Teraz jest 28.03.2024, 19:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Zasady ruchu na parkingu pod marketem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post Zasady ruchu na parkingu pod marketem
Nie wiem czy tematycznie ten wątek odpowiada tematyce tego działu, ale jednak tu pasuje wg mnie najbardziej ???

Chodzi mi o pewną rzecz, z którą każdy z nas na co dzień moze mieć do czynienia. Rzecz się tyczy zasad ruchu na parkingach pod marketami. Przed wjazdem zazwyczaj ustawiony jest znak zasad ruchu równorzędnego, czyli przepuszczamy wszystkich z prawej strony. No właśnie, niby dobre, ale jednak.... I tak, szukając miejsca i jadąc sobie np. drogą wzdłuż parkingu po prawej stronie mam co chwila wyloty z poprzecznych alejek, gdzie są już wyznaczone miejsca do parkowań. Jeśli są one po mojej lewej - nie ma dyskusji, ale jeśli żeby przejechać wzdłuż cały parking mijam kilkanaście takich wylotów z prawej strony to czy ja muszę każdego wyjeżdżającego z prawej przepuścić, jeśli nawet na tych wylotach są namalowane białe trójkąty? Co jeśli śnieg je zasypie i nie będzie ich widać? Jedni wyjeżdżający z prawej przepuszczają tych jadących główną drogą parkingu, inni włączają się na oślep, przekonani że mają pierwszeństwo. Czy ktoś potrafi to wyjaśnić i powiedzieć kto będzie winny przy ewentualnej stłuczce?

_________________
1,9 TDI (133@326)


07.07.2006, 19:02
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.12.2005, 18:56
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Posty: 98
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: śląskie
Post 
Znaki na jezdni mówią wszystko. Jeżeli są na drodze z prawej strony namalowane są trójkąty to mamy pierwszeństwo, jeżeli ich nie ma przepuszczamy pojazdy z prawej. Każdy market ustala to indywidualnie. Przy stłuczce policja tym się sugeruje ustalając winnego.

_________________
FABIA COMBI AME 1.4 LPG. A TO MÓJ SYN.


07.07.2006, 19:48
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ZTCW znaki malowane na jezdni musza byc potwierdzone znakami pionowymi. Wiec kazdego z prawej musisz puszczac, jezeli nie ma on znaku nakazujacego ustapienie pierwszenastwa.


08.07.2006, 21:45

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No i tak nalezy pamietac o zasadzie ograniczonego zaufania. Jak znaki poziome sa niewidoczne to dla wlasnego bezpieczenstwa puszczamy ty z prawej i jest ok


08.07.2006, 21:52

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
plasmo napisał(a):
No i tak nalezy pamietac o zasadzie ograniczonego zaufania. Jak znaki poziome sa niewidoczne to dla wlasnego bezpieczenstwa puszczamy ty z prawej i jest ok


No właśnie, ja tak robię, ale jakież jest zdziwienie tych wyjeżdżających z prawej, których puszczam. Generalnie taka zasada na parkingach pod marketem jest bez sensu. Bo jadąc drogą wylotową już, muszę się generalnie zatrzymywać co kilka metrów kilkanaście razy, bo anuż ktoś może z prawej wyjeżdżać... trochę chore.

_________________
1,9 TDI (133@326)


09.07.2006, 10:09
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A co wy na to (źródło: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=738166). Ja jak przeczytałem, to mi mało gałki oczne nie wypadły na zewnątrz :czytaj:

Wyjaśnienie Policji...
13.04.2006 07:50
Szanowny Panie Redaktorze! W nawiązaniu do Pańskiego pisma przesłanego e-mailem uprzejmie informuję, że w wyniku postępowania zleconego przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, ustalono: w dniu 28 marca 2006 roku oficer dyżurny otrzymał informację o kradzieży w sklepie, której dopuściła się osoba cierpiąca na zaburzenia psychiczne.


Osoba ta zachowywała się agresywnie - rzucała przedmiotami, atakowała pilnujących ją pracowników ochrony, kopała ich i drapała. Wobec powyższego na miejsce skierowano patrol policyjny. Chwilę później na miejsce dotarł drugi - celem udzielenia pomocy obecnemu już na miejscu policjantowi oraz ochroniarzom. Z uwagi na fakt, iż ochrona obiektu wskazała miejsce, gdzie miały się kierować radiowozy - zaparkowano je najbliżej wejścia - na miejscu przeznaczonym dla inwalidów. Ustalono ponadto, że wszystkie pozostałe miejsca parkingowe były zajęte i brak było możliwości ustawienia radiowozów w taki sposób, aby nie blokowały przejazdu. Fakt ten wynikał zatem z konieczności szybkiego i skutecznego podjęcia interwencji w hipermarkecie, celem zapewnienia bezpieczeństwa ochroniarzom, a zarazem klientom. Jednocześnie, w obliczu istniejącego zagrożenia - koniecznym było szybkie, bezpieczne i w miarę możliwości dyskretne wyprowadzenie zatrzymanej ze sklepu.

Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali agresywną kobietę. Potwierdzając, że cierpi ona na poważne zaburzenia psychiczne wezwali pogotowie ratunkowe, które w asyście jednego z interweniujących funkcjonariuszy odwiozło zatrzymaną do Subrejonowego Ośrodka Leczenia Psychiatrycznego w Bielsku-Białej, gdzie pozostała na obserwacji. W sprawie kradzieży torebki z hipermarketu, której dopuściła się zatrzymana - skierowano wniosek o jej ukaranie do Sądu Grodzkiego.

Ustalenia poczynione w tej sprawie dowodzą, że policjanci nie naruszyli dyscypliny służbowej z uwagi na wystąpienie stanu wyższej konieczności, czyli potrzeby szybkiej i zdecydowanej reakcji na zaistniałe zdarzenie (stosowanie bowiem do zapisu artykułu 16§1 kodeksu wykroczeń: "nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcane nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane"). Z całą pewnością dobro, które ochronić mieli policjanci, a więc zdrowie i życie pracowników ochrony oraz spokój i porządek publiczny na terenie hipermarketu - przedstawiało zdecydowanie większą wartość aniżeli ewentualne naruszenie przepisu porządkowego dotyczącego parkowania.

Ponadto pragnę Pana poinformować, że zaparkowanie pojazdów w miejscu przeznaczonym dla inwalidów nie stanowiło naruszenia przepisów ruchu drogowego. Miejsca wyznaczone dla inwalidów na parkingu przy hipermarkecie nie znajdowały się bowiem w obrębie drogi publicznej. Zastosowania nie miały więc w tym przypadku przepisy Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym. W myśl artykułu 1 ust. 1 - cytowana Ustawa ma zastosowanie na drogach publicznych oraz w sferach zamieszkania. Zaznaczenia wymaga, iż przepisy tej Ustawy stosuje się także do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, ale tylko wówczas jeśli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tegoż ruchu. W badanym przypadku nie stwierdzono, aby zaistniało zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pragnę także zwrócić uwagę na fakt, iż oznaczenie miejsca do parkowania dla inwalidów nie odpowiadało znakom zawartym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 roku w sprawie znaków i sygnałów drogowych, a zatem brak jest jakichkolwiek podstaw do zarzucenia policjantom popełnienia wykroczenia.

Konkludując pragnę Pana poinformować, że interweniujący policjanci nie naruszyli dyscypliny służbowej ani też obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Z poważaniem,

sierż.sztab. Elwira Jurasz

Oficer Prasowy

Komendy Miejskiej Policji

w Bielsku-Białej


(INTERIA.PL)

Czy z innymi znakami i regułami ruchu drogowego jest podobnie ??? :cenzura: :blowup: :cenzura:


11.07.2006, 08:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL