie dziś załatwiłem zmianę (kosztowało mnie to 5 godzin w urzędzie (Wrocław, na Zapolskiej). Sceny jakie się tam rozgrywają przypominają te z "Alternatywy 4" pod sklepem mięsnym :)
Tak więc teraz tylko jeszcze jedna strata czasu na odebranie nowego dowodu rejestracyjnego.


24.07.2007, 12:38
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
apropos urzędów we wrocku. rejestrowalem moja fabke w lutym. obecnie nie mieszkam juz we wrocku ale jestem tam zameldowany. W kazdym bać razie do wrocławia ma 250km. Kiedy pojawiłem sie około 8ej w urzedzie to w informacji zabili mnie śmiechem. poźniej dowiedzilem sie ze ludzie biorą po 5 numerków albo zeby sprzedac albo.... widzialem gościa ktory na raz rejestrowal 4 samochody w 4 okienkach. Nie mam słów zeby opisac swoją wściekłość w tamtej chwili. Po wizycie u naczelnika dowiedzialem sie ze moge probowac pare minut przed zamknieciem urzedu i tak tez zrobilem. Uff udalo sie. Pani w okienku miala jeszcze pretensje ze co ja jej daje co to za dowod auto z bez osi (w starszych dowodach nie wpisywano danych samochodu) wku.... sie strasznie - a co ja sobie sam ten dowod drukowałem.
juz sie bałem ze kaze mi przegląd techniczny robic ale miałem ze sobą świadectwo homologacji wiec załatwiłem wszystko.
A i polecam jeszcze wymiane paszportu tez niezła komedia.


27.07.2007, 08:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
michawiec napisał(a):
Oststnio jeszcze naszły mnie wątpliwości związane z waznościa ubezpieczenia, ale niedawno odnawaiłem umowę i dowiedziałem się że ubezpieczyciela nie interresuje czy mam w dowodzie rejestracyjnym aktualne miejsce zameldowania.
Jedyne co mogę się obawiac to mandat.

Mandat i zabranie dowodu rej. ze względu na niezgodność danych ze stanem faktycznym, który można ustalić na podstawie dowodu osobistego, a jeśli go nie masz to glina może cię zabrać na komisariat w celu ustaleniu tożsamości ( i wbrew pozorom prawo jazdy ci nie wystarczy, bo to nie jest dokument tożsamości) , choć nie słyszałem, aż o takiej upierdliwość policjanta.
Natomiast prawko z niezgodnym adresem to dostaniesz "tylko" mandat.
darecki napisał(a):
Aktualizacja danych jest tylko w momecie kiedy np : zmienisz nazwisko, dolozysz hak do auta, muchozol itd...
W momecie kiedy zmieniasz miejsce zamieszkania zmienia musisz zmienic dowod osobisty, dowod rejestracyjny itd (...)

Jak zmieniłeś nazwisko to też trzeba wymienić dowód osobisty i rejestracyjny.

_________________
Obrazek


27.05.2008, 21:40
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL