Teraz jest 28.03.2024, 11:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Źle ustawiona sygnalizacja świetlna Wawa - Czecha/Kajki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post Źle ustawiona sygnalizacja świetlna Wawa - Czecha/Kajki
Sprawa tak naprawdę rozbija się o wiele skrzyżowań w Polsce, ale ja postanowiłem opisać to co mnie bezpośrednio dotyczy. Rozchodzi się o skrzyżowanie na trasie wlotowej/wylotowej do Warszawy: Czecha/Kajki. Ostatnio zrobiono tam nową sygnalizację - dodano światła do skrętów i zawracania w lewo. Światła ustawiono tak, że rano w godzinie szczytu na Czecha ustawia się 2, 3, czasem nawet 5 km korek - logiczne, każdy do pracy śmiga z Wesołej/Starej Miłosny i dalszych. W tym samym czasie z ul. Kajki jest praktycznie pusta, ale zielone im świeci namiętnie - w tym czasie Czecha stoi w namiętnym uścisku.

http://mapa.szukacz.pl/?&nc=52,22662&ec ... NY%20PUNKT

I teraz najlepsze - jak sobie zrobić dobrze, będąc pracownikiem ZDM. Dzwoniłem właśnie do ZDM oddział "sygnalizacja świetlna". Odebrał miły Pan (nie zaprzeczę :P) i przedstawiam mu swoją bolączkę. Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

ja: Witam, chciałem zgłosić błędnie, wg mnie, ustawioną sygnalizację na ulicy Czecha/Kajki. Mianowicie w godzinie szczytu na ul. Czecha ustawia się średnio 3-4 km korek do świateł.
on: ...
ja: W związku z tym chciałem się dowiedzieć komu to zgłosić do przebadania, zweryfikowania.
on: Teoretycznie do nas, ale ja Panu powiem że na tym skrzyżowaniu została ostatnio zainstalowana dwufazowa sygnalizacja świetlna i stąd te korki. Znaczy dwufazowa, bo są wydzielone skręty w lewo.
ja: Zgoda, ale z koeli ja Panu powiem, że te korki się zaczęły tam jakieś półtora roku temu. Pewnego razu padła tam instalacja i po "naprawie" zaczęły się robić korki, bo został skrócony cykl.
on: Nie, nie, nie. Nie zgodzę się z panem. Tak się składa, że ja mieszkam na Kościuszki...

Tu wtrącę, EUREKA!, Kościuszki to także ulica (wg mnie właśnie lepiej uprzywilejowana) w omawianym cyklu świetlnym!

on: [kontynuacja] zatem wiem jak sprawa wygląda z własnych autopsji.
ja: Ja też wiem, tylko od drugiej strony. Kiedyś w korkach stała Kajki i Kościuszki, teraz stoi Czecha, przy czym ilości samochodów stojących na światłach są nieporównywalne. Po za tym teraz to jest naprawdę przegięcie, bo gdy Czecha stoi to na Kajki/Kościuszki jest pusto.
on: no nie, powiem panu że ja dopiero za czwartym cyklem wyjeżdżam.
ja: no to milutko, bo ja od momentu jak stanę w korku, to schodzi mi 15 minut, czyli podejrzewam że między 10 a 15 cykli mija.
on: no nie, to tak na pewno nie jest, bo kolega jeździ właśnie od Czecha i nie narzeka.
ja: ...
on: ponadto tak są światła (tu użył fachowej nazwy, której nie pomnę, generalnie chodzi o jakiś czujnik ruchu) więc jak jest tam mało samochodów to światła przepuszczają więcej samochodów z Czecha.

Sobie w tym momencie myślę, no już bardziej perfidnych ściemek nie mógł wymyślić.

Reasumując, podał mi numer telefonu do UM Warszawa wydział sygnalizacji, który to podobno zatwierdza czasy trwania świateł. Mam zamiar tam przedzwonić i ustalić. Jeśli są jacyś zainteresowani tym tematem, to proponuje zadzwonić do ZDM i to zgłosić
http://www.zdm.waw.pl/o-firmie/kontakt.html (tel. 022 620-10-21 prosić z działem sygnalizacji świetlnej). Ja w tym momencie dzwonię do UM (022 525-17-02 również dział sygnalizacji jakby ktoś chciał powalczyć) i spróbuję ustalić czy światła są faktycznie ustawione zgodnie z ustalonym planem).

Szczerze mówiąc podejrzewałem że tu musi być jakiś przekręt, ale nie wiedziałem że to taki niski urzędasek sobie zrobił dobrze - chyba że ktoś "wyższy" tam jeszcze mieszka, a ten tylko na tym z przyjemnością skorzystał. Swoją droga, ciekawe ile jest takich podobnych kwiatków w Wawie/Polsce.

Edit: ok, po telefonie, śpieszę z wyjaśnieniem. Moja teoria spisku oczywiście chybiona. ;) Pani w UM potwierdziła że maksymalny czas cyklu na _każde_ skrzyżowanie to 120 sekund. Do tego na tym skrzyżowaniu dochodzi "efekt" akomodacji (trudne słowo), który polega na umieszczeniu czujników dla samochodów (ulice dojazdowe, w tym wypadku Kajki / Kościuszki) i przycisków dla pieszych (gdy ktoś chce przejść, to wdusza przycisk i mu się zielone zapala). Zatem w mało sprzyjających warunkach nawet jedna osoba potrafi zrobić niezły korek. Pani z UM przyjęła zgłoszenie i nakaże sprawdzić czy akomodacja i cykl działa prawidłowo. To wszystko co można w tym temacie zrobić.

<teoria spisku on>

Ale jeśli "konserwatorem" jest miły Pan z ZDM, to i tak jestem ugotowany. :crazy:
Bo nadal uważam że tamte ulice są lepiej uprzywilejowane,
tj. ich cykl jest równy cyklowi głównej arterii...

<teoria spisku off>

PS no i póki co zwracam honor miłemu Panu z ZDM (bo się nie przedstawił)...

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


20.06.2007, 13:29
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Te nowe swiatal (tzw. inteligetne) to jest "rewelacja" :D Kto zna Bialystok, bedzie wiedzial o co chodzi. Jest sobie skrzyzowanie "obwodowki" (obecnie Maczka/Andersa) z 100-lecia. Zawsze korku byly na pasie skretu w lewo (jakac od Wawy Maczka) na Augustow. TIRy potrafily tak stac kawal czasu. Kilka miesiecy temu zrobili modernizacje, wprowadzili swiatla "inteligetne", do skretu w lewo i... taraz sa potworne korki. Stoja wszyscy, tylko nie do wspomnianego wczesniej skretu w lewo "na Augustow" :) Paranoja, jade prosto i oba pasy zakorkowane, a lewy pusciutki, no moze jeden, dwa samochody. Coz, widac TIRy sa najwazniejsze :(

PS. Obecnie sytuacja jest jeszcze gorsza, bo cale centrum jest rozkopane i wszyscy wala przez obwodowke w nadzei, ze moze nadloza drogi, ale czasowo wyjdzie lepiej. a tu taki "zonk".


21.06.2007, 07:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Chyba coś poskutkowało, bo dzisiaj nie było już tak dużego korka. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Być może faktycznie było coś "zepsute". Jak widać trzeba po prostu zgłaszać takie rzeczy. Jak każdy będzie wychodził z założenia że "tak musi być", albo że "ktoś inny zadzwoni", to można se czekać do usranej śmierci. ;)

Edit: No i gówno, znowu dzisiaj korek 4 km, a boczne dojazdówki puste. Paranoja - jeden człowiek przechodzący przez ulicę jest uprzywilejowany kosztem 80 samochodów stojących w korku. Paranoja.

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


21.06.2007, 08:20
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,
no @Myjk powalczył z panem. Zobaczymy co z tego będzie. Ale kurcze z tego co widzę (dzis to chyba rekord o 6.55 stałem zaraz za góka w MIłosnej) to słabo to chyba będzie.
Ciekawe w tym piśmie jest to że piszą o zachodnim wlocie i otwartych estakadach przy Marsa, więc sami chyba widzą co narobili. Dziś o 16 na wyjeździe z miasta też stoi się już od wiaduktu nad torami. Wszystko przez te ...... światełka. CO najlepsze to ci do skrętu w lewo na tej cudownej strzałeczce też sobie stoją. Bez superstrzałki każdy by jakoś sobie skręcił, a tak stoimy bo super inżynier wymyślił, że tak jest bezpiecznie. Wiadomo co jakiś czas były tam dzwony, ale wszędzie są. A ty człowieku jak chcesz rano przyciąć dłużej komara w domu to przygotuj się na długi postój.
Generalnie przykro mi to mówić, ale słabo to widzę. Pamiętacie może Dolinkę Służewiecką?
W ubiegłym roku ktoś wpadł tam na taki pomysł i każdy z kierunków ma oddzielne światło. Efekt? Od tamtej pory jest tam wieczny korek. Nawet w telewizji skargi były. I co? Dupa - podregulowali, ale fizyka nie do przeskoczenia. Tyle jest samochodów i muszą wszystkie przejechać, a że nie zdążą? Poczekają i benzynki po 5 zeta (niedługo) naleją. Plus 30 na dworze,słońce świeci, a w wszyscy na światłach bo to bezpiecznie. Pewnie że bezpiecznie bo w takim korku to nikt sobie krzywdy nie zrobi. Chyba, że ze złości sobie włosy powyrywa.
Ech życie. Pozdrawiam Kolegę @Myjk.

P.S. Można dodawać punkty "pomógł" za taką akcję?


25.06.2007, 20:42

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
http://www.emide.pl/ZDM_DTSO-S_355_07.jpg

Pisemko z ZDM. Fajnie że się tym zajęli. Podziękowałem i poprosiłem o kopię odpowiedzi od inspektora. Dzisiaj faktycznie było przegięcie. Korek był chyba rekordowy (4,5 km), a przecież nic się nie stało po drodze... pojechałem "objazdem", z ul. Kajki wyjechałem bez zatrzymania - tj. na jednym cyklu się wcelowałem. Pewnie z 10 minut zaoszczędziłem (kosztem zawieszenia i błota w hamulcach). Niby nic, ale stanie w korku irytujące.

W drodze powrotnej też się niestety stoi. Miejmy nadzieję że szybko się tym zajmą. Jeśli nie, to proponuję kolegów zainteresowanych tematem również przekręcić (lub zwyczajnie napisać krótkiego maila) i narobić "afery". Ja osobiście preferuję grzecznie, bo tak, wbrew obiegowej opinii, da się jednak więcej załatwić. ;)

PS jarzy, sam sobie mam dać punkt pomógł? ;) W końcu także dla siebie to robię. ;)

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


25.06.2007, 21:47
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No nie wiem jak Wasze odczucia, ale na razie jest trochę oddechu z tymi światłami.
Być może coś grzebali, ale chyba wakacje maja większy wpływ.
W poniedziałek o 7 rekord - stałem prawie na górce w Miłosnej. Od wtorku rewelacja! Ok. 7 przejeżdżam na 2 , 3 zmianie.
Z drugiej strony (od śródmieścia) po południu też trochę luźniej.
Szkoda, że wakacje takie krótkie


05.07.2007, 19:04

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Dokładnie, podejrzewam że to zmniejszone nasilenie ruchu związane z wakacjami.
Choć chyba zwiększyli jednak ten cykl o te 8 sekund.

[ Dodano: 2008-01-03, 21:08 ]
Updejcik dla zainteresowanych - bo cały czas walczę ;)

----------------------------

Dot.: działania sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Czecha – Kajki.

W nawiązaniu do pisma nr ZDM/DTŚO-S/5512/689/07 z dnia 27.12.07r. uprzejmie informuję, że w związku z uruchomieniem estakad trasy Siekierkowskiej oraz po remoncie sygnalizacji na w/w skrzyżowaniu (wykonanym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach) warunki ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu uległy znacznemu pogorszeniu. Wielokrotnie dokonywano korekt w programach sygnalizacji świetlnej (głównie na moje "zarzuty" ;) - przyp. Myjk), które w pewnym stopniu usprawniły ruchu. Jednakże przy obecnych natężeniach ruchu pojazdów w szczycie porannym i popołudniowym oraz aktualnie obowiązujących przepisach zawartych w w/w rozporządzeniu nie ma możliwości skutecznego usprawnienia ruchu poprzez ingerencję tylko i wyłącznie w programy sygnalizacji świetlnej.
W związku z powyższym wystąpiłem do Zarządu Dróg Miejskich z prośbą o zwiększenie liczby pasów w relacji na wprost na ul. Czecha. Z przeprowadzonych symulacji w/w rozwiązania wynika, że zastosowanie trzech pasów do jazdy na wprost w obu kierunkach w znaczący sposób zwiększy przepustowość i upłynni ruch na przedmiotowym skrzyżowaniu.
Zwracam się więc ponownie niniejszym pismem do Zarządu Dróg Miejskich o pilne rozpatrzenie przedstawionej koncepcji, zawartej w piśmie BD-RO/OS/BM/5512-166/07 z dnia 14.12.07r.

----------------------------

Zobaczymy co to będzie z tego. ;)

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


05.07.2007, 20:30
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL