Teraz jest 04.07.2024, 09:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Temperatura w komputerze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16.03.2009, 11:59
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AMF-1.4 TDI 75KM
Województwo: łódzkie
Post Temperatura w komputerze
witam
mam takie pytanko,mianowicie w mojej Fabce na komputerze po włączeniu wskaźnika temperatury zawsze jest temperatura dużo wyższa niż w rzeczywistości,czytałem że może być wyższa ze względu na promieniowanie silnika,ale czy aż tak,różnica między pokazywaniem a temp na zewnątrz jest ok 10 stopni.
Szukałem na forum,ale niestety nie znalazłem,więc proszę modów o wyrozumiałość,jeżeli nie w tym temacie napisałem i proszę o jakąś pomoć
pzdr


03.04.2009, 19:42
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No ciekawe. Ja tam się za bardzo nie znam na elektryce ale tak sobie myślę, że poszedł ci czujnik temperatury. Bardzo prosto się go wymienia. Wystarczy wyjąć obudowę lewego halogena. A żeby nie wydawać na marne kasy proponuję na chwilę zamienić czujnik z innego auta i będziesz wiedział. Na wszelki wypadek radzę odłączyć akumulator bo nie wiem jak z komputerem. Pozdrawiam.


04.04.2009, 07:47

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post 
Cześć.

No właśnie - porównując wskazania z innymi samochodami i wartościami na tablicach przy drodze mam wrażenie, że Fabia pokazuje kilka stopni zawsze więcej (2-4 st.) i jakby o wiele wolniej zmienia odczyt jeśli wjeżdżamy w teren o wyraźnie niższej temperaturze. Jakby miał dużą bezwładność ten czujnik. W drugim samochodzie temp. zmienia się w "czasie rzeczywistym"...

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


15.11.2009, 18:35
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL