Teraz jest 28.03.2024, 21:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
[F1-F4] Olej w skrzyni biegów - wymiana 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post Olej w skrzyni biegów - wymiana
Posłuchajcie jak to jest? W serwisie powiedziano mi że olej w skrzynie biegów w Fabi wymieniany jest od wypadku do wypadku (czytaj nie ma tekiej potrzeby). Troszkę mi sie nie chce w to wierzyć dlatego mam pytanie - co Wy o Ty sądzicie? Jak jest w waszych ASO w książce serwisowej nie znalazłem nic o wymiane oleju w skrzyni biegów. Obecnie mam przejechane 118.007 Km. Proszę o odpowiedz.

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


Ostatnio edytowano 13.08.2007, 19:32 przez RoleX, łącznie edytowano 1 raz



11.02.2005, 11:56
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Z tego co mi wiadomo to współczesne samochody (do normalnej jazdy) nie wymagają w czasie trwania eksploatacji wymiany oleju w skrzyni biegów. Co innego z szybszymi furami - mój szef ma SUBARU IMPREZE WRX STI - i ostatnio jak byłem jego autem na przegladzieu Kopra po 50 000 to wymienili min olej w skrzyni i rozrząd.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


11.02.2005, 13:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak
Ja też miałem 406 i w ciagu całej jej ekspoloatacji nie wymienaiło się oleju w skrzyni biegów.

Tzw. sucha skrzynia.

Wiec chyba u nas jest to samo.


11.02.2005, 13:39
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Hm wiec jednak cos w tym jest ...

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


11.02.2005, 13:51
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Re: Olej w skrzynie biegów
RoleX napisał(a):
Posłuchajcie jak to jest? W serwisie powiedziano mi że olej w skrzynie biegów w Fabi wymieniany jest od wypadku do wypadku (czytaj nie ma tekiej potrzeby). Troszkę mi sie nie chce w to wierzyć dlatego mam pytanie - co Wy o Ty sądzicie? Jak jest w waszych ASO w książce serwisowej nie znalazłem nic o wymiane oleju w skrzyni biegów. Obecnie mam przejechane 118.007 Km. Proszę o odpowiedz.


Kilka dni temu kupiłem sobie na allegro dodatek do Auto motor i sport poświęcony Skodzie Fabi.
Jest tam między innymi informacja o skrzyniach biegów. Skrzynia do silników 1.4 60 i 68 koni została opracowana przez czechów na potrzeby Fabi i jej zaletą jest: "brak jakiejkolwiek obsługi serwisowej (łącznie z wymianą oleju)."
O skrzyni do silników 1.4 75 i 100km jest tylko informacja, że ma symbol MQ200, przenosi do 200 Nm i jest jedną z najlżejszych w klasie (30,2 kg)

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


11.02.2005, 19:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
tylko się uzupełnia
zobacz czy skrzynia jest sucha, jak jest to nie ma co uzupełniać


12.02.2005, 18:24

Dołączył(a): 13.02.2005, 10:40
Lokalizacja: Radom
Posty: 43
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam
potwierdzam tą informację, w Fabii 1.4 68KM w szkrzynce nie ma potrzeby wymiany oleju. Zresztą jak się dobrze przyjrzeć to nawet nie ma żadnego korka spustowego w tej skrzyni :)


13.02.2005, 10:44
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ni wałsnie patrzyłem i nie zanalzłem żadnego koreczka nawet dziurki po porstu NIC!! Wieć nie będe wymieniał oleju w skrzynce.

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


13.02.2005, 13:47
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Rolex no jak ty szukałeś dziurki i nic nie znalazłeś :D :D :D :D

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


14.02.2005, 09:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Do skrzynki polceam Motul 75W90 100% Syntetic. Nie poznacie swojej skrzynki :-).
Oleju spokojnie wystarczy 2L. U mnie do skrzyni (1.9TDI) wchodzi 2,2L, ale nie cały spływa przy wymianie. Mnie zostało jeszcze jakieś 0,2L w butelce.


12.08.2006, 23:03

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
antonio napisał(a):
Do skrzynki polceam Motul 75W90 100% Syntetic. Nie poznacie swojej skrzynki :-).
Oleju spokojnie wystarczy 2L. U mnie do skrzyni (1.9TDI) wchodzi 2,2L, ale nie cały spływa przy wymianie. Mnie zostało jeszcze jakieś 0,2L w butelce.


Hej antonio, na PW nic od Ciebie nie mam. Co do wymiany oleju w skrzyni to ja od dawno zanoszę się na to. Mowisz, ze ten olej rewelacja i skrzynia lepiej pracuje? Musze to zrobić. Gdzie dostać ten Motul? Ile on kosztuje? I gdzie najlepiej dokonać wymiany? Dłubałeś już coś przy swoim TDI? Mój cały czas zadowala, jednak teraz heble są chyba ciut za słabe... :-(

_________________
1,9 TDI (133@326)


14.08.2006, 18:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witaj Sontario,
Pisałem do ciebie na PW, ale jakieś do bani to jest chyba.. W poprzednim forum mialem nicka Terminator i wymienialismy sie doswadczeniami i silniku (bo mamy taki sam i jestem z Łodzi) o hamowmi, i nawet nie zdażyłem cie poprosić czy mógłbyś podać mi jakis namiar na siebie, bo forum zdążyło sie skaszanić. Najlepiej telefon, czy mail.
A mam parę pytań co to wirusowania, przepływki, i parę innych oraz chętnie służę swoimi informacjami jeśli takowe ci do czegoś posłuzą.

Co do oleju to zupełnie przypadkiem kupiłem go podczas zakupu płynu hamulcowego Motula. Przeczytałem że to takie specjalne oleje, które stosuje sie tam gdzie biegi trudno wchodzą. I chociaż do pracy skrzyni zastrzezeń żadnych nie miałem to kipiłem (2L) i wlałem i jest super, bo nie sądziłem że moze jakieś zmiany przynieść. Po wymianie biegi wchodzą jeszcze lzej i głodko, niezależnie od prędkości obrotowej i zapinanego biegu.

Kupiłem go na Lipowej, to jakieś 50m w lewo ze struga i znów w lewo na teren dwóch firm.Tam też kupiowałem swoj olej do silnika 505.01 specyfic, też jakby silnik lepiej pracował. W końcu Motul ma doświadczenie w ekstrtemalnym motorsporcie.

Samej wymiany dokonałem już w serwisie na Wojtowskiej ale po znajomiości:-). Jak sie spotkamy to podam ci namiary.

[ Dodano: 2006-08-14, 20:41 ]
kosztuje niestety 120zł/litr :-(, ale juz na całe życie - autka lub...:-). Jak spuszczali mi oryginalny olej to był czyściutki jak łza, ale wiadomo tam nie ma temperatur ani cisnienia.


14.08.2006, 19:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Koleś mi podpowiedział że w niektórych autach odkręca się czujnik cofania i przez ten otwór wlewa się olej. Może w Fabii jest podobnie??
A propo jak już jesteś my przy skrzyni , leci mi olej przy półośce przy skrzyni. Robił to już ktoś ?? za ile i co wyminialiście "simeringi"??
Pozdrawiam


14.08.2006, 19:45

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
Mayek napisał(a):
Koleś mi podpowiedział że w niektórych autach odkręca się czujnik cofania i przez ten otwór wlewa się olej. Może w Fabii jest podobnie??
A propo jak już jesteś my przy skrzyni , leci mi olej przy półośce przy skrzyni. Robił to już ktoś ?? za ile i co wyminialiście "simeringi"??
Pozdrawiam


Też mam upocone olejem delikatnie miejsca gdzie skrzynia łaczy się z silnikiem. Jednak nie obserwuje zbytnich ubytkow oleju. U Bednarka w ASO popatrzyli sie na to, ale nic konkretnego nie powiedzieli. Na razie jeżdżę, póki co.

[ Dodano: 2006-08-15, 00:12 ]
antonio napisał(a):
Witaj Sontario,
Pisałem do ciebie na PW, ale jakieś do bani to jest chyba.. W poprzednim forum mialem nicka Terminator i wymienialismy sie doswadczeniami i silniku (bo mamy taki sam i jestem z Łodzi) o hamowmi, i nawet nie zdażyłem cie poprosić czy mógłbyś podać mi jakis namiar na siebie, bo forum zdążyło sie skaszanić. Najlepiej telefon, czy mail.
A mam parę pytań co to wirusowania, przepływki, i parę innych oraz chętnie służę swoimi informacjami jeśli takowe ci do czegoś posłuzą.

Co do oleju to zupełnie przypadkiem kupiłem go podczas zakupu płynu hamulcowego Motula. Przeczytałem że to takie specjalne oleje, które stosuje sie tam gdzie biegi trudno wchodzą. I chociaż do pracy skrzyni zastrzezeń żadnych nie miałem to kipiłem (2L) i wlałem i jest super, bo nie sądziłem że moze jakieś zmiany przynieść. Po wymianie biegi wchodzą jeszcze lzej i głodko, niezależnie od prędkości obrotowej i zapinanego biegu.

Kupiłem go na Lipowej, to jakieś 50m w lewo ze struga i znów w lewo na teren dwóch firm.Tam też kupiowałem swoj olej do silnika 505.01 specyfic, też jakby silnik lepiej pracował. W końcu Motul ma doświadczenie w ekstrtemalnym motorsporcie.

Samej wymiany dokonałem już w serwisie na Wojtowskiej ale po znajomiości:-). Jak sie spotkamy to podam ci namiary.

[ Dodano: 2006-08-14, 20:41 ]
kosztuje niestety 120zł/litr :-(, ale juz na całe życie - autka lub...:-). Jak spuszczali mi oryginalny olej to był czyściutki jak łza, ale wiadomo tam nie ma temperatur ani cisnienia.


Strasznie drogi ten Motul do skrzyni. Wiem gdzie jest ten sklep na Lipowej, borównież tam kupuję Motula 505.01 ale uważam, ze koleś przesadza z cenami. Za bańkę 5 l do silnika zapłaciłem ostatnio 260 zł. Trochę za drogo uważam. 120 za litr oleju do skrzyni.... hmm... bede sie musiał zastanowic. 240 olej, wymiana nie wiadomo ile, za dużo mnie ostatnio ta Fabie kosztuje. Wywaliłem w lipcu 350 zł na mechanizm podnoszenia szyb bo sie skopcił po prawej stronie i ubezpieczenie zapłaciłem. Na razie musze przystopować ???

Też uważam, ze dziwnie działają PW, bo wysłałem ci też i mam ją jako wiadomość do wysłania a nie w wysłanych. Nie rozumiem trochę tego a w FAQ zero słowa o tym. Tamto forum się skaszaniło, wiec nie zdazylismy wymienic informacji. Zobaczymy, moze te wiadomosci PW w koncu dojdą. Co do chipowania to gruntownie przerzucilem temat i moge cos niecos podpowiedziec.

_________________
1,9 TDI (133@326)


14.08.2006, 22:58
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Oni tam mają ceny stałe w całej Polsce, nawet w necie są takie same.
Ale olej do skrzyni naprawde mnie zaskoczył, w sumie zaryzykowałem w ciemno i nie załuje, jest wyraźna różnica, no chyba, że moze u mnie nyło coś nie do konca dobrze w skrzyni i teraz dzięki lepszemu olejowi się poprawiło.
Generalnie Motul jest drogi, ale wiadomo za co się płaci, wszystkie oleje są rozlewany tylko we Francji.
Motula też mozna kupić u Pana Lecha Wójcika w Alpro, tego co handluje w Łodzi Brembo i Ferodo, on jeździ Subaru i na rajdy, więc wie co w trawie piszczy jesli chodzi o oleje :-).

Co do chipowania i nowej przepływki.. czy nie zauważyłeś jakiś negatywnych zmian? Kopcenie na czarno, dymienie podczas jazdy po wciśnięciu "palnika"? Ciekawe czy można zmienic soft kompa, mapy, a jeśli sie nie bedzie podobało wrócić do serii?

[ Dodano: 2006-08-15, 10:28 ]
acha, ja za wymianę oleju w skrzynce i płynu hamulcowego z odpowietrzeniem i sprawdzeniem, oraz wyprostowaniem kółka kierownicy (po wymianie koncowek drążkow) zapłaciłem 50zł za wszystko.


15.08.2006, 09:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL