Teraz jest 17.05.2024, 18:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Nie działa ogrzewanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Jak dla mnie to jest to kwestia poprostu mocniejszego nagrzania auta. Ja musze przejechać ok 3 km żeby wskazówkę mieć w pionie, a i kolejne 3 żeby temperatura się trzymała jak puszczę grzanie. Zdarza się, że jeśli zaraz po stanięciu wskazówki dam grzanie, na światłach w ciągu pół minuty wskazówka opada o ponad połowę. :mrgreen:

Zwalam winę za to na High Torque Performance za 1/4 mniej produkowanego ciepła. :crazy:

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


23.02.2011, 17:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Witam,
a kiedy był wymieniany płyn chłodzący?. Ktoś opisywał w zeszłym roku podobną sytuację. Problem był w tym że w nagrzewnicy płyn zamarz i nie przechodził przez nagrzewnicę. Dopiero ogrzanie w garażu i wymiana plynu na nowy pomogła.

Pozdrawiam


23.02.2011, 17:58
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.04.2010, 19:06
Lokalizacja: pomorskie
Posty: 207
Podziękował: 2
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Obecnie inny
Rok prod.: 2014
Województwo: pomorskie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
[
MatCar17 napisał(a):
Jak dla mnie to jest to kwestia poprostu mocniejszego nagrzania auta. Ja musze przejechać ok 3 km żeby wskazówkę mieć w pionie, a i kolejne 3 żeby temperatura się trzymała jak puszczę grzanie. Zdarza się, że jeśli zaraz po stanięciu wskazówki dam grzanie, na światłach w ciągu pół minuty wskazówka opada o ponad połowę. :mrgreen:

Zwalam winę za to na High Torque Performance za 1/4 mniej produkowanego ciepła. :crazy:


Powiem szczerze. Ja mam silnik HTP, w prawdzie sześcio zaworowy, a wskazówka już po kilku minutach jazy "stoi na baczność" Dodam, że płynu chłodniczego od 7,5 roku nie zmieniałem (wytrzymuje -27 bez najmniejszego problemu).

Co do problemów z nastawieniem temperatury, to jeżeli wskaźnik temperatury cieczy osiągnie połowę skali, to musi grzać. Jeżeli wskazówka nie chce względnie szybko osiągnąć temperatury, to znaczy że układ EPC działa nie prawidłowo. Silnik powinien możliwie szybk osiągnąć nominalną temperaturę pracy, w której spalanie i smarowanie zachodzi w sposób optymalny. Jako takiego zaworu odcinającego nagrzewnicę w smochodach z płytą A04 (PQ24) raczej nie ma a już na pewno nie w fabiach.
Problem może pojawić się przy termostacie, ale ten problem był już omawiany.
Ostatnim względnie prosto diagnozowalnym i naprawialnym miejscem może być sam zespół nagrzewania i przewietrzania, swojsko nazywany nagrzewnicą.
Jest tam taka ruchoma przegroda, która jak się zablokuje, to ząbki przekładni ją poruszające mogą przeskakiwać, a nawet się połamać. Poza tym jest ona zarówno w autach z klimą jak i bez. Tyle że w samochodach bez klimy z panelu sterowania nawiewami biegnie elastyczny drążek do tej przekładni i do trybika.
Co należy z całą stanowczością podkreślić w samochodach bez klimatyzacji nie ma żadnego siłownika klapki temperatury. Ten ostatni jest tylko w klimatyzacji. Diagnostykę układu mają również tylko auta z klimą, gdyż panele bez klimy nie są podpięte ani pod przewód K, ani pod którąkolwiek magistralę CAN. Do panelu ogrzewania F1 i F2 i (bez klimy) dochodzi tylko zasilanie i oświetlenie (A4) a wychodzą: napięcia dla wentylatora, i niekontrolowane sterowanie silniczka zamkniętego obiegu powietrza. W tym ostatnim nie ma żadnych potencjometrów. Jak ktoś nie wierzy, to niech sprawdzi.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Przed naprawą w ASO zajżyj na www.fabiaclub.pl, gdyż każde przepłacanie może zaszkodzić twojemu, życiu lub zdrowiu, a stosowanie części z odzysku chroni: twój portfel i środowisko, oraz wspiera rodzimy mikrobiznes.


Ostatnio edytowano 25.02.2011, 08:38 przez mb19, łącznie edytowano 2 razy



23.02.2011, 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.02.2011, 22:03
Posty: 47
Podziękował: 3
Pomógł: 3

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: 2001
Województwo: łódzkie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Mimo wszystko zacząłbym diagnozę od podłączenia Vaga i sprawdzenia błędów modułu klimatyzacji (08). Owiany złą sławą błąd V68, czyli silniczek sterujący klapą nawiewu (zimne/ciepłe) rzadko kiedy oznacza konieczność jego wymiany. W moim i prawdopodobnie w większości innych siedzi bardzo solidny i fabrycznie przesmarowany silniczek boscha. Najsłabszym ogniwem jest potencjometr, a więcej w manualu podanym wyżej, który miałem okazję przerobić osobiście ze 100% sukcesem, choć dopiero dzisiaj przyszedł nowy kabel do Vaga, dzięki któremu prace zostały ukończone wraz z udanymi nastawami standardowymi. Czasami pomagają tylko one, tj. 08-04 (basic settings) grupa 01 i jeśli wartości zmienią się od 250 do 0, to done (słychać wtedy jak klapa otwiera się i stopniowo zamyka).

Katie, jeśli nie masz dostępu do Vaga, to ustaw nawiew na poz 2 lub 3 (oczywiście silnik nagrzany) i poruszaj pokrętłem temperatury, jeżeli nie będzie słychać różnicy pracy nawiewu (różnicy w temp. z tego co czytałem nie odczuwasz) to raczej ten nastawnik temp. Ewentualnie termostat, który nie puszcza cieczy w duży obieg, ale to raczej mało prawdopodobne, jeśli silnik się nie przegrzewał latem.


24.02.2011, 21:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.10.2015, 18:44
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Nie działa ogrzewanie
Witam
Mam mały a zarazem duży problem z fabią 1.4 16v, tj nie działa ogrzewanie. Mam zamontowaną instalację LPG Landi-Renzo zamontowaną od nowości fabii. Auto zaczyna dopiero grzać przy prędkości ok 70km/h wcześniej nic nie grzeje.
Mechanicy mówią różnie:
1-wszy) Powiedział że przyczyną jest uszkodzona uszczelka głowicy i tworzy się podciśnienie co wiąże się z wymianą wszystkich uszczelek + planowanie głowicy oraz stwierdził że nagrzewnica jest 100% sprawna (bez jej wyciągania)
2-gi) Powiedział że przyczyną może być instalacja LPG "na kolankach" tj wszystko połączone "szeregowo" bez trójników, a odnośnie pierwszego mechanika powiedział że ewentualne podciśnienie powoduje delikatny wzrost oleju po odkręceniu kurka.
Ale z drugiej zaś strony gazownicy mówią że obecnie powinno się wykonywać instalację właśnie taką jaką mam... już nie wiem co myśleć.

Poradźcie który może mieć racje, czy może ktoś się spotkał z takim problemem.
Pozdrawiam
Tomek


12.10.2015, 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.06.2010, 20:53
Posty: 136
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Województwo: łódzkie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
a pompa wody sprawna?

_________________
1.9 TDI Elegance
1.9 TDI Ambient


13.10.2015, 11:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.10.2015, 18:44
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Wymieniany cały rozrząd łącznie z pompą wody

Wysłano z podziemi Mars City za pomocą osobistego PDA


14.10.2015, 09:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2016, 14:56
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: SOUL
Rok prod.: 2006
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Witam.
Odkopuję temat.

Problem z ogrzewaniem wygląda u mnie następująco.

Niecały rok temu wymieniałem nagrzewnicę i wszystko działało ok, samochód grzał z taką samą mocą jak przy starej nagrzewnicy.
Problem pojawił się niedawno i polega na mniejszej temperaturze ciepłego powietrza.
Można powiedzieć, że jest ono letnie.
Do tej pory wyeliminowałem termostat, odpowietrzenie układu oraz klapy sterujące ciepłym i zimnym powietrzem.
Te ostatnie słychać jak pracują podczas kręcenia pokrętłem.
Podłączałem do kompa, żadnych błędów nie było, przywróciłem nastawy fabryczne.
Obydwa węże dochodzące do nagrzewnicy są ciepłe.. i w zasadzie nie wiem co dalej i jaka jest przyczyna tego problemu.

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły?


27.01.2016, 15:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.10.2015, 09:10
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CUSB-1.4 TDI 90KM
Samochód: Active
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Witam,

Chciałbym się dołączyć z pokrewnym pytaniem dotyczącym problemów z ogrzewaniem.
Ustawiając pokrętło temperatury na MIN, leci zimne powietrze.
Przekręcając minimalnie powyżej MIN, zaczyna lecieć gorące, i już nie zależnie od pozycji do samego MAXa leci tak samo gorące.
Co tu może być problemem? Potencjometr? Termostat?
Fabia 1 z klimą.


15.03.2016, 08:57
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.04.2008, 05:41
Lokalizacja: Mielec
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Nie działa ogrzewanie
Do kolegi JareckiK.

Tez mam ten sam problem czy udało Ci się go rozwiązac ?


11.04.2016, 08:05
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL