Teraz jest 26.04.2024, 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Homologacja ciężarowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
krótko mówiąc z kratą za tylnymi siedzieniami...i nie możesz jej zdjąć do jazdy...

_________________
serve chilled


10.10.2008, 13:25
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A jakieś przerejestrowanie na normalne osobowe?


10.10.2008, 13:36

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
gdzieś czytałem kiedyś, że jest możliwe... ale nie podam Ci szczegółów...chyba tutaj na forum o kiedyś było...poszukaj :good:
..aha...mam coś takiego. nie wiem na ile jest to aktualne..zadzwoń do Wydz. Komunikacji i powiedzą Ci wszystko...


Cytuj:
Jeżeli natomiast dokonujemy zmiany homologacji samochodu z ciężarowego na osobowy w celu dokonania zmiany rodzaju pojazdu lub zmiany przeznaczenia samochodu należy dostarczyć do Wydziału Komunikacji następujące dokumenty:

- fakturę za dokonanie zmiany konstrukcyjnej pojazdu wystawioną przez firmę do tego uprawnioną,
- oświadczenie firmy dokonującej zmiany rodzaju pojazdu mówiące o dokonanych zmianach,
- potwierdzony za zgodność z oryginałem REGON firmy dokonującej zmiany rodzaju pojazdu potwierdzający jej uprawnienia w tym zakresie oraz
- wymienione już wcześniej dokumenty rejestracyjne, a więc: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, ważną polisę OC.

W trakcie sprawdzania przez urząd historii samochodu otrzymuje się tablice wraz z tymczasowym dowodem (tzw. miękki), który należy oddać w momencie odbierania stałego dowodu rejestracyjnego.

Pojazd rejestruje starosta właściwy dla miejsca zameldowania nowego właściciela samochodu. Koszt całkowity rejestracji, po uwzględnieniu wszystkich wymaganych dokumentów, wykupieniu nalepek kontrolnych i legalizacyjnych, wykupieniu tablic i dowodów powinien wynieść ok. 170 zł. Wydatek może się zwiększyć o 75 zł w momencie, kiedy nie posiadamy karty pojazdu. Jeżeli natomiast posiadamy auto zabytkowe, które ma zostać wyposażone w żółte tablice trzeba za takie „numery” zapłacić dodatkowo 100 zł. Istnieje możliwość wygrawerowania tablicy specjalnej z dowolnymi literami i numerami (maksymalnie pięć znaków). Cena takich tablic rejestracyjnych wynosi 1000 zł.

W przypadku nabycia auta zarejestrowanego wcześniej w tym samym powiecie, zaopatrzonego w "białe" tablice (unijne) nie ma konieczności wymiany tych tablic i wnoszenia stosownej opłaty. Jedynie trzeba przedłożyć tablice rejestracyjne w celu zmiany znaku legalizacyjnego.


link do strony: klik

i jeszcze tu o tym piszą: klik

_________________
serve chilled


10.10.2008, 14:02
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Możesz zarejestrować takie auto jako ciężarowe.
Możesz również zmienić rodzaj na samochód osobowy.
Są stacje kontroli pojazdów, które mają uprawnienia do zmian konstrukcyjnych w samochodach. Demontują one kratkę i zakładają pasy bezpieczeństwa i robią badanie techniczne - koszt 280zł.
Do zmiany rodzaju pojazdu w wydziale komunikacji, oprócz dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (jeżeli była wydana), będziesz potrzebował:
- badanie techniczne,
- oświadczenie stacji o dokonanych zmianach konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu (że wymontowano kratkę, zamontowano pasy i ewentualnie siedzenia, jeśli ich nie było),
- kserokopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub jeśli jest to spółka jawna, akcyjna lub z o.o. to kserokopię Krajowego Rejestru Sądowego, w których to dokumentach będzie wpisane, że przedmiotem działalności stacji jest m.in. dokonywanie zmian konstrukcyjnych pojazdów zmieniających rodzaj pojazdu - niektóre wydziały komunikacji życzą sobie, aby kserokopie były potwierdzone za zgodność z oryginałem przez właściciela firmy.
Opłata za rejestrację ciężarowego i osobowego jest taka sama.

_________________
Obrazek


10.10.2008, 16:59
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
nofffy, :szng:


10.10.2008, 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Sam przrabiałem ten temat więc dodam własny komentarz:
khain napisał(a):
Są stacje kontroli pojazdów, które mają uprawnienia do zmian konstrukcyjnych w samochodach. Demontują one kratkę i zakładają pasy bezpieczeństwa i robią badanie techniczne - koszt 280zł.

Koszt to sprawa indywidualna, w ASO Skody za samo wyjęcie kratki chcieli ok 300 zł. Ja kratkę usunąłem w ASO... Forda, koszt ok. 90 zł i z tym papierkiem pojechałem do stacji diagnostycznej (która znajdowała się 50 m dalej) na badania (które notabene były robione 2 tygodnie wcześniej przez poprzedniego właściciela :sciana: ).

Cytuj:
Do zmiany rodzaju pojazdu w wydziale komunikacji, oprócz dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (jeżeli była wydana), będziesz potrzebował:
- badanie techniczne,
- oświadczenie stacji o dokonanych zmianach konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu (że wymontowano kratkę, zamontowano pasy i ewentualnie siedzenia, jeśli ich nie było),

OK, tak było

Cytuj:
- kserokopię zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub jeśli jest to spółka jawna, akcyjna lub z o.o. to kserokopię Krajowego Rejestru Sądowego, w których to dokumentach będzie wpisane, że przedmiotem działalności stacji jest m.in. dokonywanie zmian konstrukcyjnych pojazdów zmieniających rodzaj pojazdu - niektóre wydziały komunikacji życzą sobie, aby kserokopie były potwierdzone za zgodność z oryginałem przez właściciela firmy.
Opłata za rejestrację ciężarowego i osobowego jest taka sama.
)
A tego to nie pamiętam ???


13.10.2008, 23:24
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.09.2008, 18:18
Lokalizacja: Lbn
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2002
Województwo: lubelskie
Post 
Kilka tygodni temu sam kupiłem taka fabianke zarejestrowaną jako auto ciężarowe. Aktualnie zarejestrowane jest jako osobówka. Koszt całkowity o ile sie nie mylę to 160 złotych ale głowy juz nie dam. Na bank poniżej 200. Za same papiery techniczne, że już jest to auto osobobe 86 złotych. Pasy miałem zamontowane, kratke mam do tej pory :) Zdejmę sobie sam ZA DARMO to jej mieć nie będę:) Na stacji obsługi robią badanie techniczne i wystawiaja papiery, że auto nadaje sie jako osobówka. Z tym to wydziału komunikacji (tych papierków jest kilka) i masz zarejestrowane jako osobowe na 5 osób (chyba, że chciałeś na 4). Koszt rejestracji standardowy. Nie miałem z tym żadnych problemów. Na stacji diagnostycznej także żadnych problemów. Miły pan i jeszcze prezent dostałem.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 26.10.2008, 21:43 przez rafalsk, łącznie edytowano 1 raz



15.10.2008, 07:48
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
rafalsk napisał(a):
....Pasy miałem zamontowane, kratke mam do tej pory :) Zdejmę sobie sam ZA DARMO to jej mieć nie będę:) ....

A to ciekawe, zmieniły się przepisy? U mnie warunkiem dopuszczenia do badań technicznył był papier na to, że kratka została zdjęta przez upoważnioną firmę (która to notabene odkręciła po prostu kilka śrub). Ale nie było mowy o tym, że sam mogę sobie zdjąć tę kratkę. No chyba, że ktoś ma "znajomą" stację diagnostyczną :)


17.10.2008, 23:04
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam.
Ja mam zamiar mieć odwrotny problem niż tu omawiany. A mianowicie potrzebny samochód cieżarowy z kratką zaraz za szybą.
I w tej kwesti mam kilka pytań.
1. Słyszałem że jest tam jakiś przepis żę samochód ciężarowy ma mieć większą przestrzeń bagażową niż użytkową. A na tym to mi akurat nie zależy. I czy ten przepis wszedł w życie czy nie?
2. Drugi pytanie (zakładając zę ten przepis wszedł w życie) czy jeśli kupie samochód z kratką zaraz za szybą, to czy na przeglądzie według nowych przepisów będę musiał przenieśc to kratkę wgłąb samochodu.


20.10.2008, 18:38

Dołączył(a): 21.09.2008, 18:18
Lokalizacja: Lbn
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2002
Województwo: lubelskie
Post 
szachu napisał(a):
A to ciekawe, zmieniły się przepisy?

Tego nie wiem czy się zmieniły gdyż spotkałem sie z autem osobowym jako ciężarowym pierwszy raz w życiu. Kupiłem samochód i nieważny był przegląd techniczny więc prosto pojechałem go zrobić. Tam pan zapytał czy auto nadal ma byc ciężarowe czy osobowe na 5 osób więc zapytałem o koszty i procedure. Powiedziano mi, że w obie strony z osob. na cięż. i odwrotnie, kosztuje tyle samo. Plus ewentualnie kratka ale to wiadomo. Dostałem z pięć sztuk papierów na to i tyle. Pan sprawdził tylko czy auto ma z tylu odpowienią ilość pasów. Przypuszczam, że przeróbka na ciężarowe wygląda ciut inaczej bo i kratka musi mieć homologację jak i montaż pewnie też przez kogoś z odpowiednimi uprawnieniami. Ja sie na tym nie znam tylko mówię jak ja miałem i jak załatwiłem. Żadnych, kompletnie żadnych znajomości nie miałem.

Kolego @BromasS

Jak pisałem wcześniej na przepisach sie nie znam ale...
Moja żona troszeczkę (chyba przy okazji) zajmuje sie podobnymi sprawami w pracy. I PODOBNO właśnie tak jest, że część bagażowa musi być większa od części osobowej. Chyba przepis dawno się zmienił i wszedł w życie. Nie wiem też czego ten przepis dotyczy, czy jakiegoś bezpieczeństwa czy np podatku VAT. Być może jest to tak (ale to tylko moje wydumanie i gdzieś zasłyszane), że jak masz luk bagażowy mniejszy od osobowego, to nie odliczasz VATu od paliwa. Jak masz większy to odliczasz. U mnie w firmie (dużej firmie) mamy różne samochody, i wiem, że np. seicento z kratką tuż za siedzeniem kierowcy ma możliwość odliczania vatu od paliwa. Inne auta np. 4 osobowy peugeot nie ma takiej możliwości odliczenia. Czy to z tym związane nie wiem. Jak mówiłem to tylko moje wydumanie. Zadzwoń może do wydziału komunikacji i do jakiejś skarbówki. Powinni jakis trop podać. Reszta to google.

i sorry za długi post

_________________
Obrazek


22.10.2008, 09:04
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 03.08.2009, 16:25
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Zdejmowanie kratki
Ktoś może mi napisać jakie mam podjąć czynności aby z "ciężarówki" fabia zrobić samochód osobowy fabia ;) Krok po kroku

Czy mogę sobie sam odkręcić kratkę ?

I tak przy okazji kto to wymyślił żeby z aut osobowych robić ciężarowe ?
To tak z ciekawości pytam.


08.08.2009, 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
Cytuj:
jakie mam podjąć czynności aby z "ciężarówki" fabia zrobić samochód osobowy

Zobacz TUTAJ
Cytuj:
Czy mogę sobie sam odkręcić kratkę ?

raczej nie - przy pierwszej lepszej kontroli drogowej mogą być problemy .
Cytuj:
I tak przy okazji kto to wymyślił żeby z aut osobowych robić ciężarowe ?

ktoś - kto chciał VAT odliczać :czytaj:
pozdrawiam.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


08.08.2009, 17:24
Zobacz profil GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL