Teraz jest 01.05.2024, 13:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
[F1/F2] wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14.06.2011, 18:46
Lokalizacja: CWA
Posty: 1168
Podziękował: 2
Pomógł: 21

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fresh + LPG "AG"
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Cytuj:
jak skacze to wyprostujcie ramiona. Znalazłem jednego pana przy drodze który stoi tam odkąd pamiętam. Ja robię u niego. Koszt około 40zł za obie. Pan ma na metry coś niemieckiego. Od niego się dowiedziałem dlaczego mi wycieraczki skaczą i się zużywają i czemu po czasie zbierają dobrze tylko w jedną stronę. Nie wiem czy mogę zdradzić tajemnice :) Otóż KLUCZOWĄ rolę odgrywa to, żeby pióro PROSTOPADLE dolegało do szyby. Każdy plastik z mocowania, każdy stelaż lekko się różni. Dlatego trzeba wziąć i popatrzeć jak dolega pióro do szyby i takimi nastawnymi morsami albo czymś tego typu powykrzywiać ramię wycieraczki. Kolejna sprawa to po każdym użyciu wycieraczek czyli jak pada deszcz po powrocie do domu trzeba podnieść wycieraczkę i opuścić tak, żeby znowu przylegała prostopadle do szyby tj nie miała naprężeń. Ot tyle. Osobiście co jadę do makro w bielsku to pana widzę i w 6 samochodach jeździmy na jego gumach i spokojnie po 2 lata śmigają. A słowak ma lepszy patent. Ma korki po winie na podszybiu na sznureczku i jak przyjezdza do domu to ramiona daje na koreczki i wycieraczka odstaje z 0,5cm od szyby. Mówi, że ma już ładnych parę lat wycieraczki, ale bodajże ponad 10 :)

Wybacz ale to co napisałeś to moim zdaniem po części śmiechu warte. Może i z tym prostopadłym ustawieniem piór to i prawda ale z podnoszeniem wycieraczek po jeździe czy podkładanie pod ramiona wycieraczki korki od wina to traktuje to jaki niezły żart. Skakanie po szybie to oznak albo bardzo lichej jakości gumy albo zużycia (guma po czasie robi się twarda). ramie samo z siebie się nie wykrzywia.


19.04.2014, 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Kwestie odpowiedniego ustawienia pióra potwierdzam. Sam stosuje i pomaga.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


19.04.2014, 19:32
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
wycieraczka gdy zjedzie ci w dół to pozostawia gumę naprężoną i wygiętą w jedną stronę. Jak poczekasz chwilę to wycieraczki się odkształcą tak na stałe i już nie będzie prostopadłe. Ja sam nie robię tego bo mi się nie chce, ale coś w tym jest. Kolejna sprawa z korkami to np zima. Nie przymarzła ci nigdy wycieraczka do szyby ? Bo mi często w każdym aucie. W transicie mam podgrzewana szybę, ale w innych nie. Słowak ma ponad 10 lat gumy i dalej dobrze zbierają. Ale i tak uważam, że nie ma sensu tego robić bo za 30zł na rok nie chciało by mi się :) Kupiliśmy do skody zaraz po zakupie samochodu wycieraczkę championa która podskakiwała i to za 60zł. Zaraz poszła do audicy i tam nie podskakiwała. Dopiero wyprostowanie ramion pomogło.

_________________
Obrazek


20.04.2014, 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.06.2011, 18:46
Lokalizacja: CWA
Posty: 1168
Podziękował: 2
Pomógł: 21

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fresh + LPG "AG"
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
witek_77 napisał(a):
wycieraczka gdy zjedzie ci w dół to pozostawia gumę naprężoną i wygiętą w jedną stronę. Jak poczekasz chwilę to wycieraczki się odkształcą tak na stałe i już nie będzie prostopadłe. Ja sam nie robię tego bo mi się nie chce, ale coś w tym jest. Kolejna sprawa z korkami to np zima. Nie przymarzła ci nigdy wycieraczka do szyby ? Bo mi często w każdym aucie. W transicie mam podgrzewana szybę, ale w innych nie. Słowak ma ponad 10 lat gumy i dalej dobrze zbierają. Ale i tak uważam, że nie ma sensu tego robić bo za 30zł na rok nie chciało by mi się :) Kupiliśmy do skody zaraz po zakupie samochodu wycieraczkę championa która podskakiwała i to za 60zł. Zaraz poszła do audicy i tam nie podskakiwała. Dopiero wyprostowanie ramion pomogło.

A co powiesz na to że przy jednej marce wycieraczek mi na szybie podskakiwały a jak już kupiłem droższe markowe(bosch) to już nie. Czyżby na tańszych ramiona były krzywe a przy droższych markowych już nie. Ba czasami i te markowe potrafiły pierdzieć a wystarczyło je obrócić o 180* i było git.

Ja powiem tak jeśli ktoś nie wykrzywił ramion ręką to same się nie wykrzywią.

Ja osobiście kupuje tylko bosch bo one najdłużej wytrzymują (Po zimie zawsze wymiana). No jedynie nie próbowałem Valeo

A co do tych twoich "naprężeń" to powiem ci tyle: Za dużo naczytałeś się w internecie i wszyto co poszuka ci wujek google bierzesz bardzo do siebie. Wiedze z netu trzeba brać trochę z rozwago i nie wierzyć we wszystko co w sieci piszą


20.04.2014, 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Z wycieraczkami to sprawa ma się tak, że zależy z jakiej domieszki gumy jest wykonana.Jeśli masz twardszą domieszkę to niestety ale guma będzie Ci szorać.Może być jeszcze kwestia że guma jest stara (wycieraczki przeleżały nie wiadomo ile przeleżały na magazynie).Nie chodzi tu o żadne naprężenia.To jest trochę jak różnica między oponami letnimi a zimowymi (mam na myśli skład gumy).Również uważam że Bosch jest bardzo dobry, co do zamienników to nawet jeśli działają na początku dobrze to nie wytrzymują tyle ile wspomniane wyżej.

Sony XPERIA L

_________________
F2 by marcing040381


20.04.2014, 16:57
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
no to dlaczego champion w skodzie skakał a w audi nie ? Jak wyprostowałem ramiona to i champion chodził dobrze. A ramiona się same wykrzywiają z czasem a najbardziej w zimę jak ci przymarznie wycieraczka do szyby lub ciągniesz po dużym śniegu jak nie odgarniesz. Co do naprężeń gumy i odkształcenia to są to zwykłe prawa fizyki, a nie google bo ja nie znalazłem tego w necie tylko zaobserwowałem u siebie. Wycieraczka zjedzie i guma jest pod kątem 45 stopni po czym przykleja się do szyby jak nie używasz jakiś czas. Weź zagnij dywan i zostaw go tak na kilka dni. Oczywiście nie neguje tego, że kiepska będzie podksakiwać bo może tak być, ale jeździłem na byle czym, wieloma autami i tylko w skodzie mi skakały wycieraczki championa które okazało się, że po wygięciu ramiona przestały skakać.

_________________
Obrazek


20.04.2014, 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.06.2011, 18:46
Lokalizacja: CWA
Posty: 1168
Podziękował: 2
Pomógł: 21

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fresh + LPG "AG"
Rok prod.: 2003
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Cytuj:
no to dlaczego champion w skodzie skakał a w audi nie ? Jak wyprostowałem ramiona to i champion chodził dobrze. A ramiona się same wykrzywiają z czasem a najbardziej w zimę jak ci przymarznie wycieraczka do szyby lub ciągniesz po dużym śniegu jak nie odgarniesz. Co do naprężeń gumy i odkształcenia to są to zwykłe prawa fizyki, a nie google bo ja nie znalazłem tego w necie tylko zaobserwowałem u siebie. Wycieraczka zjedzie i guma jest pod kątem 45 stopni po czym przykleja się do szyby jak nie używasz jakiś czas. Weź zagnij dywan i zostaw go tak na kilka dni. Oczywiście nie neguje tego, że kiepska będzie podksakiwać bo może tak być, ale jeździłem na byle czym, wieloma autami i tylko w skodzie mi skakały wycieraczki championa które okazało się, że po wygięciu ramiona przestały skakać.


Skoro nie wyczytałeś to w google to... ...masz bujną wyobraźnie. Ja tam nawet jak założę funfel nówki sztuki bosch to już ta guma jest pod 45* bo tak musi być. Mogę podnosić je 1000razy i tak się ustawią się pod tym kontem 45*.


21.04.2014, 08:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Panowie wymieniłem wczoraj wycieraczki na przedniej szybie na valeo xtrm silencio (czy jakoś tak) pełen nadziei że skrobanie mnie już nie będzie dotyczyć. Takie same mam w firmowyum samochodzie, chodzą idealnie więc kupiłem i do prywatnego. Myje rano szybę (+10 stopni) a tu wycieraczka przeskakuje. Czy ktoś może powiedzieć o co chodzi, że wycieraczka za 80 zł chodzi tak samo jak wycieraczka z marketu za 10?
Powtarzam w innym samochodzie przy minusowych temperaturach chodzi cichutko.


05.04.2016, 08:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Sprawdzałeś ustawienie ramienia do szyby?? Ustaw ramie pionowo, zdejmij wycieraczki i połóż delikatnie na szybie. Zobacz czy dolega równolegle cxy jest jakoś przestawiona. Nastepny krok to wymiana ramion bo może już sprężyny kiepsko dociskają

tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


05.04.2016, 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.05.2013, 11:32
Posty: 177
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Zerknąłem i powiem szczezre jest mały prześwit, ale max może 0,5 mm. Pytanie ty;lko czy szarpać za to ramię, czy taka różnica ma znaczenie?


06.04.2016, 06:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.03.2015, 19:19
Posty: 898
Podziękował: 52
Pomógł: 30

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: MZM - 5b.
Samochód: Fabia II FL fresh+ /Corrida Red
Rok prod.: 07/2014
Województwo: dolnośląskie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Na szybie masz takie 2 kreski, dokładnie sa na czarnym polu szyby. W tych miejscach powinno znajdować się pióro w spoczynku bez nawet małych przerw:)

_________________
Dolnośląskie spoty 1 i 3 środa miesiąca!
Like us on FB https://www.facebook.com/skodadolnyslask/


14.04.2016, 07:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Po raz kolejny wymieniłem samą gumę (dosłownie, tym razem nawet bez plastikowej prowadnicy) w tylnej wycieraczce. Koszt: 5 zł.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


03.12.2016, 17:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL