Teraz jest 26.04.2024, 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
[F1/F2] Padła sonda lambda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post Padła sonda lambda
Tak przynajmmniej twierdzi moje ASO. Wczoraj, gdzy wracałem z pracy zapaliła się lampka kontrolna Elektroniczne sterowanie silnikiem (taki jakby silniczek). Byłem w pobliżu ASO więc do nich zajechałem. Na dziendobry zaoferowali mi diagnosykę silnka (115 zł). Poczekałe tak z 1 h i przyszedł mił pan i powiedział, że były drobne błedy, które wykasowali i że powinno byc już ok. Na pytanie, co mogło spowodować te błedy, powiedziano mi, że może akumulator (zrobili mu test, wyszło, że jest tak na 80% sprawności) i można by go było podładować. Zadowoloany wsiadłem do autka, odpaliłem, podjechałem tak 10 m i... lampka znowu się zaświeciła :( . Kiedy wszedłem do ASO panu zrzędła troche mina. Wzeli jednak jeszcze raz na warsztat i wyczyścili jaiś czujnik spalin (podobno już kiedyś mieli podobny problem, z tym samm silnikiem). Powiedziano mi, że jest już ok, ale gdyby jednak lampka znowy się zaświeciła to iestety będzie do wymiany sonda lambda (koszt. ok 500 zł) :smutny: Cóż, wyjechałem z ASO, było wszystko ok. Zadowolony pojechałem do teściów, chwile tam posiedziałe i postanowiłem wracać do domu. Niestety, w drodze powrotnej lampka znowu sie zaświeciła :smutny:
Mam w związku z tym putania:
1. Od czego mogó się to ustrojstwo popsuć? (palowo tankuję raczej dobre, stacja Stat Oil)?
2. Jeśli się poprostu zużyło, to czy trochę nie zawcześnie (przebieg ok. 42 k)?
3. I czy mogę z tym spokojnie jeździć do poniedziałku (wtedy chcę oddać autko do serwisu)?


04.02.2006, 12:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.12.2005, 16:36
Lokalizacja: Warszawa-Radość
Posty: 31
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Mam ten sam silnik i miałem ten sam problem. U mnie to było gdzieś koło 30 tys. km. Sposób postępowania ASO identyczne. NAjpierw kasowanie błędu. Potem czyszczenie czegoś tam, a potem uwagi o tym, że pewnie tankowana była zła benzyna. Ja natomiast tankuje wyłącznie na Shellu, miałem paragony z ostatnich 3 tygodni. A więc orzeczono o koniecznosci wymiany sondy lambda. Auto było na gwarancji, więc nic mnie nie zabolało. W każdym razie od tamtej pory, a mam juz ponad 60 tys. na liczniku kontrolka zapaliła się tylko raz i to na krótko, na mrozie ok.25 st.- pewnie cos przymarzło.
Radzę wymienić sondę, chociaż zdaje się, że jedynym efektem tej usterki jest zły skład spalin. Ale na ten temat niech się wypowiedzą specjaliści, a tacy są na tym forum.
Pozdrawiam.

_________________
Mikołaj (F14 16V 75KM 2003 120kKm- sprzedana w 04/2008). Obecnie C4 16 110KM.


04.02.2006, 19:55
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
szachu napisał(a):
1. Od czego mogó się to ustrojstwo popsuć? (palowo tankuję raczej dobre, stacja Stat Oil)?

Tak sie czasem dzieje, przegrzanie lub inna przyczyna, dokładnie nie wiem.

szachu napisał(a):
2. Jeśli się poprostu zużyło, to czy trochę nie zawcześnie (przebieg ok. 42 k)?

j.w.

szachu napisał(a):
3. I czy mogę z tym spokojnie jeździć do poniedziałku (wtedy chcę oddać autko do serwisu)?

jeździć możesz ale nie zdziw się jak spalanie wyjdzie np. 15l/100km :?
Nie daj sie aso namówić na wymianę za taką kase, poszukaj gdzieś w innym sklepie, popatrz w ofercie dla klubowiczy, po to są sklepu które dały nam rabaty żeby z tego korzystać :)
na wymiane możesz podjechać do zwykłego mechanika i zapłacisz za wymiane z 50 zł. plus sonda np. za sondę NGK uniwersalną około 100 do 150 zł.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


04.02.2006, 20:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
[/quote]
jeździć możesz ale nie zdziw się jak spalanie wyjdzie np. 15l/100km :?
Nie daj sie aso namówić na wymianę za taką kase, poszukaj gdzieś w innym sklepie, popatrz w ofercie dla klubowiczy, po to są sklepu które dały nam rabaty żeby z tego korzystać :)
na wymiane możesz podjechać do zwykłego mechanika i zapłacisz za wymiane z 50 zł. plus sonda np. za sondę NGK uniwersalną około 100 do 150 zł.[/quote]

Dzięki za rady. Brat też mówił żebym się rozejrzał czy gdzeiś indziej nie jest taniej. Posprawdzam w tych sklepach z abatem, a nóż się coś trafi ;D Co do ceny w ASO to sonda ma kosztować dokładnie 550 zł (podawałem dokładne dane sinika, jaiś symbol BBY, bo podobno to ważne). Robocizna to 50 zł, czyli tyle co podałeś. :D

PS. Czyli wychodzi że jednak jest coś nie tak z tą sondą w tym silniku :( To już trzeci przypadek o którym słyszałem. Dwa były po 30k przebiegu, u mnie 42k. Czyżby jakaś ukryta wada?

[ Dodano: 2006-02-05, 14:45 ]
Poszukałem troche na necie tej nieszczęsnej sonty, no i nie jest dobrze. :(
Kilka sklepów ma w oferce sondy lambda i to nawet do Fabi, ale niestety w zestawiniach nie ma dokładnie takiej, która by pasowała do mojego silnika (1.4 55kW BBY). Wysłałem male do kilku sklepów, może coś w poniedziłek będe wiedział.

Sebastan, a jak jest z tą uniwersalną sondą? Czy ona będzie pasować? Gdzieś to można sprawdzić?\

Co do ceny, którą zaśpiewało mi ASO (550 zł), to czegoś nie rozumiem. Na necie sprawdzałem ceny sond do innych Fabi, Octavi, a nawet Superb i najdroższa kosztował coś koło 300 zł. To ASO ma taką marże, czy też ta sonda jest taka nietypowa?

[ Dodano: 2006-02-06, 23:13 ]
Cud się stał i lampka sama zgasła (podobnie jak u kolego w poście powyżej :) ). a już się umówiłem z mechanikiem na środę. Ale coś jednak chyba jest nie tak, bo zanim zgasła zaczęło mi coś świergotać/pukać w okolicach liczników. Może się coś poluzowało i dlatego się zapaliła lampka? Chyba i tak pojadę do mechanika, niech to sprawdzą. A co do cen sond, to cóż, troche się one różnią, zależnie od źródła. W jednym ze sklepów internetowych kosztuje ok 300 zł, w innym 135 lub 175 zł (dwie ceny, bo są podobno dwa czyjniki, jeden przed, a drugi za katalizatorem). Natomiast mechanik powiedział, że naprawa + sonda to będzie coś koło 300 zł, w tym sprawdzą jeszcze raz kompa, bo facet twierdzi, że to bardzo dziwne by padła ta sonda, podobno są niezawodne i jeszcze nie spotkał się z taką awarią w tym silniku (1.4 55kW 16V BBY). Cóż pożyjemy, zobaczymy. Będe was informował o dalszym przebiegu sprawy.

[ Dodano: 2006-02-08, 21:00 ]
Sprawa załatwiona. Wymieniono mi sonde lambda (tę sprzed katalizatora) i wszystko gra. Koszt to 360 zł (sonda lambda+robocizna+diagnoza sinika). Dzięki za rady.


04.02.2006, 22:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post sonda lambda - zbiór informacji
Witam mam problem ostanio na diagnozie komuterowej wykryto u mnie ze mam spiecie na module wspomagania moze ktos wie gdzie to jest mam wpomaganie ale działa na poł gwizdka i oczywiscie sie kontrolka pali 2 problem po skasowaniu jakis tam błedzikow jak to bywa odkrył facet ze podgrzewanie sondy lambda działa non stop czy to wina sondy czy moze czegos innego HELP pozdro

Ps: ostanio wymienialem pompe wodna z powodu wjechania w dziure w stolicy :( i sie rozszczelinła najlepsze jest to ze wykonawcy fabi mieli :censored: w glowie i wymyslili sobie ze pompa wodna bedzie trzmac cały silnik :(


13.03.2006, 23:53

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
jaki masz rok produkcji auta??? zapewne czujnik momentu skretu trzeba bedzie wymienic-jesli auto sprzed 2003 roku to koszt czujnika od 240 wzwyz. Byc moze winna jest tylko kostka na pompie-zasniedziale styki lub podobno potrafi przegnic wiazka elektryczna na lewej podluznicy. A moze tylko plynu nie ma w zbiornikczku??


14.03.2006, 08:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.01.2006, 23:02
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post Sonda Lambda
W szukajce nic konkretnego nie znalazlem zatem zalozylem ten temat

Mam fabie z 2000r 1.4MPI 68KM (model z jedna lambda- pozniejsze modele maja 2 lambdy)
Na diagnostyce u znajomego z ASO komputer wykazal ze lambda cos szwankuje- za duza emisja CO2 Jak zresetuje komputer lambda chwile dziala bez zarzutu Po chwili znow wyskakuje jej blad Kumpel powiedzial ze wrzuci nowy sterownik komputera Nie wiem czy to cos da
Spalanie przy mojej normalnej jezdzie 5,6-6,5l (spokojnie obchodze sie z pedalem gazu:)
Poradzcie cos

_________________
FABIA 1.4MPI 68KM Comfort


28.08.2006, 21:01
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
ile masz tam przejechane?? pewnie sonda chce wymiany

_________________
touran Obrazek


28.08.2006, 22:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.01.2006, 23:02
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post 
wlasnie minelo 100tys

_________________
FABIA 1.4MPI 68KM Comfort


29.08.2006, 16:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
no to bardzo mozliwe ze sonda umiera ale skoro spalanie sie ksztaltuje na takim poziomie to nic tam nie grzebac

_________________
touran Obrazek


29.08.2006, 22:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
Ja też miałem problem z sondą lambda! Wymieniłem na nową .Tu masz adres gdzie kupisz ją bardzo tanio - http://skodaczesci.pl/oferta/?srch_mark ... kaj=szukaj

Dostawa z tej firmy jest ekspresowa! Dziś zamawiasz, jutro daną częśc masz już w domu!

Świetny kontakt z tą firmą e-mailem lub telefonicznie.

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


30.08.2006, 10:59
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
No wiesz, ja juz spotkalem sie z takim kwasem ze sonda padla.. aso robilo co moglo..a w koncu okazalo sie ze trza wymienic "sterownik sondy" i sonde.. no i auto wrocilo do normalnej pracy :] spalanie tez bylo w normie, ale za to byl doool..


30.08.2006, 11:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.01.2006, 23:02
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post 
No kumpel wezmie ja do ASO i wrzuci nowy sterownik Ma mnie to kosztowac 50zl Jak bedzie dalej sonda nie chodzic to kupi sonde (po kosztach) i ja wymieni Takze sam nie wiem Ale na nowy sterownik pojedzi- tak mysle

_________________
FABIA 1.4MPI 68KM Comfort


30.08.2006, 17:02
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Bobas no to nie ma sie co zastanawiac - sonda to ponoc 80-100zl + sterownik 50... to moze zrob od razu komplet i miej probelm z glowy, bedziesz mial pewnosc ze jest OK.. znajomy ci na pewno nie zrobi partactwa


30.08.2006, 17:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.01.2006, 23:02
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post 
Brah napisał(a):
Ja też miałem problem z sondą lambda! Wymieniłem na nową .Tu masz adres gdzie kupisz ją bardzo tanio - http://skodaczesci.pl/oferta/?srch_mark ... kaj=szukaj

Dostawa z tej firmy jest ekspresowa! Dziś zamawiasz, jutro daną częśc masz już w domu!

Świetny kontakt z tą firmą e-mailem lub telefonicznie.


Najlepiej mi kupic w Opolu Jest taki sklep http://www.skoda-jano.opole.pl/
Ma najtaniej i bez przesylki od reki ma czesci

_________________
FABIA 1.4MPI 68KM Comfort


31.08.2006, 11:56
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 284 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL