Teraz jest 28.03.2024, 18:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26.01.2016, 11:40
Posty: 22
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 204
Województwo: łódzkie
Post Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Witam kolegów,
otóż prawie już zakupiłem FABIE 2 FL. Problem tylko w tym, że auto obecnie zarejestrowane jest jako dwuosobowe, ponieważ jest to van. Kanapa została założona lecz w takim przypadku mam tylko dwa pasy z tyłu i auto może zostać zarejestrowane jako 4-ro osobowe. Czasem pewnie zdaży się jechać w pełnym komplecie, więc wolałbym mieć 5-cio osobówkę.

Czytałem, że jest możliwość założenia pasa biodrowego na środkowe miejsce kanapy z Fabii 1, ponoć są zaczepy w Fabii 2 pod to. NIe mam możliwości tego sprawdzić, bo auto stoi jeszcze u delaera.

Orientuje się ktoś czy taki pas spełni wymagania przeglądu technicznego ?
Czy będę musiał skombinować jakąś kanapę z trzema pasami ?

Pozdrawiam


19.02.2016, 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
To zależy od diagnosty i homologacji. Czy "cywilna" F2 miała środkowy pas 3-punktowy to nie wiem.


sent by phone

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


19.02.2016, 11:50
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Czegoś nie rozumiem, jeśli zamontowałeś oryginalną kanapę z Fabia II to środkowy pas przecież jest w oparciu, co się z nim stało ? W oparciu jest 3 punktowy pas bezpieczeństwa, nie biodrowy.

Obrazek


Pamiętam jak przez mgłę, gdzieś to pisali w gazecie, jeśli auto jest 2 osobowe a za fotelem kierowcy i pasażera jest kratka metalowa to musisz kupić nowe nie używane pasy bezpieczeństwa (nie mogą to być elementy z jakiegoś auta rozbitego czy szrotu, musisz przedstawić fakturę zakupu). Kanapa sama w sobie może być używana, brudna ale pasy mają być nówki sztuki. Niestety diagnosta bardzo dokładnie to sprawdza i jeśli nie masz faktur na dane elementy to nie wyda pozytywnej decyzji.

Ma to swoje pozytywne ceny, nikt nie zamontuje pasów z wystrzelonym napinaczem nawet jako imitacją.


19.02.2016, 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.01.2016, 11:40
Posty: 22
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 204
Województwo: łódzkie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Kanapa, która jest w tym samochodzie nie posiada środkowego pasa. Tak twierdzi delaer, nie wiem co z nim zrobili. Z tego co się orientuje, trzeba by wymienić kanapę na taką która posiada 3 pasy. No chyba, że tak jak mówisz kupić tylko nowy środkowy pas, jest to w ogóle możliwe ?


19.02.2016, 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Jeśli miałeś kratkę za fotelem kierowcy i pasażera to niestety tam w ogóle nie było żadnej kanapy (ani siedziska ani oparcia) na przykładzie : http://www.moto-opinie.com/test-skoda-fabia-van-1-2-tsi/

Jeśli to była kratka za tylna kanapą pasażera (za zagłówkami) jak u krd w temacie : viewtopic.php?f=48&t=12541 to spytaj się go na ile miejsc na zarejestrowany samochód.


19.02.2016, 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.01.2016, 11:40
Posty: 22
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 204
Województwo: łódzkie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Daniel napisał(a):
Jeśli miałeś kratkę za fotelem kierowcy i pasażera to niestety tam w ogóle nie było żadnej kanapy (ani siedziska ani oparcia) na przykładzie : http://www.moto-opinie.com/test-skoda-fabia-van-1-2-tsi/

Jeśli to była kratka za tylna kanapą pasażera (za zagłówkami) jak u krd w temacie : http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 48&t=12541 to spytaj się go na ile miejsc na zarejestrowany samochód.


Kratka była za fotelem kierowcy, auto było vanem dwuosobowym. Do samochodu jest już wstawiona kanapa, która była pierwotnie. Dostałem informację, że kanapa ta posiada tylko 2 pasy bezpieczeństwa, one są mocowane w boczkach, środkowego brak.

Z tego co wiem w kanapie są otwory na ten środkowy pas. Czy jest możliwość zakupienia tylko i wyłącznie nowego pasa ? Jak to jest np. po wypadkach samochodowych, przecież skądś te pasy się sprowadza, prawda ?

W tym artukule który podałeś, jest napisane że "Jednak co ciekawe i ważne dla przyszłych klientów, proces homologacji odbywa się w Polsce, zatem każdy z klientów przy zakupie auta otrzymuje kanapę, zagłówki i pasy wraz z wpinkami w bagażniku… gdyby ktoś postanowił zmienić przeznaczenie auta w przyszłości."

Czy wg. was określenie pasów wraz z wpinkami w bagażniku dotyczy kompletu pasów, czy tylko lewego i prawego ?


19.02.2016, 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
kristof napisał(a):
Kratka była za fotelem kierowcy, auto było vanem dwuosobowym. Do samochodu jest już wstawiona kanapa, która była pierwotnie. Dostałem informację, że kanapa ta posiada tylko 2 pasy bezpieczeństwa, one są mocowane w boczkach, środkowego brak.

Ale jest otwór technologiczny na 3 pas 3 punktowy ? Jeśli go nie ma to z jakiego auta jest to oparcie ?

kristof napisał(a):
Czy jest możliwość zakupienia tylko i wyłącznie nowego pasa ? Jak to jest np. po wypadkach samochodowych, przecież skądś te pasy się sprowadza, prawda ?
Do kupienia w ASO albo u sklepie z oryginalnymi rzeczami SKODA. Tylko musisz kupić element nowy, nie ma opcji że kupisz używany, bo nie będziesz miał faktury zakupu. A bez faktury zakupu (a w niej będzie napisane - stan nowy) nie dostaniesz pieczątki. Dlatego własnie VAN-y tak ciężko i po kosztach przerobić, na przykładzie OPEL CORSA C tylny pas kosztuje 800,- zł, nie występuje na wolnym rynku, tylko i wyłącznie ASO albo autoryzowany sklep dilerski.


19.02.2016, 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Znalazłem coś takiego, nie mam dostępu do pełnowartościowej ETKA

Tutaj nie dzielone oparcie, ale widać pas 3-ci
http://www.partsbase.org/media/images/skoda/70b12be7eab2a4bcbc5020ed9b139227.png


Tutaj dzielone oparcie i jest rozpisane co i jak:
http://www.partsbase.org/media/images/skoda/15d14de507a611f917170bd19aba1d66.png


To Ci chyba najwięcej powie :
Obrazek

I numery katalogowe :
http://www.partsbase.org/skoda/fabia-fa ... -lap-belt/

I pas ma mieć numer katalogowy : 5J6857807A


Cenowo przykładowo :
http://www.ebay.de/itm/Skoda-Fabia-5J-Original-Dreipunktsicherheitsgurt-Ruecksitzbank-mitte-5J6857807A-/301754761689
https://www.rar-carparts.com/skoda/fabia/fabia-ii-lim-combi-typ-54-06-12/sicherheitsgurt-h-mi-skoda-fabia-ii-lim-combi-typ-54-06-12/a-181798/

Spytaj leshnikov on rozbierał kanapę w Fabia II FL


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Daniel za ten post:
kristof
19.02.2016, 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Jestem właśnie w ASO, bo zakładają mi maxidota :) to zapytałem jak to u nas wygląda
590 kosztuje pas z napinaczem, do tego musisz wymienić zapinkę jak masz ją na jeden pas na podwójną i ona kosztuje 130zl.


19.02.2016, 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2010, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 581
Zdjęcia: 1
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia 3 Liftback 1,6TDI 110KM
Rok prod.: 2016
Województwo: mazowieckie
Post Re: Środkowy pas biodrowy w FABIA 2 FL
Przeszedłem ta procedurę we wrześniu ;)
Fabrycznie miałem kratkę za tylną kanapą dwa zagłówki z tyłu i brak środkowego pasa. Była to wersja van zarejestrowana na 4 osoby.
W okolicach 2010 jak były kratki montowane to montażu dokonywala Skoda Polska. Rozumiem że wmontowali kanapę jaka była fabrycznie, z Czech pewnie nie przychodziły 2 osobowe więc kanapę dostawał kupujący.. Dealer więc nic złego teraz nie zrobił. Np mój kolega do Roomstera dostał 5 fotel do bagażnika i czekał on na montaż w garazu 5 lat ;)

Chcąc przerobić na 5osobowa wypytalem diagnoste w co ważne OKREGOWEJ stacji. Jego stanowisko było takie ze jeśli jest zagłówek środkowy to musi być pas trzypunktowy ale jeśli zaglówka nie ma można zamontować tylko biodrowy. Nic nie mówił że ma być nowy. Musiałem tylko znaleźć zakład który ma w papierach że dokonuje takich zmian w autach. Ten papier oraz odkrecenie kraty i przykrecenie pasa kosztowało mnie 100zl.
Trochę swoją drogą nameczylismy się z mechanikiem by trafić w gwint montujac te dwa elementy. Widać je na zdjęciu z ETKI powyzej ;)
Generalnie wymienia się te dwa elementy pod kanapa. Teraz z każdego wychodzi po jednej wpince. Należy kupić jeden z podwójną wpinka a drugi wpinka + pas biodrowy.
Ja kupiłem na Allegro za bodajże 60zl chyba z F1.. To fakt martwilem się że wymieniam wpinki na używane... Wkoncu wymienione musiały być też te ktore dotyczyły bocznych miejsc tylnej kanapy..

Papier od warsztatu zabrał diagnosta a ja od niego dostałem taki papier i z nim udałem sie po nowy dowód..

http://fs5.directupload.net/images/160219/q6yyjknz.jpg

tapnięte z XZ3C

_________________
była F2 FL COMBI CLASSIC VAN CAYB 1,6TDI 90KM '2010
była F1 SOUL BME 1,2 12V 64KM '2006
oraz Favorit 135L '1991


19.02.2016, 20:35
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL