Teraz jest 27.04.2024, 21:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Kuono a rejestracja używanego pojazdu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post Kuono a rejestracja używanego pojazdu
Witajcie.

Przymierzam się do kupna samochodu dla siebie. Mniejsza o większość na co padnie wybór, bo to nie jest ważne. Ważny jest mały niuansik, który nie wiem jak rozwiązać, dlatego pytam Was.

Może małe wprowadzenie do tematu. Ja w lipcu skończę 25 lat. Zniżki lecą mi od września 2009 - zostałem wpisany jako współwłaściciel samochodu ojca. Prawo jazdy mam od 2002 roku. Mój ojciec ma 52 lata i maksymalne zniżki (od 1998 roku bezszkodowa jazda).

No i teraz o co mi się rozchodzi :)
Kupuję auto. Podpisywana jest umowa kupna/sprzedaży. Następnie idę do Skarbowego celem zapłacenia podatku. Potem idę do urzędu komunikacji celem przerejestrowania auta na nowego właściciela. Potem, w momencie kończenia się ubezpieczenia OC przejętego od starego właściciela, muszę zawrzeć nową umowę OC.

No i o OC rzecz się rozchodzi. Ponieważ mam zerowe zniżki, a wręcz chyba zwyżkę ze względu na wiek, to OC będzie dość spore. Więc żeby zaoszczędzić na OC muszę chyba wpisać ojca do dowodu. I teraz jak to najlepiej rozwiązać?

Czy auto mogę kupić ja (umowa kupna/sprzedaży podpisywana przeze mnie) i potem w Urzędzie Komunikacji mogę wpisać ojca jako współwłaściciela, czy ojciec musi być jako współkupujący? Czy lepiej będzie jednak zrobić odwrotnie - ojciec jako właściciel i ja jako współwłaściciel? Czy w ogóle można zrobić tak, że auto kupuje jedna osoba a potem nagle w urzędzie komunikacji w dowód wpisywani są dwaj właściciele?

Jak to jest tak w ogóle z tymi zniżkami? Czy ważne jest kto jest wpisany jako właściciel na pierwszej stronie dowodu rejestracyjnego a kto jako współwłaściciel z tyłu? Słyszałem, że jeśli choć jedna osoba wpisana w dowód rejestracyjny ma max zniżki a reszta ma np zwyżki ze względu na wiek, to i tak ubezpieczyciel uwzględnia zniżki. Prawda to? Jeśli tak, to każdy ubezpieczyciel stosuje takie praktyki?

Kurcze, zamotałem trochę... ??? Ale nie wiem jak to napisać prościej :D

Wielkie dzięki za wszelką pomoc :worthy:

A tak przy okazji: życzę wesołych Świąt i mokrego jajka :)


01.04.2010, 19:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.03.2010, 21:21
Lokalizacja: Poznań
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: wielkopolskie
Post 
Obojętnie kto jest wpisany jako 1. w dowód, to zniżki licząsię najwyższe. Ja jestem na przykład wpisany jako współwłaściciel auta mojej narzeczonej. Byłem już wpisany na umowie, ale szczerze nie wiem, czy to konieczność. Ale wtedy nie było napewno żadnego biegania z dopisaniem drugiej osoby.

_________________
Życie zaczyna się po 100 km/h


01.04.2010, 19:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.04.2009, 20:16
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 685
Podziękował: 6
Pomógł: 20

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GDM - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
Jeżeli chcesz mieć zniżki z ubezpieczenia to musi być ojciec na umowie.
Ja mam tak samo swoją zarejstrowaną. Bo nie miałem zniżek, a moja matka 60%. Pytałem się w ubezpieczalni i na dowodzie zakupu muszą być dwie osoby. Na tej podstawie wtedy wydawany jest Dow. Rejetr.
Mało ważne kto na którym miejscu. Na ten przykład Ja jestem jako właściciel, a moja Matka jako współwłaściciel.
P.S.
Teraz przymierzam się do przerejstrowania tylko na siebie. Pytałem się w ubezpieczalni po roku masz już max. zniżki. Jeżeli w rodzinie to wystarczy formularz darowizny i nie podlega opłacie skarbowej.
Pozdro.

_________________
GrzegorzT


01.04.2010, 20:30
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Robol napisał(a):
Pytałem się w ubezpieczalni po roku masz już max. zniżki.


No i tutaj mnie zdziwiłeś kolego. Możesz powiedzieć u jakiego ubezpieczyciela tak jest? Bo szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o czymś takim. Muszę chyba i ja podejść do PZU, Allianza i innych ubezpieczycieli i popytać co i jak.


02.04.2010, 10:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.10.2009, 12:45
Lokalizacja: Saska Kępa / WWA
Posty: 132
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia HTB Run
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Po pierwsze: Jak nie chcesz dodatkowej papierologii (darowizny itp.) to na umowie musisz być Ty i ojciec. Kolejność dla zniżek nie ma znaczenia, ale już dla dowodu rejestracyjnego tak. Kto pierwszy na umowie, ten pierwszy w dowodzie. Oczywiście nie ma to żadnego znaczenia, oprócz estetycznego. ;)

Zniżki uzyskujecie takie, jakie ma Twój ojciec, czyli maksymalne.


Znam temat z autopsji. Też stosowałem ten manewr. ;)

_________________
SPRZEDAM: Lampy tył; Lampkę podsufitki; Podłokietnik tył Info @ PW

Obrazek


02.04.2010, 10:40
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.08.2009, 17:18
Lokalizacja: Tychy
Posty: 913
Podziękował: 2
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes Benz Vito 2.2 CDI
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
Krzychu_W,
Jeśli chcesz zarejestrować samochód i skorzystać ze zniżek ojca musisz go wpisać do umowy kupna jako współwaściciela i to samo wpisać we wniosku do wydziału komunikacji.
Uwaga nawet jeśli przejmiesz ubezpieczenie od poprzedniego właściciela to i tak musisz udać się do ubezpieczyciela celem aktualizacji polisy OC i ewnmetualnego jej przekalkulowania.
Pozdrawiam.

_________________
Transport Pasażerski od 8 do 40 osób klimatyzowanymi mikrobusami i autokarami e-mail wemabus@onet.pl tel 602 370 222 Zapraszam Marcin


02.04.2010, 13:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.04.2009, 20:16
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 685
Podziękował: 6
Pomógł: 20

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: GDM - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
Krzychu_W napisał(a):

No i tutaj mnie zdziwiłeś kolego. Możesz powiedzieć u jakiego ubezpieczyciela tak jest? Bo szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o czymś takim. Muszę chyba i ja podejść do PZU, Allianza i innych ubezpieczycieli i popytać co i jak.

Ja mam w PZMot.

_________________
GrzegorzT


02.04.2010, 16:03
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL