Teraz jest 18.04.2024, 02:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
problem z odszkodowaniem - pilne! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.05.2012, 14:28
Posty: 8
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: O2R - 5b, OAM - AUT (1.4 TDI)
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post problem z odszkodowaniem - pilne!
Witajcie,

Niedawno rozbiłem swoją skodzinkę oczywiscie nie z mojej winy, jakis baran nie ustąpił pierwszeństwa... ale nie o tym chciałem mówić.

A mianowicie:

Jestem już na etapie kiedy PZU wystawiło mi zaświadczenie o tym ile ten samochód jest ogólnie wart (OG), ile bedzie wynosiło odszkodowanie(OD) i ile kosztuje wrak(WR).

Wycenili mi następująco:

OG - 9700
OD - 5500
WR - 4200

Mam do tego wszystkiego 2 zatrzezenia: Kwota ogólna wg. mnie jest o wiele za niska - rozumiem że wynajęcie nowego rzeczoznawcy poprawiła by tą sytuację, ale męczy mnie 2 kwestwia z którą nawet zadzwoniłem do PZU.

Zapytałem się miłego pana skąd wzięli kwotę WR czyli 4200? Powiedział że to max z ich tam jakiś wewnętrznych aukcji, więc się pytam dlaczego nie dali mi kontaktu z tym oferentem, wtedy miły pan powiedział że nikt nie dał takiej kwoty, że to system jakoś wyznaczył , pytam się więc co ja mam zrobić z tym wrakiem skoro nikt odemnie nie kupi go za tyle, a Wy mi dacie odszkodowanie równe różnicy kwot uwględniając kwotę której nigdy nie osiągnę. Miły Pan nawet dał mi przykład do "przemyślenia".

"A co by było gdyby Nam na aukcji wyszła 1 złotówka? Nie moglibyśmy dać Panu odszkodowania w kwocie 9699zł!"

Jak się zapytałem że dlaczego nie to on powiedział że system wyznaczyłby wtedy większą kwotę, ale skoro faktycznie ten wrak był u mechaników wart tylko 1zł to ja bym go nie sprzedał go za więcej!

i już nic nie powiedział, tylko to że musze jakieś podania pisać....

doradźcie mi coś bo mi ręce opadają...

PS. jestem w Warszawie , samochód też, gdybyście mieli jakieś dobre kontakty, namiary proszę o jakiś znak

pozdrawiam


28.11.2012, 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Odp: problem z odszkodowaniem - pilne!
Uderz do rzecznika ubezpieczonych lub od razu do jakiegoś prawnika. Sam nie dasz rady w tej walce.
Powodzenia.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kapi za ten post:
rob3rt
28.11.2012, 11:12
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.05.2012, 14:28
Posty: 8
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: O2R - 5b, OAM - AUT (1.4 TDI)
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post Re: problem z odszkodowaniem - pilne!
próbuje się dodzwonić na infolinie...

infolinia dotyczy "ubezpieczenia komunikacyjne; na życie; NNW; domów; mieszkań; turystyczne; kredytów; małych i średnich przedsiębiorstw; rolnych etc"

i jeden numer telefonu, w dodatku stacjonarny!

a jedyny inny kontakt to tradycyjną drogą pocztową, będzie to trwało wieczność!


28.11.2012, 12:10
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: problem z odszkodowaniem - pilne!
Pytanie czy w ogóle nie było oferenta czy był, ale taki, który chciał dać np. 3700?
Ogólnie w PZU praktyka jest taka, że wystawiają na wewnętrzne aukcje i wrak sprzedają - poszkodowany dostaje pełną (tzn tą wyliczoną przez ubezpieczyciela) wartość samochodu. Rozumiem, że w Twoim przypadku chcą wypłacić Ci różnicę i wrak zostawić? Jeżeli tak to spokojnie się odwołuj - zarówno od wartości pojazdu (że za niska - wskaż niski przebieg, regularne serwisowanie itp) jak i od decyzji wydania Tobie wraku. W między czasie mozesz wystawić samochód na aukcje lub skontaktować się z jakąs firmą skupującą wraki. Jeżeli sprzedaż wrak za mniej niż 4200, np. za 3000 to uderzasz z pismem do PZU, ze nie udalo Ci sie sprzedac samochodu za 4200, tylko za 3000 wiec sa Ci winni 1200. Powinni dopłacić. Ale wcześniej odwołuj się - niech pzu pobędzie się wraku, tak jest najwygodniej i mniej problemów.

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje ensai za ten post:
rob3rt
28.11.2012, 14:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.05.2012, 14:28
Posty: 8
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: O2R - 5b, OAM - AUT (1.4 TDI)
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post Re: problem z odszkodowaniem - pilne!
i chyba właśnie tak zrobię, poczekam teraz na ofertę od mechanika jeżeli nie bedzie lepsza niż ta 4200 to pismo juz jest gotowe, wtedy to juz mnie nie obchodzi co z nią zrobią


29.11.2012, 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: problem z odszkodowaniem - pilne!
Oprócz tego, z głupia frant, podjedź do agenta PZU, (albo może to można załatwić przez internet?), i udawaj, że chcesz ubezpieczyć samochód taki, jak swój (oczywiście nie przyznawaj się, że jest rozbity i już u nich ubezpieczony – kupiłeś taki samochód jak Twoja Skoda przed wypadkiem i szukasz taniego ubezpieczenia ;-) ). Podaj wszystkie parametry i niech Ci wyliczą składkę AC (muszą do tego podać wartość – na pewno będzie wyższa, niż ta, którą wyliczyli do odszkodowania), a wtedy weź wydruk z kalkulacją. W wariancie pesymistycznym (samochód może być za stary i mogą nie chcieć robić kalkulacji AC), udawaj, że chcesz zawrzeć umowę o OC i mimochodem, niby to z ciekawości, zapytaj ile wg. nich taki samochód jest warty - zapamiętaj odpowiedź i jej źródło. A potem odwołuj się – droga będzie pewnie długa i żmudna i może bez sądu się nie obejdzie, ale nie odpuszczaj.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


Niżej podpisany użytkownik dziękuje maciekmpl za ten post:
rob3rt
30.11.2012, 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.05.2012, 14:28
Posty: 8
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: O2R - 5b, OAM - AUT (1.4 TDI)
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post Re: problem z odszkodowaniem - pilne!
hmmmm bardzo ciekawemaciekmpl ;)

2 tygodnie nierównej walki ale udało się w miarę wyjść na swoje, znalazłem kupca na wrak i jak sie uda z nim to bede zadowolony ;) o ile można tak powiedzieć po stracie samochodu :(


03.12.2012, 07:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL