Teraz jest 28.03.2024, 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Dwa błyski fotoradaru 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.03.2013, 14:23
Lokalizacja: Parczew/Wraszawa
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: 1.4 TDI+CHIP
Rok prod.: 2007
Województwo: lubelskie
Post Dwa błyski fotoradaru
Witam.
Dzisiaj jadąc aleją Niepodległości od strony centrum przed skrzyżowaniem z Batorego zacząłem zwalniać chcąc skrecic w prawo w batorego dojeżdżając do przejścia dla pieszych zobaczyłem błysk fotoradaru za chwile przejechał samochód prosto w kierunku mokotowa i znowu błysk. Na skrzyżowanie wjechałem napewno na zielonym bo na przejsciu dla pieszych było zielone(nie migało). Czy fotoradar mogł mi zrobić zdjecie i ITD może mnie ukarać?? Zaznaczam ze wczesniej przekroczyłem prędkość ale wiedząc ze skręcam i na skrzyżowaniu jest fotoradar zwolniłem. Za prędkość raczej nie moge dostać mandatu bo przecież skręcałem, wiec nie mogłem skręcić z predkościa ponad 60km/h w zakręt 90 stopni chyba że fotoradar robi pomiar z kilkuset metrów. Na czerwonym nie mogłem wjechać skoro piesi mieli zielone. Wiec co jest grane? Czy te dwa błyski mogły być dla samochodu który wjechał na skrzyżowanie za mną??
Z góry dziekuje za odpowiedz.


22.06.2013, 23:32
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.02.2013, 07:10
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 354
Podziękował: 8
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Astra H
Rok prod.: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Dwa błyski fotoradaru
Pamiętam, że kiedyś był taki dzień, kiedy fotoradar w Tarczynie robił fotki wszystkim bez wyjątku. Nie wiem co to miało na celu, może sprawdzenie czy wszyscy zapinają pasy. Fakt faktem, że migał jak głupi przy każdym przejeżdżającym aucie. Może w Twoim przypadku było podobnie. Jak by nie było - zapamiętałeś sytuację, gdyby coś przyszło, to wiesz jak było.

_________________
https://malawielkaprzygoda.wordpress.com/


23.06.2013, 06:39
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.05.2012, 19:50
Lokalizacja: Łubowo(PL) Oberursel(DE)
Posty: 576
Podziękował: 16
Pomógł: 8

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: NUC - 7b.AUT
Samochód: Monte Carlo
Rok prod.: 2011/MY2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dwa błyski fotoradaru
niektore fotoradary dokonuja pomiaru nawet z odleglosci do 400m, wowczas zdjecie jest Ci robione nawet jak jedziesz przepisowo podczas mijania urzadzenia, tak przynajmniej czesto robia w niemczech;P mozliwe tez, ze kolega zmstr ma racje i sprawdzali zapiete pasy lub czy np. nie rozmawiasz przez tel. to tez dosyc czeste praktyki :)

_________________
Lepiej, twierdze, jest prosic o przebaczenie niz pozwolenie.

Fabia MonteCarlo
Obrazek


23.06.2013, 09:26
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.03.2013, 14:23
Lokalizacja: Parczew/Wraszawa
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: 1.4 TDI+CHIP
Rok prod.: 2007
Województwo: lubelskie
Post Re: Dwa błyski fotoradaru
Tylko że te fotoradar jest ustawiony pod kątem względem osi jezdni tak jakby na skrzyżowanie więc z dużej odległości nie mógł chyba dokonać pomiaru. Gdzieś w interecie wyczytałem, że czasami fotoradar( niektóre modele) błyska dwa razy na jeden pojazd moze byc to prawdą?? W miejscu w którym skręcałem jest zielona strzałka i podczas wjazdu na skrzyżowanie na tej właśnie strzałce fotoradar nie robi zdjęcia.

Informacja z firmy ZURAD(w przypadku innych radarów powino być podobnie):
1. Z jakiej odległości od fotoradaru są wykonywane pomiary prędkości?
Fotoradar ustawiony jest pod kątem 22o do kierunku poruszających się pojazdów. W związku z tym wiązka promieniowania radarowego przecina drogę również pod kątem 22o i tylko pojazdy, które znajdą się w zasięgu działania radaru mogą być zmierzone. Na tej podstawie oraz miejsca ustawienia fotoradaru i kategorii drogi i wiążących się z tym wymiarami pasów ruchu możemy określić odległość z jakiej robione jest zdjęcie.

Praktycznie dla pojazdu jadącego pierwszym pasem jest to odległość od 6m do 12m,

dla pojazdu jadącego drugim pasem jest to odległość od 15m do 25m,

dla pojazdu jadącego trzecim pasem jest to odległość od 20m do 35m.

Znalezione w necie:
Aby zniwelować ryzyko wystawienia mandatu za niewinność, kontrola z wykorzystaniem pętli indukcyjnych jest dwuetapowa. – Przejazd przez linię warunkowego zatrzymania przy zapalonym czerwonym świetle wzbudza pętlę indukcyjną, wykonywane wtedy jest pierwsze zdjęcie. W celu uwiarygodnienia popełnienia wykroczenia przez kierowcę w odległości kilku metrów od pierwszej pętli wbudowana jest kolejna pętla. W chwili przejazdu pojazdu przez nią przy zapalonym czerwonym świetle wykonywane jest drugie zdjęcie – tłumaczy Monika Niżniak.
Więc pewie nic nie dostane. Prawdopodobnie zdjęcia zrobiono nie mi a drugiemu pojazdowi.


23.06.2013, 14:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL