Teraz jest 28.04.2024, 01:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F2] Świecąca się kontrolka air-bag'a 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 03.06.2009, 19:54
Lokalizacja: wiocha k/Wilgi
Posty: 29
Podziękował: 0
Pomógł: 7

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II Classic Fun
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post [F2] Świecąca się kontrolka air-bag'a
Witam, już 4 raz w aso likwidowali mi kod błędu airbaga, który pojawił się po tym jak otwieram autko z pilota, potem długo nie wkładam kluczyka do stacyjki, następnie przy próbie zapłonu auto nie odpala (tak jakby immo działał), następnie zapala się kontrolka airbaga.
W aso opowiadam o co chodzi, a oni w połowi zdania mi przerywają i mówią, że tak jest z tym immo i nie jestem pierwszy.
Miał ktoś takie problemy? Jakiej naprawy się domagać, bo jak skończy mi się gwarancja to za kasowanie kodu będę po prostu płacił. A może jest to problem na szerszą skalę?

_________________
"Emeryt mode" - 4,5l/100km
"Need for speed" - 5,4l/100km
Vmax = 174km/h (wg tacho) = 163km/h (wg GPS)


24.11.2009, 22:57
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Świecąca się kontrolka air-bag'a
bogo78 napisał(a):
?


Czy dostałeś może jaki był tzw. kod błędu ,zazwyczaj jak podłączają pod kompa samochód to jest taki wykaz z kodami jakbyś nam go podał to chłopaki z vagiem na pewno ci pomogą , jeżeli nie masz kodu to będzie ciężko ustalić co tak na prawdę się dzieje.
Chyba że rzeczywiście miał ktoś identyczny problem i wie co jemu naprawiali.
bogo78 może warto pomyśleć nad zmiana ASO bo chłopaki chyba nie bardzo się znają skoro 4 razy powtarza się błąd to przecież trzeba szukać przyczyny a nie tylko kasować błąd który zaraz się od nowa pojawi jeżeli się nie usunie przyczyny.
Ostatnio w golfie IV usunąłem błąd ABS który po kilku sekundach znowu się pojawił , odczytałem kod błędu i po weryfikacji u mechanika okazało się że zgodnie z kodem błędu w lewym przednim kole był do wymiany czujnik ABS po wymianie wszystko jest OK i błędy nie wracają.
Dlatego jak u Ciebie stale błąd wraca a ASO nie szuka przyczyny tylko kasuje błąd to nic nie da trzeba znaleźć przyczynę która jest zawarta w kodzie błędu i ją usunąć , dopiero skasować błąd.


24.11.2009, 23:52
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
Co do tego, że naprawiali już 4razy i za każdym razem nie naprawili, nie ma się co dziwić, to w końcu ASO. Miałem przypadek, że koleś z chorym uchem jechał ze mną słuchać co stuka :-D ja słyszałem, a on nie. W sumie nic dziwnego jak miał chore ucho, ale po co robił tą jazdę testową? Malo tego, mówiłem im co jest do naprawy, żeby wyeliminować te stuki, bo tak mi powiedzieli w innym serwisie, ale do nich jakby nie docierało. W innym ASO zrobili to o co prosiłem i problem z głowy. Koniec OT.

bogo78, może spróbuj napisać pismo do Skody Polska co jest grane z Twoim autem, i potraktują Cię bardziej poważnie. Może sama propozycja skierowania sprawy bezpośrednio do importera pomoże i cud sprawi, że nagle ich olśni.

Przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawostka dotycząca ASO Peugeota. Poprosiłem o aktywowanie termometru przy okazji przeglądu, bo zmieniłem wyświetlacz na większy. Nie potrafili. Po zerknięciu na forum P206 powiedziałem im dokładnie co mają zrobić i wtedy potrafili. Wiadomo jacy "fachowcy" trafiają się w ASO.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


25.11.2009, 01:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
nie wierz im kiedy mówią że tak jest z immo, samochód musi odpalać za każdym razem i nie może migać żadna kontrolka ani od immo ani od airbag. masz gwarancję więc to wykorzystaj. jeśli znowu Cię odeślą poproś o opis usterki i podjęte działania na piśmie, data itd. potem podjedź do innego aso i jesli będzie podobna gadka napisz do skoda auto, wspomnij że masz to na piśmie.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


25.11.2009, 09:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL