Teraz jest 23.04.2024, 07:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Pęknięta szyba i AC 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Jacek_wawa napisał(a):
Teraz jest w ofercie Allianz pakiet dealerski, ze zniesionym udzialem wlasnym (czyli ja nie bede nic doplacal) oraz zniesiona jest amortyzacja czesci... + kilka dodatkowych rzeczy ktorych z obecnym pakiecie nie mam. Stad sie zastanawiam, bo slyszalem (o dziwo) wiele dobrych opinii o Allianzie... natomiast nic nie wiem na temat PTU...

Właśnie o takim pakiecie mowa. I ja musze dopłacić !!

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


08.04.2006, 21:42
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to czegoś nie rozumiem - skoro jest napisane na polisie / w OWU ze jest zniesiony udział własny - to na jakiej podstawie kazali Tobie dopłacać ???

Widziałem z tyłu polisy - jest mowa wyraznie o 100% wypłaty za szkode na podstawie faktury z ASO. Tyle ze podobno Allianz wskazuje swoje ASO (co mnie nie przeszkadza)
Jesli chcesz sam wybrac warsztat lub gotówke do reki - to wowczas nie dziwne ze potrącają....

Juz dokonalem wyboru (Allianz) bo mysle ze nadal jest to lepszy wybor niz pzu, korzytniejszy i szerszy pakiet, wieksza suma ubezpieczenia, samochod zastepczy, itd...

Zrobilem rekonesans - podzownilem po wielu okolicznych warsztatach blacharskich (w tym tych polecanych tutaj na forum), gadalem z ludzmi (pracownikami warsztatów) ktorzy razem z ubezpieczycielami likwiduja szkody (czyli opinie od kuchni) i wiekszosc polecala zdecydowanie Allianz... pzu tez bywa nie najgorsze, ale ludzie wg nich najrzadziej narzekaja na allianz... natomiast przestrzegali baaaardzo przed ptu - bo strasznie tną wydatki / wypłaty bo pewnie cienko przędzą.... to tak ku przestrodze dla innych zeby sie nie połasili na zbyt tanie polisy...

pozdr
jacek


09.04.2006, 10:35

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Jacek_wawa napisał(a):
Juz dokonalem wyboru (Allianz) bo mysle ze nadal jest to lepszy wybor niz pzu, korzytniejszy i szerszy pakiet, wieksza suma ubezpieczenia, samochod zastepczy, itd...

nie powiedziałem że PZU jest lepsze :), samochów zastępczy :)), i hotel ;) czasami - wiem mam to o OWU napisane hahaha

[ Dodano: 2006-04-09, 11:48 ]
Jacek_wawa napisał(a):
Tyle ze podobno Allianz wskazuje swoje ASO (co mnie nie przeszkadza)
Jesli chcesz sam wybrac warsztat lub gotówke do reki - to wowczas nie dziwne ze potrącają....

no przeciez robie to w w ASO wskazanym przez 'Alijanca' - ... powalcze na papierki tylko nich mi oddadzą auto na przegląd powypadkowy:)

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


09.04.2006, 10:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
OK, ale co Tobie odpowiadają na pytanie : skąd dopłata / udział własny ???
skoro zawarłeś ubezpieczenie (umowę) bez udziału własnego a z tyłu na polisie jest wyraźnie mowa o 100% zwrotu / pokrycia szkody ?


09.04.2006, 10:59

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
zamortyzowana klapa w 40 % nie wiem jak to obliczył ale obliczył :)

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


09.04.2006, 12:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Hmm - jak klapa sie może zamortyzować ??? rozumiem, ze jakaś część mechaniczna, typu skrzynia biegów... ale klapa. Jakaś bzdura, ja bym sie odwoływał, tym bardziej że teraz przy zakupie ubezpieczenia zapewniono mnie ze naprawa jest bez amortyzacji cześci (czyli wg cen części nowych).... Poszperaj dokładnie w warunkach umowy - jest tam gdzies zapis o amorytyzacji i potrącaniu części odszkodowania ? To oni muszą wskazać ci zapis w umowie / OWU na podstawie których tak decydują - dokładnia który paragraf, punkt itd... Jesli znajdziesz to daj znać - ja sprawdze jak mam u siebie.


09.04.2006, 12:42

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Jacek_wawa,
poszperam a możesz mi zeskanować/fotka tył Twojej polisy ??

[ Dodano: 2006-04-09, 17:58 ]
Jacek_wawa napisał(a):
zakupie ubezpieczenia zapewniono mnie

mnie tez zapewniano :smile:

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


09.04.2006, 16:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzis dzwoniłem w Twojej sprawie do punktu gdzie zawieralem ubezpieczenie (w salonie gdzie dzis dzien otwarty - wiec bylo czynne). Przydusiłem panienke, zeby wskazala gdzie dokladnie jest mowa o tym, ze amortyzacja jest 0%....

nie znalazla tego z tylu na polisie (a swoja droga to musze go wreszcie przestudiować, jest tak malym druczkiem ze sie odechciewa :( ...

w kazdym razie - panienka wskazala ze jest o tym mowa w OWU - AC, strona 21, art. 9 "Zasady ustalania i wypłaty odszkodowań":

ust.13. "W przypadku naprawy pojazdu, względnie wyposażenia, z ustalonej wartości szkody Allianz nie odlicza kwot odpowiadających zużyciu eksploatacyjnemu części i materiałów lakierniczych z zastrzeżeniem art. 9 ust. 14"

ust.14. "Przy ustalaniu odszkodowania za szkody powstałe w ogumieniu, elementach ciernych układu hamlucowego i układu sprzęgła uwzględnia się stopień zużycia eksploatacyjnego, bez względu na okres eksploatacji pojazdu"

Zgodnie z powyższym - za klape nie powinni naliczać Ci amortyzacji. Jesli jest inaczej - niech wskażą na podstawie czego taka decyzja, skoro OWU mowi inaczej...!!!

Ponadto panienka wskazala mi numer telefonu pod ktorym sie bede dowiadywal skad ta amortyzacja skoro przy zawieraniu jest mowa o 0% amortyzacji. Mieszkam blisko ich siedziby wiec sprawę podrążę (bo teraz to i mnie dotyczy).... podała mi telefon do siedziby na ul. Rodziny Hiszpańskich (022) 567 40 00 - dzwoniles tam?? moze warto, niech wyjasnia skad ta amortyzacja?! niech sie wytlumacza jak to jest - ze obiecuja tak a jest inaczej w raze szkody

pozdr i zycze powodzenia - nie odpuszczaj, niech wskaąa czarne na bialym podstawe prawną / w umowie ubezpieczenia !!!

jacek

[ Dodano: 2006-04-09, 21:08 ]
aaa, jesli chodzi o tyl polisy - zeskanuje przy najblizszej okazji i podesle Tobie


09.04.2006, 20:07

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
dzieki Jacek_wawa, zadzwonie jutro, - no i znowu jestem :cenzura: , napisze jutro co sie dowiedziałem


aa a co masz w art 3 pkt 7 na odwrocie polisy

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


09.04.2006, 21:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ja naprawialem uszkodzony dach (akt wandalizmu) z AC Allianza w warsztacie ASO W-wa Zakret. naprawe dokonano bezgotowkowo i wszystko bylo by pieknie :good: gdyby nie fakt ze allianz przeslal pieniadze za naprawe mnie a nie ASO w kwocie 4500pln a teraz ASO domaga sie odemnie azebym zwrocil im kwote ok 6000pln. :czacha: sprawa narazie jest w toku jak sie zakonczy to napisze cos wiecej.


09.04.2006, 23:48

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
red_fox - albo to ich pomyłka, albo kolejna rozbiezność pomiędzy tym co mówią przy zawieraniu polisy a praktyką !! Bo mnie zapewniono, ze przy naprawie bezgotówkowej ja nie bede musiał pieniedzy ogladac ani posredniczyc w platności.... to jest kolejna rzecz ktorą podrążę, aby w razie czego wiedziec czego i jak żądać... bo to tak jakby ktos probowal Ciebie naciągnąć - wiec broń się !!! Oni liczą ze klient odpuści bo np nie ma czasu na drążenie czy sądowanie się - stąd za pierwszym razem próbują zaniżyć... a nuż się uda ... :cenzura: złodzieje !!!

moze po prostu zwróć te pieniędze im i każ sie im bezpośrednio rozliczać z ASO - bo to oni sa zleceniodawcą !!!

Wyglada na to ze poszczegolni pracownicy firmy ubezpieczeniowej (likwidatorzy) uprawiaja jakas partyznatke wbrew powszechnie przyjetym regułom...

zszywacz - w art 3 pkt 7 na odwrocie polisy mam:
"do art. 9 ust.10 owu autocasco (dotyczy wariantu "wycena" likwidacji szkód częsciowych) dodaje sie pkt 4) następującej tresci: "4. ma zastosowanie udział własny w wysokości 10%"

Ale jak sama nazwa wskazuje - tu chodzi o wariant wycena - czyli gdy chcesz kase do ręki....
natomiast o bezgotowkowej naprawie mówi m.in. wyzej cytowany ust 13 i 14... czyli ze nie ma amortyzacji...

NAwet jesli zastosowano Tobie blednie ten wariant (to tylko wtedy gdy TY zleciłeś WYCENĘ Twoją pisemną dyspozycją) - wtedy jest udział własny oraz ceny netto...

Przy bezgotówkowej naprawie w ASO - to jest drugi wariant, Ciebie nie obchodzi wycena ani kwota płatności za ubezpieczenie - bo to ma sie dziać bez Twego udziału pomiedzy ubezpieczycielem a ASO....

pozdr, jacek


10.04.2006, 09:02

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Ja mam ten sam problem, peknięta szyba po uderzeniu kamyczka i też z lewej strony ok. 15 cm. Ubezpieczyciel WARTA wycenił mi szkode na 508zł brutto, a w ASO chcą 580zł. Różnicę musze pokryć z włansej kieszeni, bo zawarłem umowę opakietową, ale AC było podstawowe (poprzednio byłem w PZU i nie było takiego rozgraniczenia, miałem wszytskie przywileje) i okazało się, że w tym AC potrącają amortyzację kosztów i mi wyliczyli 29% (samochód ma 3,5 roku). Jak naprawię szybe poza ASO zapłacę ok. 500 zł, ale tylko rok gwarancji (ASO daje 24m-ce) i nie wiem czy później ASO uzna mi gwarancję na lakier i perforację nadwozia.

A tak przy okazji ktoś pisał, że można wymienić szybę za 400zł, można dowiedzieć się gdzie tak tanio wymieniają i jakiej produkcji jest szyba?


10.04.2006, 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
Jacek_wawa,
dzisiaj nic nie załatwiłem, (022) 567 40 00 - to to samo co 0801 10 20 30 - pani jak zwykle k :cenzura: mać był bardzo kompetentna :), jedyne co udało mi sie wydębić to to że jutro ma zadzwonic do mnie facet który zajmujee sie moja sprawą i podobno on bedzi mogł mi odpowiedzieć na pytania, no zobaczymy ;-)

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


10.04.2006, 19:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
zszywacz-u
dzis jeszcze przestudiowalem te polise (warunki szczegółowe) - wzroc uwage ze maja one wyzszosc nad O.W.U.

a Ciebie dotyczy nie w art 3 ust 2 pkt 7 (bo to dotyczy wyceny i naprawy poza ASO)...
- Ciebie dotyczy art 3 ust 2 pkt 5:

5) odszkodowania za szkody częściowe naprawiane w autoryzowanym odpowiednio dla marki danego ubezpieczonego samochodu, zakladzie naprawczym VW, Audi, Skoda, Seat lub Porsche bedą wypłacane ubezpieczonym na podstawie oryginałów faktur VAT za naprawę w wysokości brutto, tj, z podatkiem VAT. Nie dotyczy to podatnikow podatku VAT, na rzecz ktorych odszkodowania wypłacane bedą wg wartości netto.


I to jest dla Ciebie podstawa roszczeń - tego sie trzymaj - bo żadne udziały własne Cie nie obejmują....

jedyna sytuacja gdy zaczyna sie problem (ale to skurczybyk jest u kazdego ubezpieczyciela) to wtedy gdy wartosc naprawy przekracza 70% wartosci rynkowej auta w dniu zdarzenia - wtedy nie chcą naprawiać albo mogą obcinać do tych 70 %....

pozdrawiam
jacek

P.S. informuj o postepach sprawy - powodzenia !


11.04.2006, 08:28

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
dostałem coś takiego, ale tam nie ma nigdzie napisane że mam dopłacic cokolwiek,
może ktos doktoryzował na kosztorysach :) ja nie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


12.04.2006, 10:31
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL