Teraz jest 27.04.2024, 18:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Upowaznienie do naprawy bezgotowkowej dla Wimaru 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.10.2009, 00:21
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 31
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Kombi Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post Upowaznienie do naprawy bezgotowkowej dla Wimaru
Witam,

Przydazyla mi sie niestety ostatnio stluczka - gosc wjechal mi w bok, w wyniku czego uszkodzone sa oba prawe drzwi, prog i nadkole. Ubezpieczyciel wycenil szkody na 2400zl z VAT, podczas gdy w ASO (Wimar w Alejach Jerozolimskich) wycenil naprawy na dokladnie dwa razy tyle. Mili panowie z Wimaru twierdza, ze maja umowe z Hestia (tam mial OC sprawca) i akceptuja oni bez zastrzezen wszystkie ich wyceny i faktury, nie mam sie wiec co obawiac, ze bede musial nadplacac cokolwiek i potem sam procesowac sie z Hestia o zwrot roznicy. Jednoczesnie musze jednak podpisac taki swistek: http://www.auto-wimar.pl/skoda/upload/1 ... os_fiz.doc
ktory jest defacto zgoda na obciazenie mnie kosztami naprawy jesli ubezpieczyciel odmowi zaplaty. Rozumiem, ze wyplata z ubezpieczenia nastepuje dopiero po wystawieniu faktury przez warsztat, czyli dla mnie bedzie juz wtedy musztarda po obiedzie, jednak jest chyba przeciez wczesniej cos takiego jak akceptacja kosztow przez ubezpieczyciela?
W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos mial przypadek, ze mimo akceptacji kosztow wyzszych niz wycena ubezpieczyciela byly potem problemy z wyplata calej sumy?
I drugie pytanie ktore mnie nurtuje to czy mozna w pelni zaufac ludziom z Wimaru w zalatwienie tej sprawy, bo naczytalem sie juz sporo o przypadkach takiego "bezgotowkowego" rozliczania, kiedy do poszkodowanego przychodzila poczta faktura z warsztatu, a na konto wplywala kwota z pierwotnej wyceny ubezpieczyciela (ktora praktycznie zawsze jest przeciez zanizona).
Troche wzbuda moja nieufnosc to "slodzenie" w ASO, panowie zaproponowali nawet wymiane drzwi ktore zostaly zakwalifikowane do naprawy (chociaz akurat zaznaczyli, ze to bedzie wymagalo dodatkowej akceptacji kosztow przez Hestie, ale oni wszystko zalatwia)...
Bede wdzieczny za wszelkie porady.


05.10.2010, 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Po pierwsze to nie Ty jesteś sprawcą. Więc już kwestia inaczej wygląda. Wszystkie koszty płaci ubezpieczyciel sprawcy. Ty nie zapłacisz ani złotówki.

Co do świstka papieru który musisz podpisać. Tutaj powiem może jak to wyglądało u mnie. Ale przyznaję, że ja miałem inaczej trochę niż Ty. Bo ja naprawiałem auto z AC, bo sam rozwaliłem. Zgłosiłem szkodę z AC do ubezpieczyciela, przyjechał rzeczoznawca i wycenił naprawę na 1500zł. Pojechałem do Warsztatu specjalizującego się w Skodzie i mającego autoryzację jeśli chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze. Chciałem rozliczenie bezgotówkowe. Ale w warsztacie powiedzieli mi, że naprawa wyniesie najmarniej 4000zł. No i powiedzieli, że muszę podpisać podobny papierek i oni wszystko załatwią. Tak też zrobiłem. Po dwóch tygodniach odebrałem auto sprawne. Dostałem fakturę na ponad 4000zł i pismo od mojego ubezpieczyciela, że zgadzają się na naprawę za taką kwotę.

Wszystko u mnie skończyło się dobrze. A przecież auto naprawiałem z AutoCasco. U ciebie auto będzie naprawione z OC sprawcy, więc tym bardziej nie powinieneś mieć problemów. Najlepiej zadzwoń jeszcze do ubezpieczyciela sprawcy i porozmawiaj jak to może wyglądać. Wszystko wyjaśnią i powiedzą co i jak.

Powodzenia.

P.S.
I współczuję z powodu uszkodzenia auta.


05.10.2010, 16:19
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL